Unboxing: Sada náradia Super B TBA300 – poznáš všetky nástroje?

Unboxing: Sada náradia Super B TBA300 – poznáš všetky nástroje?

Ako vyriešiť domáce náradie tak, aby ste ho mali pekne na jednom mieste a malo slušnú kvalitu? Väčšine cyklistov bude stačiť takáto sada náradia, doplnili by ste tam niečo?

Mať doma aspoň základné náradie je dobré pre každého cyklistu. Ak sa niekto spolieha len na profesionálny servis, aj to je v poriadku, len to má pár nevýhod. Môže sa dlho čakať na termín, niečo sa môže stať tesne pred jazdou alebo cez víkend. Potom sa hodí mať doma náradie, aj ak si domáci opravár nie je istý, ako sa nejaký servisný úkon vykonáva, stačí pozrieť správne video na našich YouTube kanáloch, alebo si prečítať servisný článok v Magazíne. My sa dnes pozrieme na taiwanského výrobcu náradia Super B s 30-ročnou históriou, ktorého poznajú aj profesionálne servisy bicyklov.

Špecifikácia
Unboxing


Domáce náradie si môžeme nakúpiť postupne, kľúč za kľúčom, potom je ešte ďalšia výzva, ako si v náradí spraviť poriadok, aby sme väčšinu času len niečo nehľadali. Druhý prístup je ten, že si kúpime sadu, kde máme všetko pekne uložené na mieste a poruke.Veľkosť sady a druh náradia, ktoré sa v nej nachádza, môže byť rôzne, už záleží na tom, čo sa chystáme servisovať. Či však kupujete jeden inbus, alebo 100-dielnu sadu, vždy preferujte kvalitné náradie, lacné neznačkové kúsky môžu bicykel skôr poškodiť. Kto niekedy musel odvŕtavať zodratú hlavičku skrutky, dá určite za pravdu.Zodraté hlavičky inbusových skrutiek môžu vzniknúť, ak výrobca náradia použije menej kvalitný materiál. Takto „obrúsený” inbus potom prešmykuje v hlavičke a ničí ju. Praktické je aj okrúhle zakončenie niektorých inbusov, dostanete sa aj na horšie dostupné miesta.Nitovačka reťaze sa hodí, aj keď máte rýchlospojku, kúpenú reťaz si môžete skrátiť na váš bike.V oranžovej farbe značky je vyrobené plastové náradie ako centrovač kolies a montpáky, v niektorých regiónoch nazývané aj ako "vyzúvaky" Montpáka sa občas zlomí, potom sa dá dokúpiť náhradná, nech máte sadu stále pekne kompletnú.Nie je všetko inbus, čo z diaľky vyzerá ako inbus. "Šróby" torx sa môžu ľahko zameniť s inbusovými, radšej dvakrát pozerať a raz odťahovať, nech sa nepoškodia hlavičky. Toto je najbežnejší rozmer, niektoré značky bicyklov používajú aj iné, to sa dá dokúpiť extra.

Občas je dobré mať možnosť dať dole kľuky, ak by ste si dokonca menili stred alebo prevodníky, alebo chceli tieto zle prístupné miesta len poriadne prečistiť. Sťahovák vyberáte už podľa toho, aký typ kľúk používate.Na výmenu stredu sa hodí špeciálny kľúč, typov stredov je veľa, to už potom treba riešiť bicykel od bicykla.Kazety sa najlepšie vyčistia, keď sa dajú z biku celé dole. Na to je potrebná sada kľúčov. Ktorému sa hovorí "bič", nie je problém tipnúť si.Sada na lepenie v plastovej krabičke sa bude dobre prevážať aj v podsedlovej taške.Nervy, ohnuté inbusové kľúče a poškriabané ruky zachraňuje tento kľúč na pedále. Nezabúdať, odťahuje sa smerom k spodnej rámovej rúrke, na závit pedálu dať trochu vazelíny a zaťahovať stačí primeranou silou, netreba to preháňať .Ako máte náradie doma vyriešené vy? Ste z tých šťastnejších, čo si mohli spraviť stenu s náradím, kde ste si ho pekne vystavili? Kto sa servisovaniu bicyklov venuje vážnejšie, môže zvoliť väčšiu sadu, kedy je náradie ešte vo vyššom štandarde, táto sada TBA3000 vyzerá ako šperkovnica .Cena a dostupnosť


Cena daného setu je po zľave 50,90 € a nájdete ho v našom MTBIKER shope, ďalšie produkty značky Super B nájdete v našom shope na jej profile.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Super B TBA3000 - profi náradie nielen pre domáci servis

Test: Super B TBA3000 - profi náradie nielen pre domáci servis

S pribúdajúcimi videonávodmi servisu sa čoraz viac ľudí púšťa do servisovania bicykla doma. Často však narazia na potrebu špeciálneho kľúča alebo náradia, ktorých vám pre bicykel treba neúrekom.
Čo sa hodí mať v zálohe? PR článok

Čo sa hodí mať v zálohe?

Niekedy to môže byť lanko, či lepenie kvôli defektu, inokedy zas odtrhnutá prehadzovačka. Pozrime sa, čo je dobré mať v zálohe pre prípad núdze - na traile, či v domácej dielni.
Výbava pre domáci servis – s čím začať?

Výbava pre domáci servis – s čím začať?

Úplny základ v podobe multikľúča, pumpičky a podobných vecí už nemusíme opakovať. Poďme sa pozrieť na kúsky, ktoré naozaj uľahčia prácu a pritom stoja pár eur.
keyboard_arrow_up