Pozvánka: Škola jazdy v MTBIKER centre - zlepšite si techniku a dobre sa zabavte

Pozvánka: Škola jazdy v MTBIKER centre - zlepšite si techniku a dobre sa zabavte

Už v sobotu 24. júla sa budete môcť u nás v MTBIKER centre Hrádok zúčastniť akcie, na ktorej vám skúsený jazdec Tomáš pomôže zlepšiť techniku a naučí základom jazdy na pumptracku.

Naberanie nových skúseností, teoretických vedomostí ale aj praktických zručností je niekedy veľmi obtiažne, najmä, ak vám s tým nevie nikto poradiť. Preto sme s Tomášom zorganizovali školu jazdy a techniky, ktorá prinesie každému jazdcovi zlepšenie, nové skúsenosti ale hlavne zábavu.

Rovnako sme si pre vás na nedeľu 25. júla pripravili novinku vo forme spoločného celodenného výjazdu, takiež s Tomášom, ktorého môžete poznať okrem iného aj z našich videí. Spoločný výjazd sa uskutoční v Bratislave, kde budeme spoznávať lokálne traily.Pokračujeme aj v roku 2021


Škola jazdy v Hrádku začína byť peknou tradíciou, ako minulý rok, tak aj v roku 2019 ste sa mohli zlepšiť či už v jazde na pumptracku alebo na traile. Preto vám prinášame termíny školy jazdy aj pre tento rok, aby ste sa mohli naďalej zlepšovať a jazdiť na bicykli bezpečnejšie. O tom, čo ste sa minulý rok s nami naučili, ste si mohli prečítať v reportáži.

Sobota 24. 7. 2021 - tréning na pumptracku


Pumptrack – asfaltová dráha zložená z rôznych vĺn a klopených zákrut sa začína dostávať do povedomia verejnosti a väčšina cyklistov určite už jazdu na pumptracku absolvovala.

Pumptrack je vhodný najmä pre začiatočníkov ako aj pre jazdcov, ktorí chcú mať jazdu na bicykli vždy pod kontrolou. Správny postoj, správne pumpovanie, správny prejazd zákrut – toto všetko sa na pumptracku pod vedením Tomáša naučíte.Kde prebieha výučba?


Škola jazdy bude prebiehať priamo na pumptracku v MTBIKER centre na adrese Hrádok 225. Po tréningu sa môžete občerstviť, osprchovať, prípadne si vyzdvihnúť objednávku v predajni alebo si jednoducho pozrieť novinky a zaujímavé produkty.

Ako sa prihlásim?


Prihlasovanie prebieha pri jednotlivých akciách v našom kalendári. Ak si naším verným zákazníkom s VIP resp. Premium účtom, tak sa budeš môcť prihlásiť prednostne. Potom je prihlasovanie umožnené aj pre ostatných záujemcov. Ako zistím do ktorej kategórie patrím? Stačí kliknúť vo vašom profile na Tvoje objednávky a tam je dostupná táto informácia. V sekcii Vernostné zľavy sa dozviete viac o jednotlivých vernostných kategóriách.

Na každý turnus je obmedzený počet 8 jazdcov. Ak nemáš VIP účet, sleduj nás na Instagrame a Facebooku, kde sa dozvieš, kedy sa prihlasovanie otvorí aj pre teba.Čo budem potrebovať?


Podmienkou účasti je prilba a bicykel v dobrom technickom stave. Odporúčame taktiež aj kolenné a lakťové chrániče, prípadne integrálnu prilbu.Harmonogram:


1. turnus


 • 10:00 – 10:30 teoretická časť, rozcvička a nastavenie bicyklov
 • 10:30 – 12:30 praktická časť ,trénovanie rôznych techník
 • 12:30 – 13:00 zhodnotenie pokrokov, chýb


 • 2. turnus


 • 14:00 – 14:30 teoretická časť, rozcvička a nastavenie bicyklov
 • 14:30 – 16:30 praktická časť ,trénovanie rôznych techník
 • 16:30 – 17:00 zhodnotenie pokrokov, chýb
 • Užitočné informácie:


 • V priestoroch MTBIKER centra bude k dispozícii sprcha a WC
 • Nezabudnite si prilbu a ideálne aj chrániče kolien/lakťov
 • Osoby mladšie ako 18 rokov potrebujú potvrdenie od ich zákonného zástupcu


 • Kde vás nájdem?


  MTBIKER centrum je v obci Hrádok, v okrese Nové Mesto nad Váhom. Predajňa je dostupná z diaľnice D1 (výjazd Lúka/Hrádok), z ktorej vám to bude trvať 3 minúty. Hrádok je dostupný za 45 minút z Bratislavy, 10 minút z Piešťan a Nového Mesta nad Váhom, 15 minút z Trenčína a za hodinku zo Žiliny.

  Lokalitu sme si vybrali kvôli prístupu z diaľnice, krásnym trasám a terénom v Považskom Inovci, ktoré budú okamžite dostupné z MTBIKER centra – a bez prechádzania cez mesto a hlavné cesty.  Nedeľa 25. 7. 2021 - spoločný výjazd v Bratislave


  Novinkou, ktorú sme si pre vás tento rok pripravili, sú spoločné výjazdy v Bratislave. Komunita je dôležitou súčasťou horskej cyklistiky a preto ak jazdíte sami, prípadne by ste chceli spoznať nové traily, niečo sa naučiť alebo sa jednoducho iba zabaviť, budete vítaní.

  Kde sa stretávame?


  Stretneme sa v nedeľu 25. 7. o 10:00 v Bratislave v Rači, na parkovisku na Potočnej ulici. Odporúčame vám prísť na bicykli, pretože parkovisko býva najmä cez víkend plné, poprípade máte možnosť zaparkovať nižšie v Rači.  Ako sa prihlásim?


  Na výjazd sa nemusíte nijako prihlasovať, stačí jednoducho prísť a užiť si pekný deň. Prípadne, ak by vám nevyhovoval čas, kľudne sa k nám viete pripojiť aj neskôr alebo naopak kedykoľvek odísť. Ak by ste mali akékoľvek otázky, kľudne napíšte na martinak.tommy@gmail.com.  Čo budem potrebovať?


  Na výjazd budete určite potrebovať bicykel v dobrom technickom stave a prilbu. Odporúčané sú aj chrániče kolien. Taktiež je potrebné zobrať si so sebou dostatočnú zásobu vody, ktorú si vieme doplniť na Bielom alebo Červenom kríži.  Harmonogram:


 • 10:00 - 13:00 Výšľap na traily TBK a následné spoločné jazdenie
 • 13:00 - 14:00 Prestávka a obed na Bielom kríži
 • 14:00 - 17:00 Poobedné jazdenie po trailoch
 • Pre koho je výjazd určený?


  Výjazd je určený pre každého jazdca. Nezáleží na tom, či máte dobrú alebo slabú kondičku a taktiež na tom, či máte celoodpružený bicykel alebo hardtail. Výjazd je vhodný úplne pre všetkých. Rovnako je vhodný aj pre ebikerov. Cieľom výjazdu je užiť si nedeľu naplno a čo najviac sa zabaviť pri jazde po trailoch.  Vďaka MTBIKER shopu a vám môžeme podporiť aj túto akciu


  Ak si chceš vyskúšať naučené zručnosti naostro v teréne, odporúčame zúčastniť sa našej MTBIKER Hornonitrianskej Enduro série. Dve kolá sú už za nami a ďalšie sa uskutoční až 5. 9. vo Veľkej Lehôtke. To ti dáva dosť času techniku ešte vypilovať. Pumpovanie ti pomôže ušetriť nejaké tie sily aj pri maratóne. Veď načo šliapať, keď môžeš generovať rýchlosť takpovediac zadarmo? Otestovať si to môžeš na najstaršom maratóne na Slovensku, ktorým je MTBIKER Novodubnický maratón 21.8. Ak ti pretekárske tempo nevyhovuje a máš radšej pohodové jazdy lesom, príd sa pozrieť na MTBIKER Častovský cyklookruh 7. 8. Uvidíš, že po škole jazdy sa aj na obyčajnú lesnú cestičku budeš pozerať úplne inak.

  Pri jazdení v lese dávaj na seba pozor a rovnako neohrozuj seba ani turistov. Na to, aby sme spolunažívali bez zbytočných hádok a konfliktov, predsa stačí obyčajná ohľaduplnosť.

  report_problem Našiel si v texte chybu?

  MTBIKER škola jazdy

  calendar_today 24.07.2021
  label MTBIKER akcie
  place MTBIKER centrum Hrádok (Slovensko)

  redakcia 
  Páči sa ti tento článok? thumb_up18thumb_down comments 1 komentár report_problem
  clear
  Prečo sa ti článok nepáči?
  Odoslať spätnú väzbu
  Formulár sa odosiela

  comment Komentáre

  Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
  Formulár sa odosiela
  Pridaj komentár
  Formulár sa odosiela

  Podobné články

  Pozvánka: Tréningovo-zážitkový kemp v Schladmingu a Leogangu

  Pozvánka: Tréningovo-zážitkový kemp v Schladmingu a Leogangu

  Krásne výhľady, skvelá partia, parádny pojazd a tréning v rakúskych bikeparkoch? Fotky od profesionálneho fotografa? Prihlás sa na 5-dňový kemp už 5. júla.
  Test: 4iiii Precision 3+ wattmeter - všetko potrebné

  Test: 4iiii Precision 3+ wattmeter - všetko potrebné

  V minulosti bolo pre mňa nemysliteľné mať na bicykli wattmeter. Dôvodom bola najmä vyššia cena, no, našťastie, doba postúpila a už je možné kúpiť wattmetre za úplne iné peniaze.
  MTBIKER komunitná jazda - spoznávanie zákutí Turca

  MTBIKER komunitná jazda - spoznávanie zákutí Turca

  Ak je niečo, čo skutočne vyšlo snáď v každom ohľade, bola to práve MTBIKER komunitná jazda vo Valčianskej doline. Prečo by si nabudúce nemal chýbať ani ty?
  keyboard_arrow_up