Reportáž: Poriadne horúca Detská Tour Petra Sagana

Reportáž: Poriadne horúca Detská Tour Petra Sagana

Pred dvoma týždňami na Detskej Tour v Šamoríne poriadne fúkalo, teraz v Topoľčiankach sa ani steblo trávy nepohlo. Slnečný, ale horúci deň čakal na malých bikerov na štvrtom kole Detskej Tour Petra Sagana.

Na viac ako 500 cyklistov čakala technická trať s pumtrackom, technickým lesíkom a poriadne prašným oválom pred cieľom. Ale poďme pekne poporiadku.Najmenší Baby cyklisti súťažili priamo na tráve futbalového ihriska a medaila Petra Sagana každého potešila. V tejto kategórii sa postavilo na štart viac ako 40 cyklistov na odrážadlách.V mikro dievčatá všetkým „vypálila rybník“ naša premiérová víťazka Natália Úreková. Medzi chlapcami má túto sezónu „rýchle nohy“ Jakub Roštár, ktorý s prehľadom zvíťazil aj v Topoľčiankach. Na našej Detskej Tour sa zapáčilo aj maďarským bikerom, ktorí pravidelne súťažia v tomto seriáli. A nie sú len do počtu, čo potvrdila aj Réka Storcz–Nagy z klubu Újbúda Superior MTB, ktorá druhej pretekárke „nadelila“ necelú minútu.Rodina Galovičová súťaži vo viacerých kategóriách a „zlato“ domov doniesol Nikolaj, ktorý sa dobre ponaháňal z ďalším maďarským cyklistom Péter Patrikom Andrásim. Sofia Matiesková z Velosvet Prievidza je „stará známa“ a technická trať jej vôbec nerobila problémy a zvíťazila opäť aj v Topoľčiankach. Matej Galovič z Cys Akadémia Petra Sagana napodobnil svojho brata a ovládol kategóriu Mini chlapci.Medzi mladšími žiačkami sa rozhodovalo medzi dvojičkami Bortelovými a šťastnejšou v cieli bola Romana, ktorá reprezentuje spolu so svojou sestrou klub Cyklistická Tour. U chlapcov to bola exhibícia domáceho klubu ŠK Topoľčianky, keď obsadili prvé tri miesta. Na najvyššom stupienku stál premiérovo Dušan Dário Lukáč. U starších žiačok až záverečný futbalový ovál rozhodol o víťazstve Miriam Šichtovej z Cyklistickej tour, ktorá domácu pretekárku Petru Minarovú predbehla o necelé koleso. U chlapcov sme mali prekvapivého víťaza, keď z trojčlennej vedúcej skupiny mal najlepší šprint Tobias Hajkovský z CK MŠK Kežmarok, ktorý zdolal aj lídra celkového poradia, Martina Surmana, či aktuálne najlepšieho horského cyklistu na Slovensku v starších žiakoch, Michala Šichtu.V rodičovskej kategórii po prvýkrát súťažila a aj zvíťazila naša olympionička Janka Keseg Števková z Outsiterz. Výborne jej však sekundovala až do cieľa aj Martina Šichtová. U mužov bol najrýchlejší Peter Bahorec z CK Dynamax Nitra.Tešíme sa na cyklistov na ďalšom kole Detskej Tour Petra Sagana, ktorá sa uskutoční vo Vysokých Tatrách a to 18. júla v Malom Slavkove.
report_problem Našiel si v texte chybu?

3. Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 27.06.2021
format_list_numbered 3. kolo - Detská Tour Petra Sagana 2021
label MTB - XC
place Topoľčianky (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - zábava aj v daždi

Už niekoľko rokov organizátorov Detskej tour Petra Sagana obchádza zlé počasie, v čo dúfali všetci účastníci aj vo finále v Žiline.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana - plážové vydanie

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - plážové vydanie

Na brehu rieky Váh, premiérovo v Šali, sa uskutočnilo už tohtoročné šieste pokračovanie Detskej tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana na dostihovej dráhe

Reportáž: Detská tour Petra Sagana na dostihovej dráhe

Po roku opäť Detská tour Petra Sagana zavítala do rezortu x-bionic®sphere, kde sú výborné podmienky pre toto cyklistické podujatie.
keyboard_arrow_up