Pozvánka: MTB maratón Beregy Borody – malé preteky s veľkou myšlienkou

Pozvánka: MTB maratón Beregy Borody – malé preteky s veľkou myšlienkou

Viete si predstaviť jarnú klasiku Okolo Flámska v slovenskom podaní, v lete a na MTB? Organizátori tejto akcie to vedia. Inšpiráciu pre vznik maratónu našli práve v pretekoch, na ktoré sa môžeme my, bežní smrteľníci, akurát tak pozerať.

Vo vinohradníckej oblasti pri Hlohovci vie pripravovaná trať ponúknuť rôzne povrchy a zážitky. Od samotných viníc, cez poľné cesty popri Váhu, asfalt, prašné zjazdy až po kamenisté úseky a v závere aj krátky ale rýchly singel.To všetko nám sľubujú zažiť organizátori pretekov Beregy-Borody. A kto túto akciu pripravuje? Jednoducho „zopár správnych chlapov“. Za pretekmi nestojí žiadny veľký sponzor. Ich história sa začala písať v roku 2017 a odvtedy pokračuje v komornom duchu. Na príprave a sponzorstve sa podieľajú ľudia z okolia obce Dvorníky a občianske združenie Cyklisti z okolia Hlohovca.Ja som sa za nimi vybrala a vo videu tak prinášam aspoň malú ukážku z trate. Kto si ju chce pozrieť celú, stačí prísť už 15. augusta 2021 a vychutnať si ju aj s pretekárskou atmosférou.Samotné preteky budú mať obmedzený počet štartujúcich na 100 pretekárov a pojazdiť si budú môcť na dvoch tratiach. Krátka trať nazvaná Klasik ponúka 1 okruh dĺžky 20 km s prevýšením 400 metrov. Dva okruhy sú pripravené pre pretekárov dlhej trate s názvom Veterán, ktorá ponúka 40 km s nastúpanými 800 metrami.Všetci pretekári budú štartovať spoločne o 11:00 a vypísané budú spolu 4 kategórie. Oceňovaní budú prví traja muži a ženy na krátkej a dlhej trati. Registrácia je možná už len priamo na mieste (voľné miesta ešte sú) a ďalšie informácie nájdete nájdete tu
report_problem Našiel si v texte chybu?

Beregy Borody 2021

calendar_today 15.08.2021
label MTB - XC
place Dolné Borody (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up26thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria -  2. kolo hostí Partizánske

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro Séria - 2. kolo hostí Partizánske

Neubehol ani mesiac od úspešného prvého kola v Drozdove a už nám klope na dvere ďalší termín pretekov. Tie sa budú konať na spriatelených a "starých" známych Baťových trailoch v Partizánskom, kde "klopky" sú riadne “šejpnuté” a hlina pekne drží.
Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro séria - príďte si zajazdiť

Pozvánka: MTBIKER Hornonitrianska Enduro séria - príďte si zajazdiť

Sezóna sa nám pomaly ale isto rozbieha a to znamená aj prvé tohtoročné preteky. Medzi ne patrí aj prvýkrát nami podporovaná MTBIKER Hornonitrianska Enduro séria.
Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Pozvánka: Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón - Majstrovstvá SR XCM

Zakončenie sezóny s príchuťou majstráku, aj o tom bude maratón so štartom v našom hlavnom meste. Po ročnej prestávke sa vracia Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón.
keyboard_arrow_up