Unboxing: Orbea OIZ M11 AXS - maratónec v elektrike

Unboxing: Orbea OIZ M11 AXS - maratónec v elektrike

Stúpať s ľahkosťou do kopcov, prejsť hrebeňom a potom si užiť zjazd. Je jedno, či to budú preteky, tréning alebo výjazd s partiou. Je Orbea OIZ M11 ideálnym bicyklom?

Karbónový rám disponuje zdvihom 100 mm, rovnako ako aj predná vidlica. Vnútorné vedenie bowdenov využívajú v tomto prípade iba brzdové hadice a uzamykanie tlmiča. Radenie je totiž elektronické, bezdrôtové, s počtom prevodov 12. Vyrába sa v 4 veľkostiach, od S po XL. Nám sa do unboxingu dostal OIZ vo veľkosti M. Tak poďme na to!

Špecifikácia


 • Rám - Orbea Oiz Carbon OMR Alloy Link Boost PF Taper UFO2 I-Line
 • Vidlica - FOX 34 Float SC Performance, zdvih 100 mm, FIT4 patróna, 3-polohový Remote lockout, pevná os QR15x110
 • Tlmič - FOX i-line DPS Performance, zdvih 100 mm, Evol custom naladenie, rozmer 190x40 mm
 • Lockout tlmiča - OC Squidlock 3-polohový
 • Zapletené kolesá - DT Swiss X-1900 Spline, vnútorná šírka 25 mm, bezdušové, Centerlock úchyt kotúčov
 • Plášte - Maxxis Rekon Race 2,35", 120 TPI, EXO, TLR
 • Radenie - SRAM GX Eagle AXS
 • Prehadzovačka - SRAM GX Eagle AXS Lunar
 • Kľuky - SRAM GX Eagle DUB Lunar Boost, 32-zubový prevodník
 • Reťaz - SRAM GX Eagle 12-rýchlostná
 • Kazeta - SRAM XG-1275 Eagle 10-52z, 12-rýchlostná
 • Vodítko reťaze - Orbea OC chainguide
 • Brzdy - Shimano XT M8100, hydraulické, dvojpiestové
 • Sedlo - Fizik Taiga S-alloy ližiny
 • Sedlovka - OC2, kovaná hlava, priemer 31,6 Offset 0 mm
 • Riadidlá - OC3 Carbon Flat, priemer 31,8 mm, šírka 760 mm
 • Predstavec - OC3, priemer 31,8 mm, sklon -8°
 • Hlavové zloženie - Acros Alloy 1-1/8 - 1-1/2", integrované
 • Batéria - SRAM Powerpack


Geometria

UnboxingZ krabice do stojana. Teší nás, že Orbea používa recyklovateľné materiály na balenie a ochranu bicykla.Vo vnútri sa nachádza ešte jedna menšia krabica, ktorej dizajn prezrádza, že ide o príslušenstvo k elektronickej sade SRAM GX Eagle AXS.

Príslušenstvo k sade SRAM GX Eagle AXS

Samotné skladanie bicykla zahŕňa montáž predného kolesa a kokpitu. Koleso je uchytené pevnou osou s rozmerom 15 x 110 mm. Predstavec OC1 má priemer 31,6 mm a dĺžku 75 mm a negatívny sklon -8°. Doň sa uchytávajú karbónové riadidlá OC3 Carbon Flat so šírkou 760 mm.

Predstavec OC3 31.8 mm interface -8Riadidlá OC3 Carbon Flat 31.8 mm 760 mm


Napojíme lanko uzamykania vidlice z trojpolohového remote lockout-u Squidlock do korunky vidlice.

OC Squidlock 3-positionOC Squidlock 3-position


OIZ-a odvážime. Veľkosť M bez pedálov má hmotnosť 11,19 kg.

Hmotnosť Orbea OIZ M11 AXSHmotnosť Orbea OIZ M11 AXS


Orbea OIZ M11 AXS ku nám prišla v antracitovo-čiernom farebnom vyhotovení. Antracitová časť je doplnená trblietavým pigmentom, čierne časti sú vo vysokom lesku. Máme ju momentálne skladom aj vo výraznejšej farebnej verzii.

Orbea OIZ M11 AXS

Odpruženie tohto bicykla má na starosť výrobca FOX. Konkrétne ide o vidlicu FOX 34 Float SC Performance so 100 mm zdvihom, ktorú dopĺňa tlmič FOX i-line DPS Performance, ktorý pracuje s rovnakým zdvihom zadnej stavby, teda 100 mm. Oba komponenty pracujú v troch polohách (uzavreté - trail - otvorené) a majú spoločné ovládanie - spomínaný Squidlock.

FOX 34 Float SC Performance 100 FIT4 3POS Remote Push-Unlock QR 15x110FOX i-line DPS Performance 100 mm Remote Push-Unlock Evol custom tune 190x40 mm


Brzdy sú spoľahlivé a rokmi osvedčené dvojpiestikové klasiky Shimano XT M8100. Spolupracujú s kotúčmi Shimano SM-RT64 s priemerom 180 mm vpredu a 160 mm vzadu. Uchytávajú sa na náboje pomocou matice Center Lock.

Shimano XT M8100Shimano XT M8100


Obutie zabezpečil Maxxis plášťami, ktoré len „podčiarkujú“ určenie bicykla - Maxxis Rekon Race 29x2,35". Obuté sú na bezdušových kolesách DT Swiss X-1900.

Zapletené kolesá DT Swiss X-1900Plášte Maxxis Rekon Race EXO TLR


To najlepšie na záver. Radenie. Dodal ho americký SRAM a je z radu GX Eagle AXS, teda elektronické. Dopĺňajú ho kľuky GX Eagle Dub Lunar osadené 32-zubovým prevodníkom.

Kľuky GX Eagle Dub Lunar 32T Boost

Reťaz GX presúva po kazete XG-1275 Eagle s rozsahom 10 - 52 zubov prehadzovač s rovnomenným názvom GX Eagle. Je však doplnený o „magické" písmená AXS, čo značí, že ide o elektronické a bezdrôtové radenie. O výhodách a používaní tohto radenia si môžete prečítať aj v Imromanovom teste.

Kazeta XG-1275 EaglePrehadzovačka SRAM GX1 Eagle AXS Lunar

Radenie SRAM GX Eagle AXS

Galéria fotografií:


Sedlo Fizik Taiga

Advanced Dynamics Orbea OIZ M11 AXS

Orbea OIZ M11 AXSOrbea OIZ M11 AXS

Orbea OIZ M11 AXS

Táto maratónska špecialita s elektronickým radením a karbónovým rámom stále čaká na svojho majiteľa. Odporúčaná MOC je 4 999 € a bicykel nájdete na našom MTBIKER eshope. Ak vašu veľkosť nemáme, pridajte si ju do wishlistu, po jej naskladnení budete notifikovaní upozornením.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V MTBIKER centre Hrádok a v MTBIKER Bratislava máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v predajniach, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v showroome v Bratislave alebo v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Z hľadiska aktuálnej situácie si dovozca vyhradzuje právo meniť špecifikácie jednotlivých bicyklov na základe aktuálnej dostupnosti komponentov. Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov. Za rozdiely sa ospravedlňujeme. Je to jediná možnosť, ako vám v aktuálnej sezóne ponúknuť bicykle.
Zdroj fotografií: archív redakcie MTBIKER
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 

Podobné články

Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drvič“ trailov z Nemecka

Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drvič“ trailov z Nemecka

Viac zdvihu, viac zábavy - záleží už iba na vašich schopnostiach, ako dobre viete bicykel ovládať. Wild Creed je pripravený na všetko.
Unboxing: BMC Fourstroke LT ONE – na traily aj maratóny

Unboxing: BMC Fourstroke LT ONE – na traily aj maratóny

Moderný XC bicykel by mal ponúknuť viac, než len rýchlosť. Technicky náročné trate vyžadujú modernú geometriu ako aj vyšší zdvih. Spĺňa toto všetko Fourstroke LT ONE?
Test: BMC Fourstroke LT - ako jazdí môj vysnívaný bike

Test: BMC Fourstroke LT - ako jazdí môj vysnívaný bike

Je možné mať jeden stroj, ktorý bude „raketou" na maratónoch a zároveň schopnou alternatívou k trailbiku? V tejto sezóne som skúsil nájsť odpoveď na bicykli, ktorého cena sa radšej nehovorí.
keyboard_arrow_up