Unboxing: Mondraker F-Podium Carbon 2021 - zábavné dupanie

Unboxing: Mondraker F-Podium Carbon 2021 - zábavné dupanie

Pri pohľade na výbavu a geometriu rámu máte pocit, že tento karbónový bike kombinuje dva svety. Chuť si poriadne zamakať, ale aj sa občas zabaviť.

Ako zistíte, že daná značka je spomedzi ponúkaných výrobcov v predajni tá, pri ktorej by ste mali spozornieť? Nápovedou môže byť napríklad to, že si ju zvolili hneď niekoľkí predajcovia daného obchodu, ktorých prácou je vlastne to, aby sa do bicyklov vyznali. A toto je prípad značky Mondraker, naši chalani si ju zvolili tiež, model už podľa preferovanej disciplíny. My tu máme na zloženie maratónca a XC pretekára s prívlastkom F-Podium.

Špecifikácia
Unboxing


Takto pri pohľade na krabicu ešte nemôžeme poriadne tušiť, čo z nej vytiahneme. Vykukujú plášte, ktoré to budú hrať viacej na optimálne odvaľovanie, ako na maximálny grip.Tento pohľad už napovie viac, aj keď ešte na nezloženom biku sa môže zdať, že podľa dĺžky hlavného trojuholníka rámu a výraznému slopingu, pôjdeme smerom k zábavnému trail jazdeniu.Tu už sa rysuje pretekár, na hornej rámovej rúrke svieti nápis F-Podium, už ho dobre poznáme, s jeho predchádzajúcimi prevedeniami máme skúsenosti. Jeho rôzne verzie sme už rozbaľovali a dokonca aj testovali.Je zaujímavé sledovať prístup jednotlivých značiek k tomu, ako bike do krabice zabalia, čo všetko je z neho zmontované, prípadne, kde už protišmyková pasta je od výroby a kam ju treba pri skladaní ešte naniesť.Už keď je všetko na mieste, pozrieť sa môžeme na ozdobu tohto biku a tou je rám. V štyroch veľkostiach vyrábaný karbónový rám zaujme svojou geometriou, natiahnutý hlavný trojuholník a výrazný sloping je poznávacím znamením značky. Na inak klasického maratónca tak pridáva prvky zábavnosti.Čo by ste povedali na riešenie zadnej stavby, ktorá pri šliapaní nehúpe, ale naopak vám dáva pocit, že čím silnejšie sa opriete do pedálov, tým tuhší sa zadný tlmič zdá byť? Aj takto opisovali systém pruženia Zero Suspension System niektorí testeri. Pri takomto biku nájdete v popise rámu aj výrazy ako: tapered, boost, integral...Zdvihy 100 mm naznačujú, že pohodlia vám bude dožičené len presne toľko, aby ste sa cítili komfortne na podanie maximálneho výkonu. Sú pod taktovkou vidlice a tlmiča Rock Shox SID, zámok je vyvedený na riadidlá.O radenie 1x12 sa stará Sram kombinácia GX a SX, kľuky sú tiež pod záštitou tohto giganta, značka Truvativ. “Vylosované” čísla v tomto ťahu sú: 34 a 11-50 zubov.Brzdy Sram Level T sa vedia pustiť do kotúčov v rozmere 160 mm.Kolesá DT Swiss sú vyvedené do farieb biku, obúvajú Maxxis Rekon Race 29x2.25”.Podložky pod predstavcom nastavíme počas Bikefittingu, ktorý je k biku zadarmo. Sedlo Fizik Antares R7 je tiež s oranžovým doplnkom, viac by mu to pristalo na karbónovej sedlovke, od výroby tam je osadená AL verzia.Vážená veľkosť M.Na zložený bike je dobrý pohľad.Špeciálne oku lahodí zadná stavba komplet vyrobená z karbónu.Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je po zľave 3 599 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope, ďalšie bicykle a produkty Mondraker nájdete v našom shope na profile značky.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up18thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drvič“ trailov z Nemecka

Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drvič“ trailov z Nemecka

Viac zdvihu, viac zábavy - záleží už iba na vašich schopnostiach, ako dobre viete bicykel ovládať. Wild Creed je pripravený na všetko.
Unboxing: BMC Fourstroke LT ONE – na traily aj maratóny

Unboxing: BMC Fourstroke LT ONE – na traily aj maratóny

Moderný XC bicykel by mal ponúknuť viac, než len rýchlosť. Technicky náročné trate vyžadujú modernú geometriu ako aj vyšší zdvih. Spĺňa toto všetko Fourstroke LT ONE?
Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Každý si pod pojmom „dream bike“ môže predstaviť niečo iné. Dnes sa pozrieme, ako vyzerá taký bicykel podľa mojich kritérií a ako sa splnil jeden sen.
keyboard_arrow_up