Test: Letné vychytávky od Sportful - kombinéza Bomber a kraťasy Ltd Shield

Test: Letné vychytávky od Sportful - kombinéza Bomber a kraťasy Ltd Shield

Na test som si vybral schválne niečo menej tradičné, kombinéza výborne funguje a táto aj vyzerá. Do oka mi padli aj nohavice, ktoré sú priedušné aj „obrnené" zároveň.

Rád objavujem nové veci, nebránim sa zmenám a nevadí mi vychádzať z komfortnej zóny pri skúšaní nového a menej tradičného. Pre človeka „konzervu” je toto asi opis nočnej mory, ten má rád svoje staré a dobre vyskúšané veci, zmenám sa bráni, aj keby potenciálne mohli priniesť zlepšenie. Kedy a prečo sa oplatí zvažovať kúpu letnej kombinézy namiesto klasickej kombinácie dres a nohavice? Neprehnali to v Sportful s kreativitou, keď spravili letné sieťované kraťasy, ktoré majú po stranách materiál odolný pádom?

Beckov

Kedy a čo kupovať


Keď čítate tento článok, vonku máme pokročilé leto. Nie je neskoro na nákup letného oblečenia? Ja som sa naučil kupovať sezónne veci ideálne dopredu, alebo mimo tej sezóny, na ktorú sú určené. Väčšinou to znamená, že nájdem zaujímavé ponuky a zľavy. Ak si kúpim letný dres v zime, mám ho aj za polovicu, ak ho kúpim na konci augusta, je stále dobrý výber z veľkostí a farieb a cena už býva tiež zvýhodnená. Aj keď ho ponosím len pár týždňov, na rok ma v skrini čaká takmer nový kúsok. Jediné riziko takýchto nákupov je, ak máte veľkosť S, M, zdá sa mi, že tieto kúsky miznú zo shopov ako prvé a možno žiadny výpredajový nenájdete. Ja som so svojou veľkosťou XL v pohode, kto má XXL, tak za cenníkovú cenu nekupoval dres asi v živote.

Súľov

Takže, ak nájdete dobrú ponuku na letné oblečko teraz, išiel by som do toho, tí prezieraví pozerajú v týchto dňoch už jesenné a zimné veci. Ak je vám sympatická značka Sportful, v magazíne po zadaní tohto slova vybehnú relevantné články, medzi nimi aj moje o letnej, zimnej a prechodnej kolekcii.

Kombinéza Sportful Bomber


Už som inde spomínal, že nosenie kombinéz mám rád, nemyslím tie na časovku, ale tých s vreckami, ako alternatíva k dresu a nohaviciam. Viacero takýchto kúskov mám aj v klubových farbách, v podstate ich nosím na všetky preteky. Kombinézy nosím rád, lebo takýto komplet výborne drží na tele, s tým súvisí aj dokonalá pozícia vložky, v lete ocením menej materiálu, pri drese a nohaviciach sa prekrýva v niektorých miestach v 2 vrstvách. Preto keď som zbadal v ponuke Sportful model Bomber, hneď mi padol do oka, môjmu oku lahodí aj farebné prevedenie.Rád objavujem nové veci, nebránim sa zmenám a nevadí mi vychádzať z komfortnej zóny pri skúšaní nového a menej tradičného.
U Sportful mám pri svojich mierach 198 cm/85 kg veľkosť XL, sedí mi to naprieč ponukou, nemusím sa báť objednávať z eshopu bez vyskúšania. Aj v prípade Bomber mi hneď všetko sadlo. Pre tých s kratšími a širšími nohami pozor na dĺžku nohavíc. Teraz sa všeobecne šijú dlhšie nohavice, ak okraj zachádza do ohybu kolena, môže to rezať. Nohavice sú z príjemného materiálu, páči sa mi jeho robustnosť. Nechcem povedať, že sú hrubé, alebo je v nich horko, ale cítiť, že látka niečo vydrží. Až v popise produktu som si všimol, že bol použitý aj extra odolný materiál Hardcord, o ktorom budem hovoriť aj pri odolných nohaviciach.Pointa je, že takéto oblečenie znesie aj pád. Sportful píše, že až do rýchlosti 45 km/h, ale určite záleží od toho, na aký povrch a ako si cyklista „ustelie". V prípade nohavíc treba spomenúť vložku, to je „stará” dobrá TC vložka (Total Comfort), ukončenie nohavíc vyzerá ako odrezané laserom, pekný minimalizmus. Nohavice sa nevyhŕňajú vďaka silikónovému pásiku. Vrch je z podobného materiálu ako letné dresy Light, pekne vetrá, rýchlo schne a hlavne tým, že je vrch súčasťou nohavíc, tak oveľa lepšie drží, ako keď je dres samostatný. Strih je v znamení aero, páčia sa mi dlhšie rukávy, opäť ukončené bez švov. Kvalitný celotelový zips je dnes štandardom.Z detailov spomeniem miesto na vysielačku, malé vrecko na chrbte z vnútornej strany. Výborná vychytávka je sieťka na zadných vreckách, kam patria štartovné čísla. Už žiadne dierky po špendlíkoch nehrozia. Z týchto dvoch vecí sa dá tušiť, že kombinéza výborne poslúži na pretekoch, maratónoch alebo regionálnych cyklo ligách, prípadne pri lovení KOMov a PRiek.Ak by som niečo kombinéze vytkol, tak je to dizajnová vec. Neviem prečo na takýto kúsok oblečenia dávajú logo PS (Peter Sagan), viacej by sa mi páčil čistý dizajn. Viem, je to vec vkusu, ale keby som chcel nosiť na sebe PS, kúpim si niečo z jeho kolekcie. Našťastie na kombinéze to až tak nesvieti. Tiež som zvedavý, či vydrží X praní a dlhšie používanie aj silikónový pásik v nohaviciach, zatiaľ je všetko OK, ale už sa mi na inom oblečení stalo, že sa odliepal.„Nerozbitné” nohavice Sportful Ltd Shield


Asi je len otázka času, kedy skončí každý cyklista na zemi. Padnúť na asfalt nie je nič príjemné, okrem narazenín vznikajú aj rozsiahle odreniny, ako sa koža derie pri šmýkaní po asfalte. Preto sa výrobcovia cyklo oblečenia zamysleli, ako spraviť látku odolnejšou, aby ochránila pokožku od priameho kontaktu so zemou. A tak vznikli rôzne robustné tkaniny, ktoré sa umiestňujú na miestach najčastejšieho kontaktu so zemou, v prípade nohavíc sú to hlavne boky.Mínus takýchto robustnejší materiálov môže byť to, ako sa nosia pri vysokých teplotách, v lete. Logicky nevetrajú tak dobre, ako ultra tenké látky, alebo sieťky a tak sa Sportful zamyslel a na trh uviedol letné nohavice do najteplejších dní, ktoré navyše jazdca pri páde aj ochránia.

Ak si pozriete recenciu nohavíc Sportful Bodyfit Pro Air, tak získate predstavu, čo tvorilo základ pri návrhu odolného modelu. Použila sa sieťovaná látka a TC vložka, doplnený bol materiál Hardcord, ktorý odoláva do už spomínaných 45 km/h. Odlišný je aj strih nohavíc, kým letné Air sú krátke, tak tieto Shield sú naopak veľmi dlhé. Asi aby ochránili čo najviac pokožky pri páde. V čom sa mi Shield nohavice od letných Air páčia viacej je, ako na nohe držia, nevyhŕňajú sa, a ten Hardcord materiál vytvára príjemný kompresný pocit na stehnách.Prepracované sú aj traky, ich napojenie je vyriešené lepšie ako majú staršie modely Sportful. Tam, ak sú traky namáhané na maximum, tak môže nejaká nitka nevydržať, teraz to nehrozí. Traky sú dokonca prichytené na dvoch miestach. Nosenie nohavíc Shield Ltd je príjemné, nevetrajú tak účinne ako model Air, ale vďaka tej sieťke sa nosia príjemne, aj keď je vonku 30+. Aj napriek materiálu Hardcord mi prišli ako menej teplé, než bežné nohavice z obyčajného materiálu. Mínusy som žiadne neobjavil.Jednoduchý dizajn šikovného doplnku


Kedže píšem o letných veciach, prihodím sem aj tip na pekné čiapky. Oslovil ma ich úplne jednoduchý dizajn a príjemný materiál. Žltú „čapičku" Sportful Matchy som si zobral do „sérky” k letnému dresu Sportful Light, v lete bude pod prilbu výborná ako ochrana pred slnkom a ako zachytávač potu.Rovnaký model len v bielom som si zobral k bielej prilbe, po chate som mal spálenú hlavu a tak som na náš masters majstrák do Sokoloviec potreboval nejakú ochranu. Ani po štyroch Svrbičákoch pot nepretiekol, neznášam, ak si takto zašpiním sklá okuliarov a zle potom vidím.Čo, komu a kedy?


Odolné kraťasy sa budú hodiť každému, kto sa chce o trošku viacej chrániť na bicykli, možno jazdí preteky, kde je riziko pádu vyššie, alebo MTB a gravel a tam sa hodí robustnejší materiál aj ako ochrana pred vetvami a húštím. Pri kúpe len pozor na dĺžku nohavíc, ak veľkosť sadne, budete spokojný s prevedením a vložkou.

Kombinéza sa hodí pre pretekárov, super je vkladanie čísel a aero strih, prípadne to môže byť „nedeľný" model na lokálne hromadné výjazdy. Ak by ste si v takomto možno menej skúsenom balíku „preložili”, ochráni vás Hardcord materiál na nohaviciach, netreba sa báť, že by bol spodok príliš teplý.

Súľov

Hardcord nie je Immortal


Ešte pridám vlastnú skúsenosť s pádmi, nepredstavujte si, že vďaka Hardcord ste teraz Immortalnedotknuteľní”. Už sa mi stalo, že pád nohavice prežili, ale ten náraz je stále nepríjemný a aj keď sa látka neroztrhne, vznikajú odreniny. Výhoda Hardcord je, že koža sa nenaruší až toľko a do rany sa nedostanú nečistoty. A tiež nemusíte šiť deravé nohavice, alebo ich vyhadzovať.

Ak vám značka Sportful vyhovuje, na shope si viete pozrieť všetky produkty na profile značky.

Otestuj niečo aj ty


Dostal si tiež chuť napísať článok? Výborne, už teraz sa tešíme na zaujímavý text a pekné fotky. Písať môžeš, o čom chceš, podeliť sa dá s tipom na výlet alebo so zážitkami z pretekov. Užitočné pre ďalších bikerov sú tvoje skúsenosti s produktami z nášho shopu, napíš si svoj test bicykla, oblečenia, trenažéra alebo iného cyklovybavenia. Nech všetko funguje ako dobre namazaná reťaz, tu sú užitočné informácie k písaniu článku.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up15thumb_down comments 15 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Cyklo oblečenie X-BIONIC® - exkluzívne a extravagantné

Test: Cyklo oblečenie X-BIONIC® - exkluzívne a extravagantné

Oblečenie X-BIONIC® je rozpoznateľné na prvý pohľad, o ich cyklistickej kolekcii to platí vďaka nohaviciam ešte viacej. Ako funguje toto netradičné riešenie, ako sa nosí v teple ich špeciálny materiál?
Test: Oblečenie Silvini na leto a prechodné obdobie - česká kvalita s jednoduchým dizajnom

Test: Oblečenie Silvini na leto a prechodné obdobie - česká kvalita s jednoduchým dizajnom

Značka od našich českých susedov s príjemným materiálom a jednoduchým dizajom. V tomto článku vám popíšem moje skúsenosti s ich kolekciou na jar, leto a rovnako začiatok jesene.
Test: Cyklistické oblečenie Tactic - nohavice na hodiny jazdenia

Test: Cyklistické oblečenie Tactic - nohavice na hodiny jazdenia

Podarilo sa španielskej značke z Girony vyrobiť najlepšie nohavice, aké som jazdil? Čo môže byť lepšie na drese, keď stojí o tretinu viacej, ako lacnejší model?
keyboard_arrow_up