Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Zvažujete, či mechanickú alebo elektronickú sadu? Máte obavy z “elektriky”, či ju budete vedieť nastaviť a používať? Čo obnáša prerobenie mechaniky na Di2, aké sú výhody bezdrôtovej sady?

Elektronické radenie používam už na svojom štvrtom cestnom bicykli, skúsenosti so sadami Di2 zbieram posledných 6 rokov. Nápad na tieto videá som dostal, keď som sa s kamarátom pri konfigurovaní jeho vysnívaného cesťáku dostal k otázke, či mechanika alebo “elektrika”. Napadlo mi, že ako som sa snažil poradiť a pomôcť jemu, tak sa rovnaké informácie budú hodiť aj ostatným cyklistom.V prvom videu sa snažím pomenovať výhody oboch prevedení. Občas mám možnosť okrem Di2 sedlať aj bicykel s mechanikou, vyskúšal som aj 12 rýchlostný bezdrôtový Sram, takže prehľad si snažím udržiavať. Všetko má svoje pre a proti, na čo sa mi podarilo prísť, sa môžete pozrieť v tomto videu.Ak už máte bicykel, ktorý je osadený mechanikou, možno ste po tomto videu dostali chuť vyskúšať elektronické radenie, alebo už ste to aj dlhšie zvažovali, len vám chýbali informácie, čo by to všetko obnášalo. Tým, že som si minulý rok prerábal svoj bicykel z mechanickej Ultegry na Di2, tak nebolo pre mňa problém pripraviť video aj o tomto. Špeciálne pri aktuálnej káblovej verzii Di2 sa hodí vedieť, ako postupovať, čo všetko je treba objednať a kam najlepšie umiestniť riadiacu jednotku. Máte tam aj základný rozpočet dokonca vo verzii, že by ste nejaké mechanické komponenty predávali, prípadne o koľko sa to predraží, ak doplníte extra šprintérske radenie alebo jednotku na prepojenie s cyklopočítačom.Zároveň som tieto videá pripravil vo chvíli, kedy očakávame zásadné novinky od značky Shimano, 21. 03. 2021 oslávi 100 rokov. Predpokladá sa, že sa pridá ku konkurencii a predstaví bezdrôtovú sadu, logických by bolo 12 pastorkov, keďže v MTB ich už bežne používa. O odhalených Shimano patentoch, ktoré toto naznačujú, som písal aj článok.V komentároch si môžete ešte na poslednú chvíľu zatipovať, čo predstaví Shimano, na svojej stránke majú už spustené aj odpočítavanie.
Páči sa ti tento článok? thumb_up20thumb_down comments 68 komentárov
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Trendy cestných bicyklov v roku 2021 - pohľad Cepa a Imra play_arrow

Video: Trendy cestných bicyklov v roku 2021 - pohľad Cepa a Imra

Cyklistika zažila obdobie prudkého rastu, ako sa to prejaví na podobe cestných bicyklov a ich komponentov pre rok 2021, akú zábavu hľadajú nový majitelia smart trenažérov?
Blíži sa 100 rokov Shimana - vývoj odhalený vďaka patentom

Blíži sa 100 rokov Shimana - vývoj odhalený vďaka patentom

Ako Shimano využije najväčšie výročie vo svojej histórii, možno naznačujú patenty, ktoré si značka nechala registrovať. Ktorý z nich tipujete, že sa objaví v reálnej produkcii ako prvý?
Novinky v kategórii cestnej cyklistiky v roku 2021 PR článok

Novinky v kategórii cestnej cyklistiky v roku 2021

Blížiaca sa sezóna prináša novinky aj v cestnej cyklistike, doplnenej o čoraz viac sa rozrastajúci segment gravel. Nájdeme tu bohatý výber na cesty - necesty, s karbónovým alebo aj oceľovým rámom. K tomu pribudne aj jeden elektrobicykel.
keyboard_arrow_up