Predstavenie: X-BIONIC® APANI 4.0 - merino na steroidoch

Predstavenie: X-BIONIC® APANI 4.0 - merino na steroidoch

Takýto nadpis sa mi k značke X-BIONIC® hodí. Nebojí sa vytŕčať z davu, čo sa týka technológií, dizajnu a aj ceny. Ako zapracovali merino do svojho oblečenia?

Keď si prezerám Instagram alebo marketingové materiály značky X-BIONIC®, vidím tam dokonalých namakaných ľudí, všetko je písané veľkými písmenami, názvy produktov sú silné výrazy, majú vyjadriť jedinečnosť značky. Je to jednoducho image, ktorú si značka X-BIONIC® zámerne vytvorila a je už na konkrétnom človeku, či sa mu toto triafa do vkusu alebo nie. Ja som skôr zástanca minimalizmu, ale keby som kvôli tomu nedal šancu švajčiarsko-talianskemu výrobcovi, spravil by som chybu. Do rúk sa mi dostala zaujímavá vec z ich ponuky a hneď v úvode môžem povedať, že opäť výborný produkt, ktorý rád používam. Takto vyzerá a funguje merino tričko X-BIONIC® APANI 4.0.Základné pojmy


V rámci tohto článku by som rád preložil do ľudskej reči, čo znamenajú všetky tie marketingové názvy a technológie, aj vďaka tomu potom ľahšie človek pochopí, prečo sú veci X-BIONIC® tak zaujímavé a dobre fungujú. Veľká výhoda je, že už mám aj vlastné skúsenosti so značkou, takže nepôjde len o teóriu.

Čo sa týka základných informácií, odkiaľ je značka a ako oblečenie vyvíja a vyrába, odporúčam si prečítať článok o bežeckej výbave, kde som o týchto veciach písal, keď už spomínam svoje články, testoval som aj cyklo oblečenie s charakteristickou vložkou nohavíc.

Dnes sa zameriam na ich merino výrobky s názvom APANI®, my na Slovensku budeme mať googlenie sťažené o vyskakujúce odkazy na reštauráciu v Šamoríne, ktorú v športovom rezorte x-bionic®sphere nazvali rovnako.DNA značky


Kto si neklikol na hore uvedené články, tak len v skratke, dizajn oblečenia je špecifický, ale nie je samoúčelný. Jednotlivé plochy na oblečení sú poskladané z materiálov a vlákien tak, aby spĺňali presné očakávania na konkrétnych miestach tela. Dobre to vidieť aj na tričku APANI 4.0, kde je pod pazuchou materiál, čo najmä odvádza prebytočnú vlhkosť, na lakťoch je látka, čo sa dobre ohýba a nebráni pohybu, na iných miestach kompresia vlákien pomáha pohybu svalov, inde reguluje teplotu športovca tým, že podľa potreby izoluje alebo vetrá.

A všetko toto je podporené špeciálnym patentovaným tvarom vlákien v tvare Y, z ktorých sa vytvára charakteristický 3D materiál. A zoberte celé toto know how a pridajte do priadze vlnu merino a týmto spôsobom získate ďalšie želané vlastnosti. Tento zjednodušený opis vysvetľuje hlavné výrazy, ktoré nájdete na luxusnej krabičke, v ktorej sú produkty zabalené, už si lepšie predstavíte, čo znamenajú nápisy ako 3D Bionic Sphere® System with ThermoSyphon®technology, APANI® Merino Premium fibre, Air-Conditionig Channel®, AirComPlex-Zone, ISO-Shoulder, ISO-Chest Area, Expansion Ribs®…Merino APANI


Opísať výhody merino vlákna by bolo na samostatný článok, dôležité okrem vlákna samotného je aj jeho kvalita a spracovanie. Ako sa to dá očakávať u exkluzívnej značky, akou je X-BIONIC®, používajú to najkvalitnejšie merino z Austrálie a Nového Zélandu, ktoré potom spracovávajú v Európe. Bežná prax je, že sa do prírodného vlákna pridáva aj to syntetické, aby bola výsledná tkanina elastická a príjemná na nosenie.

Pri tričku APANI 4.0 je zloženie 87% merino, 12% polypropylene a 1% elastan, už keď spomínam čísla, tak priadza je vyrobená z vlny s priemerom 18,5 mikrometra. Táto kombinácia s obsahom elastickej a prírodnej zložky zaručuje vysoký stupeň tvarovej stability a komfortu nosenia. Teórie stačilo, takto sa mi spodná vrstva reálne používa.

Skúsenosti s nosením


Kvalitná základná vrstva je univerzálnym doplnkom športovca a môžete ju používať všade. Ja nátelník nosím na bike, bežky, turistiku a beh. Najlepšie mi toto švajčiarske merino funguje, keď ho nosím ako 1. vrstvu priamo na pokožke, tam nič nebráni špeciálnej 3D tkanine fungovať tak, ako má.Nehreje, reguluje


Pocit, že merino hreje, je docielený tým, že vlákna a v tomto prípade aj štruktúra látky regulujú vlhkosť, keď je treba zohrievať, tak odvádzajú prebytočný pot, ak treba chladiť, tak určitú hladinu vlhkosti na pokožke zachovajú.

Nesmrdí


Funkčné oblečenie existuje aj čisto „umelé”. Merino má ďalšiu veľkú výhodu a to, že nezapácha. Dočítal som sa, že to funguje na základe proteínových vlákien, ktoré na seba viažu škodlivé látky a baktérie, ktoré sa vďaka tomuto nedostanú k pokožke, obmedzujú ich rozklad a množenie a tak sa zabráni nepríjemnému zápachu. Praktické používanie mi toto potvrdilo, aj napriek mnohým technológiám značky X-BIONIC® sa nestratila táto prírodná výhoda merina.Tipy pre nosenie


Ak by som išiel do úplných detailov nosenia, tak tričko X-BIONIC® APANI 4.0 hreje viacej, ako by ste čakali, ak ste doteraz nosili nejaké bežné funkčné materiály, budete milo prekvapení. Aj pri 100 km na cesťáku v zime, keď sa teplota pohybovala do 10 °C, mi stačila len jedna vrstva v kombinácii so zimnou cyklo bundou.

Pri behu by som bol ešte striedmejší, tam sa tak dlho vonku nepohybujeme a celkovo vrch tela zohrievame ešte lepšie, ako na biku, takže to neprežente s vrstvami. Na zimnej turistike nosím APANI merino pod mikinu, do kopca dám len vestu a až na vrchole alebo pri schádzaní smerom dole obliekam zimnú bundu. Ak som sa aj spotil, tričko pekne vlhkosť vytiahne o „poschodie” vyššie.Image nie je všetko


Ako som písal v úvode, som veľmi rád, že som mal minulý rok možnosť prvýkrát vyskúšať oblečenie značky X-BIONIC®, že si našlo ku mne cestu a ja teraz môžem na vlastnej koži využívať všetky jeho benefity. Ak vám padlo ich oblečenie do oka už dávnejšie, či na základe dizajnu alebo odporúčaní a aj ste ho vyskúšali, asi mi dáte za pravdu, že veci majú síce drahé a v špecifickom dizajne, ale fungujú a ešte sa nebojím pridať, že výborne.

Tričko X-BIONIC® APANI 4.0 nájdete aj v eshope, prípadne si môžete pozrieť ich ďalšie výrobky na profile značky, ak budete vyberať online, možno pomôže údaj, že pri mojich 198 cm a 85 kg mi sedí veľkosť XL.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up24thumb_down comments 28 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Výbava do dažďa PR článok

Výbava do dažďa

V prechodných obdobiach ako jar alebo jeseň sa veľmi často mení počasie a tiež prší o niečo viac. Pozrime sa na niekoľko tipov, čo sa môže hodiť do menej priaznivých podmienok.
Oblečenie na zimu - čo sa môže hodiť

Oblečenie na zimu - čo sa môže hodiť

Jazdíte radi nielen v letných dňoch, ale i chladnejších podmienkach? Vybrali sme produkty z rôznych kategórií, ktoré by sa vám mohli hodiť.
Nalini – charakteristické dizajny, talianske skúsenosti PR článok

Nalini – charakteristické dizajny, talianske skúsenosti

Talianska značka Nalini má za sebou takmer 50 rokov skúseností. Navrhuje cyklistické oblečenie nielen pre profesionálne tímy ako napríklad Astana, Total Direct Energie či Cofidis, ale ich výrobky radi nosia aj bežní ľudia a športovci všetkých kategórií.
keyboard_arrow_up