Čo všetko vydrží gravel bike?

Čo všetko vydrží gravel bike?

PR článok

Gravel biky sa tešia veľkej popularite, najmä vďaka ich univerzálnosti a odolnosti v horšom teréne. Ak máte pochybnosti, Vašek Kolář s bikom Kellys Soot 70 váš názor celkom určite zmení.

To, že gravel bike sa nezľakne poľnej cesty, štrkovej zvážnice ani lesných cestičiek, je v dnešnej dobe už samozrejmá vec. Ako to však dopadne, keď sa rozhodne limity tohto druhu biku otestovať Vašek Kolář, ktorý okrem toho, že je ambasádorom značky Kellys, je aj (jedenásťnásobný!) majster sveta v biketriale? Záťažový test pozostával z trialového jazdenia v meste, ako aj skokov a dropov v bikeparku Peklák. Vaškovi sekundoval za kamerou Jiří Fikejz, ktorý má za sebou tiež bohatú trialovú a enduro históriu.Vašek Kolář - vizitka


  • 11x majster sveta
  • 3x vice-majster sveta
  • 5x víťaz Indoor svetového pohára
  • 8x majster Európy
  • 9x majster Českej republiky
  • Držiteľ svetového rekordu – pokoril 40 poschodí s 800 schodmi dračej veže v Čínskom Harbine za 31 minút
  • Český rekord – 35 otočiek na biku o 180 stupňov za 1 minútu
  • Finalista Česko Slovensko má talent 2019
SOOT + Vašek = československý tandem plný štýlových trikov


Vašek si zakladá na tom, aby jeho jazdecký štýl a triky, ktoré predvádza na graveli, boli štýlové, nápadité a zároveň vyzerali jednoducho, čo ho odlišuje od väčšiny jazdcov podobného rangu. V jeho podaní aj tie najbláznivejšie skoky a „psie" kusy pôsobia, akoby to bola bežná vec. Niet preto divu, že jeho video zdieľal aj kanadský portál pinkbike. Jeho verným a nemenej štýlovým „parťákom” pri tvorbe YouTubových videí je gravelbike Kellys Soot 70, ktorý je postavený na hliníkovom ráme, doplnenom o karbónovú vidlicu.Rám zaujme aj novou grafikou, ktorá je doplnená o siluetu hôr. Samozrejmosťou sú hydraulické kotúčové brzdy a jednoprevodníková sada Shimano GRX navrhnutá špeciálne pre gravel bicykle. Pre lepšiu manévrovateľnosť v zjazdoch ako aj v teréne nechýba na biku teleskopka KS LEV so 7,5 centimetrami zdvihu a ovládaním z riadidiel. Ak máte pocit, že sa jedná o nejaký na mieru postavený topmodel, tak to vôbec nie je pravda. Vašek jazdí na štandardnej sériovke, kotrá má katalógovú cenovku 1 499 €.Vaška Kolářa môžete sledovať na jeho YouTube kanáli alebo sociálnych sieťach: Instagram a Facebook.

Kompletnú špecifikáciu modelu Kellys Soot 70 nájdete na tomto odkaze a redakčný test tu.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Rozhovor: Matej Spodniak - Maroko, Kolumbia,  MTBIKER, bikefitting

Rozhovor: Matej Spodniak - Maroko, Kolumbia, MTBIKER, bikefitting

Vďaka takýmto rozhovorom lepšie spoznáte ľudí z MTBIKER tímu, zaujímavé je sledovať, aké rôzne cesty ich priviedli k aktuálnemu zamestnaniu.
MTBIKER Sliezsky kráľ – vrchol sezóny je už v júni

MTBIKER Sliezsky kráľ – vrchol sezóny je už v júni

Žiadny BIKE Transalp, Salzkammergut Trophy alebo „majstrák“, vrchol sezóny bude pod Gerlachovským štítom.
Unboxing: BMC URS ONE - malý zdvih, no veľký potenciál

Unboxing: BMC URS ONE - malý zdvih, no veľký potenciál

Hľadáte kombináciu vzrušujúcej jazdy, zábavy, výkonu a pohodlia? Vašej pozornosti by určite nemal uniknúť tento gravel. Čo robí tento švajčiarsky „štrkolet“ výnimočným?
keyboard_arrow_up