Pozvánka: Birell BikeFest 2021 - na výber enduro aj maratón

Pozvánka: Birell BikeFest 2021 - na výber enduro aj maratón

Kálnické enduro sa bude už tradične konať ako súčasť najväčšej bike akcie na Slovensku a to Birell Bikefest 2021.

Rock Machine Enduro Race sú prvé sobotné preteky a zároveň jedny z najobľúbenejších pre zúčastnených BikeFestu. Aj tento rok budú preteky v endure súčasťou slovenskej enduro série SPEN a zároveň budú mať status kvalifikácie na EWS (Enduro World Series).Samozrejme, aj pri účasti jazdcov z celej Európy sa nezabúda ani na kategóriu HOBBY, v ktorej by mali jazdci absolvovať o jednu RS menej ako v kategórii Race.

 • Race - 6 RS
 • Hobby - 5 RS

Práve kategória Hobby je najpopulárnejšou kategóriou endura v Kálnici, a je to skvelá príležitosť si zmerať sily so slovensko-európskou elitou, a čo-to sa aj priučiť počas tréningu.Začiatok pretekov je v sobotu 28. 08. 2021 o 9:30. Tréning je povolený iba v piatok 27. 08. 2021 od 11:00. Celý okruh by mal merať cca 30 km. Časový limit pretekov zatiaľ nie je známy. Chcem upozorniť na vratnú zálohu za čip 30 €, aby ste sa vyhli zbytočným komplikáciám pri nedostatočnej hotovosti.

Kategórie


 • RACE Muži U21 (2001-2005) - SPEN, EWS
 • RACE Muži Elite 21-35 (2000-1985) - SPEN, EWS
 • RACE Masters 35+ (1986 a starší) - SPEN, EWS
 • RACE Ženy U21 (2001-2005) - SPEN, EWS
 • RACE Ženy 21-35 (1986-2000) - SPEN, EWS
 • RACE Ženy Master 35+ (do 1986) - SPEN, EWS
 • HOBBY Muži U21 (2001-2005) - SPEN
 • HOBBY Muži 21-29 (2000 - 1992) - SPEN
 • HOBBY Masters 30-39 (1991-1982) - SPEN
 • HOBBY Super Masters 40+ (1981 a starší) - SPEN
 • HOBBY Ženy bez rozdielu veku
 • E-bike PEDELEC MUŽI - bez rozdielu veku - SPEN
 • E-bike ŽENY PEDELEC - bez rozdielu veku - SPENPríďte si užiť sobotu v sedle bicykla na výborne pripravených tratiach endura, a hlavne v skvelom kolektíve jazdcov.

XLC BikeFest Maratón


Maratón v Kálnici je neoddeliteľnou súčasťou BikeFestu a svedčí o tom aj každoročný počet účastníkov. A ak si chcete užiť naozaj kvalitné jazdenie, nie je o čom. Treba jednoducho prísť . S atmosférou festivalu a záverom po jednej z modrých tratí bikeparku má tento maratón špecifickú „chuť".Na výber bude opäť z troch tratí a teda každý si príde na svoje. Pre najmenších a najnovších fanúšikov cyklistiky je pripravený rovinatý, Športový rodinný okruh o dĺžke 10 km. Tak akurát na „namotanie" mini členov domácností na tento šport. Takže nasadiť prilby a úsmevy, a môžete si prísť vychutnať pohodovú rodinnú zábavku.Stredný okruh disponuje dĺžkou 23 km, s prevýšením 794 m. Tu sa na štart postaví najpočetnejšia skupina. Trať je technicky nenáročná a napriek malej vzdialenosti sa nebojí poskytnúť veľmi pekné výhľady a prostredie, ktoré si určite vychutnáte.Pre „vyjazdených" bikerov je určený Veľký okruh, 50 km s prevýšením 1 748 m, ktorý vedie dlhým výšľapom na vrchol Inovca. Z tohto bodu nasleduje fajnový technický úsek po hrebeni a potom už len užívanie rýchlych zjazdov až do cieľa. Veľký okruh si okrem klasikárov aj tento rok budú môcť užiť taktiež ebikeri.Celá táto akcia je určená do záveru festivalu a teda štartujeme v nedeľu, 29. augusta nasledovne:

 • ŠTART: 10:00 hod Veľký okruh 50 km ebike
 • ŠTART: 10:05 hod Veľký okruh 50 km
 • ŠTART: 11:00 hod Stredný okruh 23 km
 • ŠTART: 11:15 hod Športový rodinný okruh 10 km

Občerstvenie na trati aj so základnou technickou pomocou je pripravené len pre Stredný okruh s jednou občerstvovacou stanicou asi v polovici trati a Veľký okruh s tromi občertvovačkami. A samozrejme všetci dostaneme napapať aj v cieli .Vypísané kategórie, ako aj registráciu nájdete tu.

Zdroj fotografií: SPEN/Slavka Jarinová
report_problem Našiel si v texte chybu?

3. Kolo SPEN + EWS QUALIFIER - Rock Machine Enduro Race

calendar_today 28.08.2021
format_list_numbered 3. kolo - SPEN
label MTB - Enduro
place Kálnica (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up15thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Birell BikeFest - bikerská topka na záver leta

Pozvánka: Birell BikeFest - bikerská topka na záver leta

„Je libo" trochu adrenalínu? Posledný augustový víkend čaká všetkých priaznivcov horskej cyklistiky či extrémneho športu veľký sviatok.
Reportáž: XLC BikeFest Maratón - moja paródia na cyklistu

Reportáž: XLC BikeFest Maratón - moja paródia na cyklistu

Deň po maratóne v Stupave sme si to namierili rovno na BikeFest a postavili sa na štart dlhej trate. To znamená na mojich „lajbavých" nožičkách za dva dni cez 90 km, s takmer 3 000 m prevýšením v súťažnom tempe. Že málo? Pre mňa rozhodne nie.
Reportáž: Birell BikeFest 2021 - Rock Machine ENDURO Race

Reportáž: Birell BikeFest 2021 - Rock Machine ENDURO Race

Posledná augustová sobota patrila tretiemu kolu Slovenského pohára v endure, kde som ako „lokal rider" nemohol chýbať. Celé preteky SPEN prebiehali, ako sme už zvyknutí, v dvoch dňoch a to tréning netradične v piatok, a samotné preteky v sobotu.
keyboard_arrow_up