Reportáž: Detská tour Petra Sagana v Žiline - zábava na blate

Reportáž: Detská tour Petra Sagana v Žiline - zábava na blate

Cez víkend pokračovala Detská tour Petra Sagana 2. kolom v žilinskom lesoparku. Už aj tak náročnú trať, tak ako minulý rok, skomplikoval dážď.

Trať bola blatistá, šmykľavá a technicky náročná. Našťastie najmenšie kategórie to mali ešte bez dažďa.

Po nesúťažnej kategórie Baby, kde sa na štart postavilo viac ako 50 nádejných budúcich bikerov, už išlo do tuhého. V kategórii Mini chlapci v konkurencii 61 cyklistov, tak ako na úvodnom kole v Budmericiach, zvíťazil Jakub Šarnik Bardejov MTB team, ale mal to poriadne náročné, veď v dvoch sekundách v cieli boli až štyria bikeri.

deti, cyklisti, Detská Tour Petra Sagana

U dievčat v tejto kategórii prišla do cieľa s bezpečným náskokom pred maďarskou prenasledovateľkou Ema Úreková. Aj v kategórii Mili chlapci išlo „zlato“ na východ a to zásluhou Jakuba Roštára z Proefekt Košice, ktorý zvíťazil s obrovským náskokom. U dievčat to bol zase súboj západu Slovenska a víťazstvo získala Nela Čerňanská z ŠK Medvedica.

V kategórii Mini chlapci sme mali na stupňoch víťazov kompletné zahraničné zastúpenie, najrýchlejší bol Péter Patrik Andráš z maďarského Superior Racing team pred českými cyklistami. Aj u dievčat zlatá medaila putovala do zahraničia a zaslúžila sa o to česká bikerka Sofie Drongová z Tufo Cyklozákladna Otrokovice.

Pekný súboj sme videli aj v kategórii mladších žiakov. Jakub Hnojčík z Cyklistickej Tour nasadil v druhom kole svojim konkurentom úder a mierny náskok udržal až do cieľa. Súboj na pásku to bol u mladších žiačok so šťastnejším koncom pre Elišku Konigovú z ŠK Topoľčianky, ktorá zvíťazila o 3 sekundy pred domácou bikerkou.

cyklistizablatená cyklistka


Kým po minulé roky bola kategória starších žiakov najslabšie obsadená, tak tento rok tomu vôbec tak nie je. Súťažia tu aj najlepší slovenský bikeri a bolo sa na čo pozerať aj v Žiline. Čo nevyšlo Tadeášovi Rybanskému z MŠK ŠK Žiar nad Hronom v Budmericiach, podarilo sa mu v Žiline. Vrátil porážku topoľčianskym bikerom, aj keď Milan Húsenica štartoval až zo 7. radu. Dve víťazstvá má na konte už staršia žiačka Karolína Hajduková z CK Dohňany, ktorá zvíťazila s viac ako minútovým náskokom.

cyklistivíťazi Detskej Tour Petra Sagana


Medzi rodičmi zvíťazil Michal Mička z klubu Kolo Kopaníc a Helen Beňová – Víno Beňo Topoľčianky.

Tešíme sa na mladých bikerov už 21. mája na letisku Tomčany pri Martine.
report_problem Našiel si v texte chybu?

2. Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 06.05.2023
format_list_numbered 2. kolo - Detská tour Petra Sagana
label MTB - XC
place Žilina (Slovensko)

PeterZanicky 
Páči sa ti tento článok? thumb_up16thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - letisko patrilo v nedeľu cyklistom

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - letisko patrilo v nedeľu cyklistom

Pekné počasie v nedeľu prilákalo do Martina na letisko Tomčany poriadny „chumeľ“ cyklistov. Na štart sa ich postavilo viac ako 600 a bolo sa veru na čo pozerať.
Odštartovala Detská tour Petra Sagana 2023

Odštartovala Detská tour Petra Sagana 2023

Desiaty ročník začala obľúbená séria pretekov písať v Budmericiach. Krásne prostredie v parku kaštieľa prilákalo na štart necelých 500 mladých bikerov z celého Slovenska, ale aj Čiech, Maďarska a Rakúska.
Detská tour Petra Sagana - ročník 2023 už pozná svojich víťazov

Detská tour Petra Sagana - ročník 2023 už pozná svojich víťazov

Tento rok si za finále Detskej tour Petra Sagana organizátori vybrali už osvedčený krásny areál X-BIONIC a to priamo pri dostihovej dráhe Ferries.
keyboard_arrow_up