Pozvánka: MTBIKER Šprintpolom 2022 - záver sezóny proti chronometru

Pozvánka: MTBIKER Šprintpolom 2022 - záver sezóny proti chronometru

Pomaly sa nám zjesenieva, pretekárske ambície sa ukladajú na zimný spánok a prichádza „off-season“. Prečo teda nevyužiť jednu z posledných šancí na dobrý výsledok?

Šprintpolom je už doslova tradičná akcia, ktorá od svojho vzniku v roku 2004 inšpirovala mnohých ďalších k organizovaniu časovky do vrchu. Toho roku sa uskutoční 8. októbra, pričom si ho spolu s cyklistickým klubom Cyklopozitív pod patronát berieme práve my, MTBIKER.

Kde to celé vypukne?


Ako už napovedá názov akcie, cieľom každého pretekára bude pamätník na Polome, ktorý hádam najviac spopularizoval Imro. Kto ešte nevidel jeho video o samotnom Polome, či Everestingu na ňom, šup pozerať. A samozrejme nielen pozerať, ideálne aj prísť jazdiť. Trasa zo Stráňav má rovných 7 kilometrov a nastúpa sa 580 metrov pri priemernom sklone 8,3 %.Pre koho?


Vzhľadom na množstvo vypísaných kategórií sa dá povedať – pre všetkých. Na svoje si prídu skôr narodení i mladí, MTB-čkári, i jazdci na „štrkoletoch“, cestných, či trekingových bicykloch. Podmienkou pre MTB kategórie je šírka plášťov minimálne 1,75“. Dovedna je kategórií jedenásť.Registrácia, štartovné a dobroty


Registrovať sa na preteky môžeš priamo na našej MTBIKER stránke v kalendári. V prípade, že to stihneš do 6. októbra vrátane platby, vyjde ťa to na 8 €, ak to spravíš po 6. októbri, prípadne sa budeš chcieť registrovať až na mieste, cena sa zvyšuje na 12 €. V rámci štartovného každý štartujúci obdrží teplé jedlo – klobásu s chlebom, horčicou, chrenom, baraními rohmi, pre vegetariánov a vegánov zas vegánska klobása, či párky. A aby sa to lepšie dole krkom šmýkalo, bude pripravené aj pivo, či nealko nápoj.Po samotných pretekoch bude nasledovať tombola, do ktorej aj my, MTBIKER, prispievame množstvom vecných cien. Preto neváhaj, zastav sa a príď využiť jednu z posledných možností zasúťažiť si proti kopcu, iným, i sebe.

Zdroj fotografií: ŠK Cyklopozitív
report_problem Našiel si v texte chybu?

MTBIKER Šprintpolom

calendar_today 08.10.2022 (ešte 6 dní)
label MTB - Uphill
place Stráňavy (Slovensko)

redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up21thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pozvánka: Beregy Borody  – jesenné preteky v prostredí viníc

Pozvánka: Beregy Borody – jesenné preteky v prostredí viníc

Súťažná sezóna sa blíži ku koncu, no stále sa máte na čo tešiť. Napríklad aj na preteky medzi Váhom a vinicami, ktoré si užijú začiatočníci aj „dupači".
Pozvánka: BAYNACH MTB marathon 8.10.2022 - zažiť niečo nové

Pozvánka: BAYNACH MTB marathon 8.10.2022 - zažiť niečo nové

Vo víne je pravda a ak ste ešte bicykel neodložili, naďalej trénujete, bude pravda aj vo vašich nohách.
Pozvánka: September - prázdniny končia, ale sezóna ani zďaleka

Pozvánka: September - prázdniny končia, ale sezóna ani zďaleka

Oddýchnutí po dovolenkách alebo na vrchole tohtoročnej formy? Tak sa príďte postaviť na štart niektorého z podujatí, ktoré pripravujú organizátori na september.
keyboard_arrow_up