Pozvánka: Sereďmaratón 2021 -  zajazdite si klasicky aj virtuálne

Pozvánka: Sereďmaratón 2021 - zajazdite si klasicky aj virtuálne

Z dôvodov, ktoré sú všetkým známe, sa Sereďmaratón 2020 konal v špeciálnom režime a to výhradne virtuálne. Tento rok sa však už uskutoční aj klasický maratón a je známy aj jeho termín.

Bude to 8. augusta a na stránke podujatia bude čoskoro spustená registrácia pre záujemcov, stačí sledovať sociálne siete, kde sa o tom dozviete okamžite po spustení.

Virtual Ride


Čo je však zaujímavé, pre veľký záujem z minulého roka, sa bude konať aj tento rok obľúbený špeciál - Virtual Ride. Minulý rok pre enormný záujem dokonca museli organizátori predlžovať termín ukončenia virtuálnej formy pretekov. Takže sa na základe ankety medzi pretekármi rozhodli popri klasickom maratóne pokračovať aj s touto virtuálnou formou súťaže. Pre tých, ktorí sa minulý rok nezúčastnili a netušia, akou formou sa v tomto prípade jazdí, nech vás slovo virtuálne nemýli. Nejazdí sa na trenažéri, ale na skutočných bicykloch a na skutočných tratiach. Virtuálne bude len vzájomné prepojenie jazdcov. Pozrime sa bližšie na podmienky týchto virtuálnych pretekov.

Dve predvolené trasy


K dispozícii sú dve predvolené trasy a to Piešťanský okruh a Sereďský okruh. Na stránkach organizátora nájdete ich podrobný popis, prípadne si môžete stiahnuť do svojej aplikácie či navigácie GPX súbor. Piešťanský okruh má dĺžku 42,84 km a prevýšenie 617 m. Sereďský okruh je o niečo náročnejší, pretože má 67,75 km a prevýšenie 645 m.Vlastná trasa


Ak ste z druhého konca republiky a je pre vás komplikované prísť si zajazdiť niektorý z týchto okruhov, máte možnosť odjazdiť ľubovoľný okruh vo vašom okolí. Podmienkou zaevidovania na výsledkovej listine je zaslať záznam z jazdy alebo fotografiu cyklopočítača, kde bude vidieť prejdené kilometre a čas. Trasa môže byť odjazdená nielen na Slovensku, ale aj mimo neho a musí mať minimálne 10 km.

Výhody virtuálnej jazdy


Zúčastniť sa môže každý, kto má bicykel. Nemusí mať ani natrénované, je to naozaj podujatie pre širokú verejnosť, aj pre tých, ktorí nemajú žiadnu skúsenosť s pretekaním. Výhodou takejto jazdy a je jedno, či odjazdíte predvolené trate alebo svoju vlastnú, je to, že si môžete vybrať deň, čas aj počasie, aké vám najviac vyhovuje. Maratón sa koná celý mesiac od 01. 06. do 30. 06. 2021. Štartovné je 10 € a v tejto sume sú samozrejme zahrnuté náklady na prípravu podujatia.Ceny a tombola


Pri registrácii automaticky dostanete štartovací balík plný hodnotných vecí, ako napríklad výživové doplnky od spoločnosti Monk Nutrition v podobe energetického gélu alebo tyčinky, 2 tombolové lístky a sladké prekvapenie od spoločnosti Sedita. Súčasťou balíčka je aj Voucher so zľavou 10 % na DHL Sereďmaratón 2021 a po skončení Virtual Ride vyberie organizačný tím jedného pretekára, ktorý dostane výsadu zúčastniť sa maratónu zadarmo. Poponáhľajte sa s registráciou, lebo prvých 100 zaregistrovaných dostane kvalitné cyklistické ponožky. Balíček bude zaregistrovaným zaslaný priamo domov na adresu a bude hygienicky zabalený. Navyše sa môžete zapojiť do tomboly o zaujímavé ceny.

Staň sa tvárou Virtual Ride 2022!


Počas tohto ročníka zároveň usporiadatelia vyhlásili súťaž, do ktorej sa môžete zapojiť a stať sa tvárou budúceho ročníka Virtual Ride. Podmienkou je, aby účastník registrovaný v tomto roku poslal svoju fotografiu, ktorá ho zachytáva, ako si jazdu užíva. Čiže kreativite sa medze nekladú a aj vďaka tejto súťaži si počas jazdy užijete ešte viac zábavy.Jazdíte pre zdravie a pre zábavu


V tejto ťažkej dobe je dôležité naďalej utužovať naše zdravie a športovať. V neposlednom rade je dôležité aspoň takto virtuálne sa stretnúť a porovnať s ostatnými cyklistami a mať radosť z pohybu na čerstvom vzduchu. Presne ako hlása heslo maratónu - Zapojiť sa môže každý od Košíc po Bratislavu. Jazdíte pre zábavu. O tom, ako prebiehal minuloročný virtuálny maratón, si môžete prečítať v reportáži nášho Cepa.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Sereďmaratón Virtual Ride

calendar_today 01.06.2021 - 30.06.2021
label Cesta - preteky jednotlivcov
place Piešťany, Sereď (Slovensko)

redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: September - prázdniny končia, ale sezóna ani zďaleka

Pozvánka: September - prázdniny končia, ale sezóna ani zďaleka

Oddýchnutí po dovolenkách alebo na vrchole tohtoročnej formy? Tak sa príďte postaviť na štart niektorého z podujatí, ktoré pripravujú organizátori na september.
Pozvánka: Okolo Slovenska 2021 plné lákadiel - Sagan, Froome, Eurosport

Pozvánka: Okolo Slovenska 2021 plné lákadiel - Sagan, Froome, Eurosport

Okolo Slovenska 2021 bude vo viacerých ohľadoch naj. Nabitá je štartová listina, favoritom je P. Sagan, do sveta ukážeme Slovensko vďaka prenosom Eurosport.
Pozvánka: Okolo Slovenska 2022 – zrkadlové UCI preteky už onedlho

Pozvánka: Okolo Slovenska 2022 – zrkadlové UCI preteky už onedlho

Okolo Slovenska sú preteky, ktoré každoročne v septembri usporadúva Slovenský zväz cyklistiky a vodia nás krásami Slovenska. V termíne 13. – 17. septembra sa uskutoční už 66. ročník.
keyboard_arrow_up