Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Značka Kellys sa vám asi úplne nespája s okuliarmi, ale skôr s bicyklami. V tomto teste sa však pozrieme na model okuliarov DICE II, ktorý sa radí medzi tie najkvalitnejšie okuliare v ponuke značky.

Z počiatku som bol voči týmto okuliarom trochu skeptický. Dôvod bol jednoduchý, preferujem skôr menšie okuliare, ktoré vám zakryjú oči úplne a minimalizujú podfukovanie (a samozrejme nechcený prelet hmyzu). Okrem toho mám aj druhú zásadu, a to, aby okuliare neboli príliš farebné, teda "na papagája", avšak túto zásadu som nakoniec nemusel porušiť.Priestranný obal je výhodou


Pekne po poriadku. Okuliare došli vo veľmi kvalitnom a priestrannom obale, čo ma hneď oslovilo. Nie je to ten štandardný obal, ktorý kopíruje tvar okuliarov a v prípade, že tam máte náhradné sklá, tak sa vám už nikdy nepodarí všetko pekne uložiť, ako keď ste obal otvorili prvýkrát. Jednoducho preto, že obal je príliš malý. Pri Kellys DICE II sa toho nemusíte obávať. Obal je neštandardne veľký a priestranný.

Celorámová alebo polorámová verzia? Tu máte obe!


Určite vás po otvorení prekvapí fakt, že okuliare si môžete modifikovať podľa seba. Môžete ich mať ako celorámové, alebo bez spodného rámu. Bolo to milé prekvapenie, nakoľko som si pôvodne myslel, že ich vyrábajú v dvoch prevedeniach.Okrem toho nemusíte riešiť nosník, keďže je formovateľný, a teda si ho môžete ohýbať podľa vášho nosa. V prípade pridania spodného rámu musíte pôvodný rám celkom násilne oddeliť od skiel a následne nasadiť spodný rám. Nebojte sa, na druhý či tretí pokus si už nájdete tú správnu šetrnú techniku. Priznám sa, že mne sa viac páčia a aj vyhovujú okuliare, ktoré nemajú spodný rám. Ten je inak vyrobený z odolného švajčiarskeho materiálu Grilamid TR90. Pred testom som sa obával, či nebudú okuliare príliš farebné, ale po vyskúšaní som dospel k názoru, že farebnosťou sú skôr decentné, čo mi veľmi vyhovovalo.Šošovky si ľahko vymeníte


Ako som spomínal vyššie, mám rád minimalistické okuliare, ale po týchto "Kellysoch" som zmenil názor. Sedia veľmi dobre a nemám v nich ani pocit “zvárača.” Po dvoch jazdách som si na ne zvykol, a to aj napriek tomu, že ich mierne podfukuje, keďže nie sú úplne priliehavé.
Môžete ich mať ako celorámové, alebo bez spodného rámu.
Samozrejme záleží aj od tvaru vašej tváre. Vymeniteľné sklá majú 100 % UVA, UVB a aj UVC ochranu. V preklade, filtrujú slnečné svetlo všetkých vlnových dĺžok, čo skutočne pocítite aj pri veľmi slnečnom dni. A o viditeľnosť sa vďaka veľkosti skiel obávať fakt nemusíte. Šošovky sú navyše pokryté vrstvou proti zahmlievaniu, poškriabaniu a aj hydrofóbnou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu.Malou nevýhodou je, keď prichádzate z výjazdu neskoro večer, keď sa už stmieva. Tmavšie sklá tento efekt ešte znásobia (aspoň budete rýchlejší). Z toho dôvodu sú v balení aj číre sklá, aby ste ich v prípade zlého počasia, či šera alebo hmly vedeli použiť. V tomto prípade neplatí, že jedny sklá vládnu všetkému. Pogumované ramienka okuliarov sú už hádam samozrejmosťou a mne sa okuliare ani pri väčších otrasoch nezosúvajú, avšak je pravda, že nosím väčšinou najväčšiu veľkosť prilby (mám veľkú hlavu) .Nosník je prispôsobiteľný a bez väčších problémov si po pár jazdách na neho zvyknete. Nevýhodou je, keď chcete použiť okuliare na beh. Pri behu mi okuliare mierne na nose nadskakovali, čo dokáže človeka trochu znervózniť.

Výhody:


  • vďaka veľkosti skiel dobrá viditeľnosť
  • možnosť zvoliť celorámovú alebo polorámovú verziu
  • filtrácia aj silnejšieho svetla
  • nastaviteľnosť nosníka
  • priestranný obal
  • číre sklá v balení
  • nízka hmotnosť

Nevýhody:


  • pri behu trocha nadskakujú na nose
  • mierne ich podfukuje
  • mierne vyššia cenaKeď máte radi väčšie okuliare a decentnejší dizajn (žiadne "papagáje"), tak tieto okuliare sú práve pre vás. Odporúčam ich pred kúpou vyskúšajte, hlavne v prípade, keď máte menšiu hlavu.

Cena okuliarov je cca 100 € a dodávajú sa v čiernej, khaki, šedej a bielej farbe. Viac sa dozviete na tomto odkaze.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Lindo (Martin Lindak)
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 26 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Okuliare KLS Respect II - štýlovo na biku aj bez neho

Test: Okuliare KLS Respect II - štýlovo na biku aj bez neho

Za ten čas, čo sa venujem redakčným testom, mi rukami prešlo, myslím, celkom slušné množstvo okuliarov. Takých, ktoré dokážu rovnako dobre poslúžiť na biku, ako aj pri bežnom nosení, však až toľko nebolo.
Test: Alpina RAM HM+ alebo okuliare ako stvorené na slnečné dni

Test: Alpina RAM HM+ alebo okuliare ako stvorené na slnečné dni

Začínajúci cyklisti si často kladú otázku, či má zmysel zainvestovať do dobrých a kvalitných okuliarov? Aké benefity reálne prinesú?
Test: Julbo Rush Reactiv Performance 1-3 LAF - okuliare pre náročných

Test: Julbo Rush Reactiv Performance 1-3 LAF - okuliare pre náročných

Francúzska značka Julbo vyrába prémiové okuliare už od roku 1888 a jedny sa dostali až ku mne.
keyboard_arrow_up