Test: Okuliare Force Ombro Plus  – keď kvalita prekvapí

Test: Okuliare Force Ombro Plus – keď kvalita prekvapí

Okuliare sú častokrát podceňovaným doplnkom cyklistov. Kvalitné sklá, dobre doliehajúci rám na tvári ako aj funkčnosť fotochromatických skiel – takto sa definuje kvalitný produkt.

Český výrobca Force je známy (môžem potvrdiť z osobných skúseností) skvelým pomerom ceny/kvality, čo ocenia všetci užívatelia produktov, ktorí nechcú platiť zbytočné peniaze za prémiové značky a vyžadujú naozaj kvalitné výrobky.

Prvý dojem


V balení sa okrem okuliarov nachádza aj obal a vrecúško – aby sa vám v prípade prepravy nepoškriabali. Na prvý dojem ma prekvapil materiál, z ktorého je vyrobený rámik. Jeho pružnosť a pevnosť je výborná práve vďaka grilamidovej obrube, ako udáva výrobca. Grilamid je polyamid, ktorý vyniká výbornou tepelnou odolnosťou, skvelými mechanickými vlastnosťami ako aj tuhosťou. Sklo je vyrobené z polykarbonátu s kategóriou filtra UV 400, 0-3. Priepustnosť skla je 12 %.Rôzne prevedenia


Force pri modeloch Ombro ponúka dve prevedenia okuliarov – klasický model Ombro, ktorý je vhodný pre menšie tváre a potom model Ombro Plus, ktorý je vhodný pre štandardné alebo väčšie tváre.

Vychytávky


Model Ombro drží na nose naozaj perfektne, nakoľko má gumený nosník, ktorého šírku si viete upraviť podľa potreby, čo nie je pri produkte takejto cenovej relácie úplne bežné.Force Ombro počas jazdy


V prvom rade musím povedať, že som sa snažil z okuliarov dostať maximum. Jazdil som s nimi v rôznych podmienkach, aby som zistil, ako sa správa fotochromatické sklo, či sa napríklad nezahmlievajú a pod.

Prvé výjazdy boli v zamračenom počasí, kde sa zatmavenie skiel vôbec neprejavovalo, pretože nebolo potrebné.Funkčnosť skla


Akonáhle som však jazdil v slnečných podmienkach vo vysokých teplotách, sklo sa začalo automaticky zatmavovať. Zatmavenie skla išlo do určitej hranice, čo sa mne osobne páčilo – sklo nebolo zatmavené až príliš.Pri rýchlej jazde cez les, kde je treba vidieť všetky nerovnosti a dávať pozor, robia problém častokrát tiene a slnko, ktoré presvitá spopod korún stromov. Veľkou výhodou bolo, že sa sklo prispôsobovalo jazde, či už som bol na asfalte alebo práve v spomínanom lese. Teda s okuliarmi som bol spokojný aj pri jazde po trailoch. Nikdy som sa nedostal do takej situácie, že by bolo sklo zatmavené až príliš alebo naopak veľmi málo.

Extrémne podmienky


Čo by som osobne sklíčkam vytkol je, že vo vysokých teplotách s enduro prilbou sa pri výšľapoch začali zahmlievať. Bolo to však v extrémnych podmienkách pri teplote 34 stupňov, takže tam je to, povedal by som, normálne.Komu by som tento výrobok odporúčal?


Force Ombro by som odporučil jazdcom, ktorí jazdia ako na ceste, tak aj v lese. Sklo sa vie veľmi dobre prispôsobovať podmienkam, pričom zachováva jazdcovi tú najlepšiu viditeľnosť. Odporúčal by som si produkt najprv vyskúšať, nakoľko ako som spomenul v teste vyššie, Force vyrába 2 modely pre rôzne veľké tváre. Okuliare sú práve ten doplnok, ktorý vám musí sadnúť dokonale.

Plusy


  • Pevný a pružný rám
  • Funkčné fotochromatické sklo
  • Nastaviteľný nosník na rámiku

Mínusy


  • Zahmlievanie sklíčka v extrémnych podmienkach


Ak vás okuliare Force Ombro Plus zaujali minimálne tak ako mňa, viac informácií zistíte na našom shope. Cena testovaného modelu sa pohybuje okolo 78 €.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Test: Okuliare KLS Dice II - okuliare s veľkým rozhľadom

Značka Kellys sa vám asi úplne nespája s okuliarmi, ale skôr s bicyklami. V tomto teste sa však pozrieme na model okuliarov DICE II, ktorý sa radí medzi tie najkvalitnejšie okuliare v ponuke značky.
Test: Okuliare KLS Respect II - štýlovo na biku aj bez neho

Test: Okuliare KLS Respect II - štýlovo na biku aj bez neho

Za ten čas, čo sa venujem redakčným testom, mi rukami prešlo, myslím, celkom slušné množstvo okuliarov. Takých, ktoré dokážu rovnako dobre poslúžiť na biku, ako aj pri bežnom nosení, však až toľko nebolo.
Test: Alpina RAM HM+ alebo okuliare ako stvorené na slnečné dni

Test: Alpina RAM HM+ alebo okuliare ako stvorené na slnečné dni

Začínajúci cyklisti si často kladú otázku, či má zmysel zainvestovať do dobrých a kvalitných okuliarov? Aké benefity reálne prinesú?
keyboard_arrow_up