Test: Eleven Pegg Black - ľahké nohavice na bicykel

Test: Eleven Pegg Black - ľahké nohavice na bicykel

Značku Eleven som mal doteraz možnosť vyskúšať iba vo forme ponožiek, ktoré som si naozaj obľúbil. Budú však aj iné produkty od tejto firmy minimálne rovnako kvalitné?

Eleven je česká firma, ktorá sa zaoberá výrobou športového oblečenia nielen pre cyklistov. Ja som mal možnosť otestovať krátke nohavice bez výstelky, konkrétne sa jedná o model Eleven Pegg Black. Nohavice sú, ako výrobca udáva, vhodné na bicykel ako aj normálne nosenie. Po ich rozbalení som hneď pochopil, prečo výrobca takto popísal svoj produkt. Už pri prvom vyskúšaní som sa cítil veľmi komfortne a pohodlne, pretože sú ľahké a priedušné. Teda môžem potvrdiť, že by som si ich vedel predstaviť aj pri bežnom nosení.Dizajn


Som presvedčený, že moje osobné preferencie, čo sa týka dizajnu oblečenia, sa nebudú stotožňovať so všetkými čitateľmi tohto testu. Niektorí jazdci majú radi výrazné farebné kombinácie, iní naopak decentnejšie farby, s ktorými na traile až tak nevyniknú. U mňa si robia kamaráti srandu z toho, prečo vždy jazdím celý v čiernom. Jednoducho je to vec môjho vkusu, a tak sa mi dizajn nohavíc naozaj páčil. Jedinou nevýhodou čiernej farby je to, že ak vám urobí fotograf peknú fotku na traile, tak až tak nevyniknete, ako keby ste boli oblečení napríklad v krikľavo oranžovej farbe. No bočné panely je možné potlačiť a môžete ich mať napríklad v klubovom alebo firemnom dizajne. Poprípade si dizajn zvolíte sami. Je to na vás.Strih


Nohavice nie sú ani príliš široké ani úzke. Povedal by som, že ich strih je ideálny pre bikera, ale taktiež vhodný na bežné nosenie. S mojimi parametrami, najmä výškou 175 cm, mi sadli perfektne. Osobne nemám rád, ak sú nohavice určené pre jazdu na bicykli príliš široké, pretože vedia jazdca obmedzovať. Toto však pri modeli Pegg nehrozí.Praktickosť


Dve sezóny som jazdil s cyklistickými nohavicami, ktoré nemali vrecká. Ten, kto to skúsil, tak vie, že vrecká sú jednoducho nutnosť. Predstavte si, že ste napríklad v bikeparku a nemáte kam dať kľúč od auta. V takejto situácii by ste museli mať úložný priestor vo forme ruksaku alebo ľadvinky kvôli jednému kľúču.Odporúčam však vrecká nohavíc nepreplňovať zbytočnosťami. V prípade, že som mal vo vrecku ťažký multikľúč a mobil, tak mi to pri jazdení celkom prekážalo, to znamená, že do vreciek by som odporúčal uložiť naozaj iba nevyhnutnosti.

Opasok s plastovou sponou


Pri cyklistických nohaviciach nie je opasok s plastovou sponou bežná záležitosť. Či je potrebný, osobne povedať neviem, nakoľko mi sadli úplne presne, a tak som nemusel opasok zaťahovať. Viem si však predstaviť, že v prípade, ak by som schudol, by som opasok ocenil. Taktiež je dobrou vychytávkou aj pre bežné nosenie, prípadne, ak by ste nohavice používali na iné športy, ako je napríklad beh. Tam je pozícia tela a pohyb úplne iný ako na bicykli, takže myslím si, že práve tam by sa mohol hodiť.Materiál


Akonáhle som si nohavice prvýkrát vyskúšal, tak som sa cítil veľmi komfortne a pohodlne, pretože sú ľahké a priedušné.
Materiál je na pocit veľmi príjemný, vzdušný a hlavne ľahký. Pri jazde na bicykli som ani nevedel, že mám nejaké nohavice na sebe, čo je na druhej strane aj nevýhodou. Tým, že sú naozaj veľmi ľahké a priedušné, povedal by som z jemného materiálu, ktorý je príjemný na dotyk, tak nemôžu byť samozrejme úplne pevné a odolné v prípade nejakého pádu na bicykli. Z môjho pohľadu by sa pri páde mohlo stať, že by sa rýchlejšie poškodili, ako nejaké nohavice z pevnejšieho materiálu. Avšak tu si musíte zvážiť, či je u vás na prvom mieste pohodlie a taktiež aj to, akú disciplínu na bicykli jazdíte.Jazda na bicykli v rôznych podmienkach


Pri jazde počas teplého slnečného dňa som nohaviciam nevedel nič vytknúť. Možno iba to, že pri mojich objemných chráničoch kolien neboli na chráničoch, ale nad nimi, a tak to nevyzeralo pri jazdení až tak vkusne. Nemôžem však povedať, že by ma to obmedzovalo, na funkčnosť to nemalo vplyv. Vyskúšal som nohavice aj s ľahkými trailovými chráničmi, tam pekne prekrývali chrániče a všetko bolo tip-top.

Pri jazdení v nepriaznivých podmienkach, ako je blato a dážď, prípadne, keď sa idete previezť na bicykli po mokrých trailoch, netreba od týchto nohavíc očakávať, že by boli najvhodnejšie. Ako som už povedal, tým že sú z tenkého materiálu, nie sú až také odolné. A tak na zadnej časti, kde veľa výrobcov používa hrubší materiál práve kvôli striekajúcemu blatu, ho v tomto prípade nenájdete. Myslím si však, že na tento typ nohavíc by sa to ani nehodilo, nakoľko by to malo negatívny vplyv práve na všestrannosť ich využitia.


Plusy


  • ľahký, priedušný materiál, ktorý je príjemný na dotyk
  • praktickosť
  • vrecká a opasok
  • všestrannosť využitia
  • dizajn (subjektívny názor testera)

Mínusy


  • nohavice nie sú kvôli ľahkosti a pohodlnosti dostatočne pevné na "tvrdšie" zaobchádzaniePre koho by som nohavice odporúčal?


Tento kúsok by som odporúčal jazdcom, ktorí chcú v prvom rade ľahké a pohodlné nohavice z jemného materiálu. Taktiež, ak ste iba občasný jazdec, oceníte ich využitie aj pri iných športoch, prípadne pri bežnom nosení. Nohavice sa neboja ani trailov a sú vhodné aj pre ľudí, ktorým sa páči jednoduchý a decentný dizajn. Vrecká dotvárajú koncept všestranných nohavíc aj po praktickej stránke, preto sa nemusíte báť, že by ste si nemali kam dať najpotrebnejšie veci. Ich cena sa pohybuje okolo 76 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
tomasmartinak (Tomáš Martinák)
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down comments 9 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Gravel oblečenie Sportful Supergiara - praktické, zábavné, farebné

Test: Gravel oblečenie Sportful Supergiara - praktické, zábavné, farebné

Cyklistika je niekedy zbytočne seriózna, odráža sa to aj v cyklooblečení. Gravel priniesol svieže nápady a keďže sa nejazdí v premávke, farby vyberáme podľa vkusu.
Test: Castelli Premio Black – skutočný high-end pre epické výjazdy

Test: Castelli Premio Black – skutočný high-end pre epické výjazdy

Poznáte spojenie menej je viac? Presne podľa neho sa v Castelli pozreli na všetky aspekty cyklistických nohavíc určených na dlhé hodiny v sedle a horúce dni.
Test: Force Story – kvalitné nohavice za príjemnú cenu

Test: Force Story – kvalitné nohavice za príjemnú cenu

Aj teraz nás čaká ešte dosť chladných dní, čo si vyžaduje vhodné oblečenie. Budú nohavice Force dostatočne dobré na to, aby ponúkli jazdcovi pohodlie aj v náročných podmienkach?
keyboard_arrow_up