Test: Chrániče kolien Amplifi Kana knee – masívne ale veľmi pohodlné

Test: Chrániče kolien Amplifi Kana knee – masívne ale veľmi pohodlné

Veľké plastové chrániče siahajúce až po holeň vídam na bikeroch jazdiacich po trailoch čím ďalej, tým menej. Niet sa čomu čudovať, keďže väčšina chráničov nemala s pohodlnosťou nič spoločné. Ako budú na tom tie od Amplifi?

Výrobca Amplifi


Nemecká firma Amplifi ponúka rôzne produkty, primárne od chráničov, cez ruksaky, rukavice, doplnky ale aj kvalitné ľadvinky ako tá, ktorú som testoval. Práve to bolo moje prvé stretnutie s výrobcom, kedy ma prevedenie skutočne potešilo. Pri týchto chráničoch to bolo rovnako.Prevedenie


Chránič obsahuje na kolennej časti materiál SAS-TEC s dodatočným chráničom holene, ktorý je z na pocit mäkšej peny ako samotný SAS-TEC. SAS-TEC je materiál vyrobený z peny, ktorý je na dotyk nie úplne tvrdý, avšak pri samotnom náraze stvrdne, vďaka čomu absorbuje a čo najviac pohltí náraz. Celá predná časť je vyrobená z oderuvzdorného materiálu, od ktorého sa dá očakávať, že toho vydrží veľa. Chránič ponúka aj ochranu kolena zboku, vďaka bočným panelom, ktoré chránia nielen pri páde ale aj v prípade, že by ste si narazili koleno o rámovú rúrku.Zadná časť je z priedušnej sieťoviny, ktorá zaručuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu. O pohodlie a správne upnutie sa starajú dva suché zipsy, ktoré si viete dotiahnuť podľa potreby. Na zipsy by sa nemali lepiť nečistoty a teda nebudete mať problém, že by sa odlepili. Na spodnej časti sieťoviny je elastický popruh, ktorý zaručuje to, aby sa vám chránič nezošúchol.

Chránič pri jazde


Chrániče s predĺženou časťou na holeniach môžu jazdcov aj čiastočne obmedzovať (nakoľko sú dlhšie ako bežné chrániče iba na koleno), čo sa však pri tomto modeli nepotvrdilo. Výrobca má v popise produktu, že chránič holene ocenia jazdci čo jazdia voľné – flat pedále. Je to samozrejme pravda, no mne hneď pri pohľade na takúto ochranu prišla na rozum spomienka, ako som na pretekoch ale aj pri bežnom jazdení v bikeparku dostal kameňom po holeni. Myslím si, že ten, kto to zažil vie, že je to horší pocit, ako dostať na tomto mieste ranu od pinov na pedáloch.S chráničom som išiel na prvú jazdu, kde ma čakal najprv výšľap. Moje očakávania neboli veľmi vysoké, nakoľko som si bol istý, že pohodlie nebude pri výšľape na vysokej úrovni. Omyl. Nemôžem povedať, že bol tak pohodlný, ako nejaký malý kolenný chránič, no dĺžku, ktorá siaha až po koniec holene, som takmer nespozoroval. Držal na nohe ako prilepený, za čo môže dobré rozmiestnenie popruhov ako aj elastický popruh v strede.Úplne prvú jazdu mi chránič trochu škrtil nohu práve kvôli tomuto elastickému popruhu, čo znamenalo dve možnosti – buď mi zle sedí na nohe alebo je to od novoty. Druhý scenár sa naplnil a ďalšie výjazdy sedel ako uliaty.Čo sa týka jazdenia v horúcom počasí, je asi každému jasné, že v takomto chrániči, ktorý je naozaj väčší od ostatných, bude teplejšie, ako v niečom menšom. Nie je to markantný rozdiel, no na dlhých výjazdoch by to bolo naozaj cítiť.

Pre koho je vhodný?


Model od Amplifi by som odporúčal jazdcom, pre ktorých je bezpečnosť na prvom mieste. Takýto chránič ochráni nohu a holeň určite lepšie, ako iba čisto kolenný chránič. Jazdci, ktorí jazdia často v ťažkých podmienkach, kde sa vyskytujú odletujúce kamene, určite ocenia, že ich holenné kosti budú chránené.Plusy:


  • prevedenie
  • kvalitné materiály
  • chránič sedí na nohe ako uliaty
  • ochrana holene
  • ochrana bočnej časti kolena

Mínusy


  • nedostatočná priedušnosť pri vysokých teplotách
  • chrániče treba „zabehnúť" (zo začiatku môžu tlačiť)Cena je nastavená na cca 110 € a viac informácií ako aj dostupné veľkosti nájdete na stránke dovozcu made4bike.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up14thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Amplifi Hipster – skvelý spoločník na dlhé výjazdy

Test: Amplifi Hipster – skvelý spoločník na dlhé výjazdy

Zbaliť sa na celodenný výlet môže byť veľkou dilemou a to najmä v prípade, ak potrebujete mať pri sebe dostatok tekutín. V Amplifi tak navrhli ľadvinku, ktorá vám poslúži perfektne aj pri celodenných výjazdoch.
Video: Kolenačky a prilby na ebike - aby zábava nebolela play_arrow

Video: Kolenačky a prilby na ebike - aby zábava nebolela

Ako vyberať ochranné pomôcky na ebike, v čom je elektrický bicykel špecifický? Pred kúpou prilby alebo kolenačiek sa budú hodiť odporúčania skúseného ebikera.
Cyklistika a dioptrie - možnosti ako si zabezpečiť ostrý zrak na bicykli

Cyklistika a dioptrie - možnosti ako si zabezpečiť ostrý zrak na bicykli

Dioptrické okuliare síce v bežnom živote vyzerajú štýlovo, avšak na bicykli s nimi môžete mať problém. Na to, aké možnosti ponúka trh pre "okuliarnikov", sa pozrieme v tomto článku.
keyboard_arrow_up