Test: CamelBak M.U.L.E. Pro 14 – na bicykel alebo aj mimo neho

Test: CamelBak M.U.L.E. Pro 14 – na bicykel alebo aj mimo neho

Potrebujete si na trail alebo celodenný výjazd vziať viac vecí? Alebo ste milovníkom hôr a hľadáte batoh aj na tento typ aktivít? Jednou z alternatív môže byť M.U.L.E. Pro 14.

V tomto teste sa pozriem na jeden z modelov od značky CamelBak, ktorý v sebe spája množstvo výhod, ktoré v teréne oceníte. Vodný rezervoár, dostatok miesta, možnosť umiestnenia chrániča chrbta pre jazdcov, ktorí jazdia drsnejšie disciplíny. Navyše je tu možnosť pribaliť si aj ebikovú batériu. Poďme teda na to.Ponuka značky


Ak sa pozrieme komplexne na ponuku značky v tejto oblasti, tak vyberie si drvivá väčšina z vás. Ak ste XC jazdci a potrebujete len to najdôležitejšie, tak siahnete po veste. Jednu takúto, mimochodom pred pár rokmi, testoval vo svojom článku Imro. Potom tu máme batohy, ktoré v sebe majú integrovaný chránič chrbta. Ak ste uviazli v 90tych rokoch, tak v ponuke nájdete aj ľadvinku (toto bol pokus o vtip) . Vyberú si aj bežci, turisti, milovníci gravity disciplín. No a potom som tu ja. Človek, ktorý si na celodenný výjazd pokojne zoberie aj karťušu a koťogo, tri litre vody, niečo pod zub, servisné minimum a v prírode sa pohybujem aj bez bicykla. Ako sa mi osvedčil pri tomto mojom jazdení/nejazdení model M.U.L.E. Pro 14?Dôležité je to, čo je vo vnútri


Každý romantik bude súhlasiť s týmto podnadpisom. Môže byť batoh zvonku parádny a pekný, no keď vo vnútri nebudete mať dostatok miesta, logické umiestnenie vreciek či vnútorné usporiadanie, tak je vám taký batoh na "dve veci". Ak to zoberiem od zadnej časti, tak nesiete si zásobu 3 litrov vody v rezervoári Crux s Quick Link systémom. Doteraz som používal a aj používam batoh od „konkurencie“ a pri tomto systéme je to napĺňanie vodou jednoduchšie.Hneď v rámci tejto časti batoha nájdete aj priestor, kde je možné vložiť chránič chrbta. Tu musím upozorniť, že nie je súčasťou balenia, no mne sa ho podarilo dostať do testu spolu s batohom. Keď viem, že ma na bicykli čakajú nebezpečné a náročné miesta, tak prečo si ho nepribaliť. Samozrejme v pohode sa tam zmestí chránič a aj rezervoár naraz.Keď sa presunieme k hlavnej časti, tak tam sa nachádzajú 2 oddelené vrecká, plus aj kapsička na náradie. Využijete ju na CO2 pumpičky, náhradnú dušu, multikľúč a pod, pričom vám nič nelieta kade-tade v ruksaku. Dole je dokonca aj priestor na ebikovú baterku. Ja ju síce nevyužijem, pretože na ebiku nejazdím, ale skúsim sa opýtať, "Existujú situácie, kedy si ebikeri berú náhradnú baterku so sebou do batoha?" Alebo sa tento priestor môže využiť na pribalenie nabíjačky? No a vpredu je ešte priečinok s priedušnými bočnými panelmi.A keď sme zistili, že to vnútro je v pohode, tak už aj ten vonkajšok môžeme poriešiť. Ja ako najväčší „potič“ v okrese oceňujem sieťkovaný zadný panel a popruhy. Vážne, každá turistika alebo výjazd na bicykli, následne prepotené popruhy a celý ruksak musí ísť do práčky, lebo tie stopy od soli, ktorá zaschne, nie sú ani hygienické a ani estetické.Tu je to oveľa lepšie, pekne všetko vetrá a nepije pot tak rýchlo ako klasické popruhy.
Som rád, keď je na produkte vidno, že sa pri jeho návrhu aj rozmýšľalo.
Za mňa super. A taký malý detail na záver tejto časti. Som rád, keď je na produkte vidno, že sa pri jeho návrhu aj rozmýšľalo. Napríklad modrý zips, ktorý hneď signalizuje, že po odzispovaní sa dostanete k rezervoáru. Viem, drobnosť a pre niekoho somarina, ale tu je aspoň vidieť, čo som spomínal . Plus na popruhoch nájdete aj „sťahovače“ a teda popruhy nelietajú sem a tam.Na bike, do prírody či na kávu


Keď sa milovníci terás a kaviarní pozrú na tento podnadpis, tak možno ich trochu zamrazí. Takýto batoh asi nepatrí do povinnej výbavy kávičkára. No keď chodíte do najkrajšej a najzelenejšej kaviarne, tak mi porozumiete.Na taký "reggae" výjazd si beriem, ako som spomínal, všeličo. Okrem „plynu“, mletej kávy a moka kanvičky to je množstvo drobností, pribalím aj vestu či náhradný dres. Keď idem do hôr, tak je to klobáska a chlieb na opekačku, dostatok vody, náhradnú bundu. A pri oboch aktivitách tento batoh potešil. Miesta bolo dosť a ja stále oceňujem rezervoár s hadičkou, keď si tú vodu posrkávam počas celého dňa.Asi už samozrejmosťou je veľa dobrých a šikovných minivreciek – na bedrových pásoch či v prednej časti. Na záver pár čísel. Úložný priestor je 14 litrov, z toho sú tri litre rezervoár. Hmotnosť 845 gramov.A žiadne negatívum?


Ako som sa len snažil, tak na limity batoha som pri svojom jazdení nenarazil. Samozrejme, ak by tento batoh dostal XC chrt, tak mu to proste nevyhovuje a pozerá sa na to inak. No mne tento batoh „sadol“, vozím ho a nosím bez problémov. Uvidíme, ako dlho vydrží, toto zhodnotiť teraz neviem, no nevyzerá to, že by nebol spracovaný kvalitne.


Plusy:


  • rezervoár v ruksaku
  • miesto na servisné drobnosti
  • možnosť umiestniť ochranu chrbta
  • kvalitné spracovanie
  • sieťovaný zadný panel a popruhy

Mínusy:


  • nenašiel somČi už ste "pohodový" jazdec a milovník dlhých výletov, alebo vás láka skôr technické jazdenie, kam si beriete viac výbavy vrátane chráničov, CamelBak M.U.L.E. Pro 14 nebude zlá voľba. Celkovo je tento model už stálicou v ponuke a určite sa nájde množstvo z vás, ktorí majú možno jeho staršiu verziu a stále im dobre slúži. Kľudne napíšte do komentára svoje postrehy. Prikladám ešte video od samotného výrobcu, možno pomôže pri zvažovaní a výbere.


Cena za tento batoh je na úrovni 140 € a viac informácií je k dispozícii na stránke výrobcu. Panel na ochranu vášho chrbta si môžete k batohu dokúpiť za cca 50 € na tomto odkaze.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Fulop (Dávid Haburaj)
Páči sa ti tento článok? thumb_up31thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Batoh Kellys Adept - parťák nielen na bicykel

Test: Batoh Kellys Adept - parťák nielen na bicykel

Výber batoha je dilema pre každého fanatika dvoch kolies. Funkčnosť, kapacita, odvetranie, vodný vak atď. Parametrov je veľa. Trafil Kellys do tých mojich?
Test: Batoh Amplifi Track – pomôže, keď to bude skutočne treba

Test: Batoh Amplifi Track – pomôže, keď to bude skutočne treba

Nie každý ráta s tým, že na výjazde spadne a nebodaj na chrbát. Dnes si ukážeme praktický batoh strednej veľkosti, ktorý jazdcovi ponúkne ochranu aj v tomto prípade.
Test: Deuter FLYT 20 - batoh na celodenný výjazd

Test: Deuter FLYT 20 - batoh na celodenný výjazd

Či sa už chystáte do lesa na peši alebo svojom horskom biku, batoh so svojím obsahom neodmysliteľne patrí k vášmu základnému vybaveniu.
keyboard_arrow_up