Kliknutím prejdeš na
www.fujibikes.com
Reklama

Vlkohronská vazelína

12 komentárov

Radovan Bíroš 13.05.2010   Bbb Vlko-hron Cyklistika Reportaz

Druhé kolo CMS malo svoje pokračovanie vo Vlkanovej. Počasie bikerom tak ako vo Svätom Jure neprialo a takmer celý týždeň bol upršaný. Asi každý, kto sa chystal na tento maratón mal pred očami bahenné zábaly. Keďže trať maratónu je väčšinou situovaná na otvorenom priestranstve (lúky, pasienky, otvorené zvážnice, ...) a nie je technicky náročná, nebol to koniec koncov až taký extrém.

 

PRÍCHOD
Z domu som vyrážal asi o 7:30, necelých 70 km nie je takých zlých. Cestou sa ranná hmla začala vytrácať a von sa predieralo slnko. Po príchode na miesto štartu už z organizačnej stránky všetko fungovalo.
Pri samotnej prezentácii som sa dlho nezdržal, bol som prihlásený a zaplatený vopred. Takže stačilo povedať meno a človek dostal hneď štartovné číslo a tašku s reklamnými letákmi, časopisom, energetickým nápojom a cyklo fľašou. Malý problém nastal pri prihlasovaní veľkého množstva bikerov na krátku trať; z toho dôvodu sa čas štartu odložil o 30 min na 10:30 hod.

PRETEKY
Vlkanovský maratón tak ako po minulé roky prilákal veľa účastníkov. Na dlhej trati, ktorú som absolvoval sa prihlásili ostrielaní maratónci Tomi Hauser, Zdenko Fáber a nechýbal ani domáci jazdec Martin Haring.
Dlhá trať predstavovala 75 km vo forme troch okruhov, čo je myslím veľmi praktické z rôznych dôvodov.
Po štarte sa necelý kilometer išiel celý balík za sprievodným vozidlom, následne prišiel ostrý štart a a prvý kontakt s mazľavým blatom, ktorého bolo v lesoch celkom požehnane. Od úvodu sa tempa ujal Martin Haring, ktorý nasadil doslova smrteľné tempo, miestami mi to pripadalo, že má zapnutý tempomat. Po prvých kilometroch v teréne sa na čele usadila štvorica jazdov Haring, Fáber, Ja, Hauser. Nasadenému tempu sme počas prvého kola odolávali zo všetkých síl (teda aspoň v mojom prípade). Pri poslednom zjazde do cieľa prvého kola som pichol. Asi na minútku som zastal a za pomoci bombičky som nafúkal koleso. Bolo to však iba dočasné riešenie, našťastie tesne za cieľom som mal otca na biku, takže som si len vymenil koleso a frčal som hneď ďalej. V tom čase moja strata predstavovala asi 2-3 min. Skúsil som teda v druhom kole stíhaciu jazdu no neúspešne. Proti mne hrala aj pomerne rozjazdená trať, v niektorých miestach do doslova pripomínalo vazelinu. Naopak v treťom kole mi dochádzali sily a na poradí sa už nič nezmenilo. V cieli bol na prvom mieste klasifikovaný Martin Haring v „heroickom“ dúfam, že zaslúženom výkone, druhý došiel Zdenko Fáber a tretie miesto som obsadil Ja.

HODNOTENIE
Osobne nemám čo organizátorom vytknúť, hádam len poradiť pri čistení bikov by sa skôr oplatilo zapožičať wapku. Je to rýchlejšie, lepšie a hlavne efektívnejšie. Sprcha bola k dispozícii 200 m za cieľom na futbalovom ihrisku. Najviac si asi pochvaľujem cestoviny po preteku, ktoré mi veľmi chutili. Množstvo cien v tombole isto potešilo účastníkov maratónu, ktorí nedosiahli na stupeň víťazov, no aspoň takto si odniesli pekné ceny domov. Tí šťastnejší sa domov viezli v zapožičaných autách KIA. Už teraz sa teším na budúci rok a dúfam, že organizátorom bude priať počasie.

Ilustračné foto tomco3131

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

BBB Vlko - Hron cyklomaratón

08.05.2010
2. kolo - Cyklomaratónska MTB séria (SK)
MTB - maratón
Vlkanová (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže

Komentáre

oboy 13.05.2010 (14:52)

Pekny vykon napriek defektu, gratulujem. Martin Haring siel neskutocne, ale najviac ma sokoval este ani nie 15-rocny Daniel Zverkov, ktory ako kadet dokoncil polmaraton celkovo na 11.mieste, len 21 minut za Milanom.

 
David Zverko oboy 15.07.2010 (23:34)

Dakujem.. ale tento maraton bol mojiim prviim a nebol som spokojný zo svojiim vykonom.. ale dakujem..

 
oboy 13.05.2010 (15:05)

Ten talent zo Ziaru sa vola David Zverko, vo vysledkoch je jeho meno chybne.

 
David Zverko oboy 15.07.2010 (23:33)

Dakujem za opravenie..

 
hara 14.05.2010 (00:55)

"pan autor" tohto clanku mozete si byt isty ze Haring zvitazil zasluzene, alebo sa vo Vas prebudila typicka slovenska vlastnost?

 
KotolnikBB 14.05.2010 (10:13)

neviem co "hara" tym mysli hari aj rado su kvalitny borci, nechapem co tu vytahujete ja tam nic take nevidim..! pekny report. wap ma pre aj proti..ale skratka chelo to vacsi tlak !!

 
hara 14.05.2010 (12:04)

Citujem z článku autora :"V cieli bol na prvom mieste klasifikovaný Martin Haring v „heroickom“ dúfam, že zaslúženom výkone, druhý došiel Zdenko Fáber a tretie miesto som obsadil Ja." rada by som si precitala od pana autora vysvetlenie tejto vety. Takže KotolnikBB, nevyťahujem len konštatujem a rada by som sa dočkala odpovede.

 
jurajko1975 14.05.2010 (14:16)

pocuj Hara, ja si myslim, ze vysvetlenia su dve. prve je celkom prozaicke, ze autor to len napisal inak ako to myslel, cize "po "heroickom" vykone zasluzene zvitazil (heroicky vykon podal podla mna kazdy, kto sa v danych podmienkach zucastnil). druhých vysvetlení ale uz moze byt viac a su asi len v rovine tvojej predstavivosti, cize ma Radovan Biros podozrenie na prvy dopingovy pripad v slovenskom MTB? pripravil Haring Bírošovi defektovu pascu? pomohol niekto Haringovi v rozpore s pravidlami po tom, ako sa odputal od svojich prenasledovatelov?

 
hara 14.05.2010 (15:13)

jurajko1975 toto nie je o mojej predstavivosti, ale o autorovej keď použil slovo "dúfam, že zaslúženom". Mladý má toho odjazdené dosť aby podal taký výkon aký podal. Tak nech sa tu píšu korektné články a nie založené na inotajoch.
Športu zdar!

 
KotolnikBB 17.05.2010 (10:01)

až teraz som pochopil "wo co go" neiem ale ziaden inotaj som nezbadal..

 
jurajko1975 17.05.2010 (10:30)

ani ja a pochybujem ze by si tu radovan v reporte riesil nejake "komplexy"...

 
KotolnikBB 18.05.2010 (09:32)

ako poznam rada tak ziadne nema..a hari detto tak je to podla mna cele voda v koši

 
Pridaj komentár