Reportáž: Poriadne horúca Detská Tour Petra Sagana

Reportáž: Poriadne horúca Detská Tour Petra Sagana

Pred dvoma týždňami na Detskej Tour v Šamoríne poriadne fúkalo, teraz v Topoľčiankach sa ani steblo trávy nepohlo. Slnečný, ale horúci deň čakal na malých bikerov na štvrtom kole Detskej Tour Petra Sagana.

Na viac ako 500 cyklistov čakala technická trať s pumtrackom, technickým lesíkom a poriadne prašným oválom pred cieľom. Ale poďme pekne poporiadku.Najmenší Baby cyklisti súťažili priamo na tráve futbalového ihriska a medaila Petra Sagana každého potešila. V tejto kategórii sa postavilo na štart viac ako 40 cyklistov na odrážadlách.V mikro dievčatá všetkým „vypálila rybník“ naša premiérová víťazka Natália Úreková. Medzi chlapcami má túto sezónu „rýchle nohy“ Jakub Roštár, ktorý s prehľadom zvíťazil aj v Topoľčiankach. Na našej Detskej Tour sa zapáčilo aj maďarským bikerom, ktorí pravidelne súťažia v tomto seriáli. A nie sú len do počtu, čo potvrdila aj Réka Storcz–Nagy z klubu Újbúda Superior MTB, ktorá druhej pretekárke „nadelila“ necelú minútu.Rodina Galovičová súťaži vo viacerých kategóriách a „zlato“ domov doniesol Nikolaj, ktorý sa dobre ponaháňal z ďalším maďarským cyklistom Péter Patrikom Andrásim. Sofia Matiesková z Velosvet Prievidza je „stará známa“ a technická trať jej vôbec nerobila problémy a zvíťazila opäť aj v Topoľčiankach. Matej Galovič z Cys Akadémia Petra Sagana napodobnil svojho brata a ovládol kategóriu Mini chlapci.Medzi mladšími žiačkami sa rozhodovalo medzi dvojičkami Bortelovými a šťastnejšou v cieli bola Romana, ktorá reprezentuje spolu so svojou sestrou klub Cyklistická Tour. U chlapcov to bola exhibícia domáceho klubu ŠK Topoľčianky, keď obsadili prvé tri miesta. Na najvyššom stupienku stál premiérovo Dušan Dário Lukáč. U starších žiačok až záverečný futbalový ovál rozhodol o víťazstve Miriam Šichtovej z Cyklistickej tour, ktorá domácu pretekárku Petru Minarovú predbehla o necelé koleso. U chlapcov sme mali prekvapivého víťaza, keď z trojčlennej vedúcej skupiny mal najlepší šprint Tobias Hajkovský z CK MŠK Kežmarok, ktorý zdolal aj lídra celkového poradia, Martina Surmana, či aktuálne najlepšieho horského cyklistu na Slovensku v starších žiakoch, Michala Šichtu.V rodičovskej kategórii po prvýkrát súťažila a aj zvíťazila naša olympionička Janka Keseg Števková z Outsiterz. Výborne jej však sekundovala až do cieľa aj Martina Šichtová. U mužov bol najrýchlejší Peter Bahorec z CK Dynamax Nitra.Tešíme sa na cyklistov na ďalšom kole Detskej Tour Petra Sagana, ktorá sa uskutoční vo Vysokých Tatrách a to 18. júla v Malom Slavkove.
report_problem Našiel si v texte chybu?

3. Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 27.06.2021
format_list_numbered 3. kolo - Detská Tour Petra Sagana 2021
label MTB - XC
place Topoľčianky (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana pokračovala v x-bionic® sphere v Šamoríne

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana pokračovala v x-bionic® sphere v Šamoríne

Čo dokáže „rozbiť“ cyklistický pelotón?! No predsa kopce, znela by asi najčastejšia odpoveď. Ale v Šamoríne sme sa presvedčili, že aj vietor. Fúkal a to poriadny. Našim cyklistom na Detskej Tour dal poriadne zabrať.
Reportáž: Detská Tour odštartovala na Saganovej trati

Reportáž: Detská Tour odštartovala na Saganovej trati

Tak sme opäť tu! Nám organizátorom už chýbala zmes stresu, očakávania a mierneho adrenalínu a to teda poriadne. Posledná Detská Tour Petra Sagana sa uskutočnila v septembri a predlhých 8 mesiacov NIČ.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana po prvýkrát vo Vysokých Tatrách

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana po prvýkrát vo Vysokých Tatrách

V krásnom golfovom areáli Royal Valley Malý Slavkov sa prvýkrát uskutočnila aj naša Detská Tour Petra Sagana. Aj keď predpoveď počasia neveštila nič dobré, búrky a krupobitie náš nakoniec obišli.
keyboard_arrow_up