Pozvánka: MTBIKER na Domaši - náš prvý festival

Prvý júlový víkend nás na Domaši čaká akcia, ktorá svojou veľkosťou prekoná všetko, čo sme doteraz v MTBIKER pre vás, našu komunitu, pripravili. Na čo všetko sa môžeme počas troch dní tešiť?

Na konci roka 2023 sme sa bavili, že by bolo super priniesť komplexný event, kde by sme prezentovali všetky oblasti toho, čo robíme. Nie iba bike, ale aj hike. Nie iba cestu či MTB, ale aj čo-to zo súdka MTHIKER. Kde? Nerozmýšľali sme veľmi dlho. Postavíme náš MTBIKER festival na základoch podujatia, ktoré už funguje a má pevné korene. A pretože MTBIKER je na východe iba sporadicky, na druhej strane sú väzby s podujatím Okolo Domaše skutočne silné, nebolo sa o čom baviť.

Oslovili sme partnerov, zabookovali miesto v kalendároch a čakali sme. Boli sme veľmi milo prekvapení, že feedbacky prišli rýchlo a boli pozitívne. Budovať značku festivalu v preplnenom kalendári je behom na dlhú trať a preto sme radi, že už v prvom roku nášho projektu do toho s nami idú skutočne zvučné mená.

Veď uznajte, otestovať budete môcť bicykle značiek ako sú BMC, Orbea, Kellys, Marin, Ghost, Lapierre, Giant, Liv, Bulls, TIME či Raymon. Shimano prinesie na Domašu testovacie tretry. Okrem bicyklových značiek sa budú dať na mieste otestovať aj bežecké topánky značiek CRAFT, Inov8 či Brooks. O servis sa postará Shimano s výbavou SSC. Z ďalších známych značiek podporili naše podujatie aj velikáni ako Garmin, Leatt či Chaoyang. Umývanie bickylov zastreší Kärcher.

Nelovili sme ale iba medzi športovými značkami, na Domaši uvidíte aj našich dlhoročných moto partnerov z Citroenu, smäd uhasí Staroprameň ako v alko, tak s Cool nealko správne vychladenými nápojmi. Veľmi si vážime aj inštitucionálnu podporu od Prešovského samosprávneho kraja, OOCR Horný Zemplín a obce Kvakovce, v ktorej katastri budeme drať pneumatiky a podrážky. A nezabúdame ani na silného lokálneho partnera Ferovo park. Dosť bolo komercie, bez tej to ale urobiť na vysokej úrovni nejde, veď čítajte ďalej. Takže nazad na Domašu.

Nádrž obkrúžime hneď dvakrát

Centrom celého diania bude rekreačné stredisko Dobrá, ktoré na Domaši ponúka najlepšie podmienky na usporiadanie eventu takýchto rozmerov. Práve tu sa bude odohrávať väčšina nášho programu a na lúke nad zátokou postavíme naše zázemie. Z cyklistickej časti je prvý na pláne cestný „švih“, ktorý štartuje v piatok 5.7. o 14:30. Vedúcimi jazdy budú naši kamoši Žiletky.cc, s ktorými sme už takto organizovali nejednu jazdu.

Zhruba 65 km a 750 výškových metrov je porcia, ktorú zvládne aj priemerne trénovaný cyklista, no netreba sa báť – tempo prispôsobíme účastníkom. Všetky info o cestnej jazde nájdeš v našom kalendári.

MTBIKER na Domaši
Sobota bude patriť 16. ročníku Okolo Domaše. Privítame bikerov, gravel jazdcov, milovníkov krosových bicyklov aj e-bikerov… jednoducho všetkých, ktorých tátoše zvládnu kombináciu lesnej cesty a asfaltu. Trasa je oproti cestnej verzii o niečo kratšia (meria zhruba 45 km), kopíruje brehy Domaše a historicky ju zvládli aj 6-ročné deti či vyše 80-ročný senior. V súčasnosti už v našom kalendári evidujeme vyše 650 registrovaných bikerov a sme si už takmer istí, že tisícka padne ako nič. Netreba sa báť masy cyklistov, symbolický štart je o 10:00, ale nič sa nedeje, ak vyrazíte na trasu skôr alebo neskôr. Podujatie je nesúťažné. Dôležité ale bude stihnúť bohatú tombolu o 16:00. Vyhrať sa v nej bude dať, samozrejme, bicykel, ale aj ďalšie hodnotné ceny ako hodinky Garmin či množstvo cien od MTBIKER a partnerov.

MTBIKER festival

Aj MTHIKER prikladá ruku k dielu

Pre tých z vás, ktorí si radi aj zabehajú, máme v programe preteky Domašská desiatka na Eve. Podobne ako cestná jazda, aj tieto sa uskutočnia už v piatok, pričom podujatie vypukne o 10:00 doobeda. Na výber budú dve trate – 5 km a 10 km a behá sa najmä po asfalte. Pre viac informácií vás opäť odkážeme na MTHIKER kalendár.

MTBIKER festival 2024
Trochu „exotickou“ disciplínou bude počas víkendu paddleboarding. Nielenže si budete môcť v priebehu nedele jeden z nich požičať a túto disciplínu si vyskúšať, no budete aj svedkami pretekov v paddleboardingu. Veď, keď už budeme pri vode, bola by škoda to nevyužiť, no nie?

Ďalšia možnosť vyskúšať si svoj vysnený bike

Okrem výjazdov a behu bude piatok, sobota a sčasti aj nedeľa patriť „testovačkám“. Zoznam značiek ste si mohli prečítať už vyššie, len doplníme, že na Domašu dorazí flotila cestných, gravel, elektro aj MTB bicyklov. Niektoré z nich budú ozaj exkluzívne mašiny, ktoré skrátka nemáš možnosť jazdiť každý deň. Klasické bicykle budú k dispozícii maximálne na hodinu a pol, elektrické kvôli nabíjaniu na hodinu a štvrť. Z modelov MTB a gravel bude možnosť rezervácie bicykla na sobotné podujatie Okolo Domaše - max 3 hod. Zoznam dostupných modelov budeme postupne dopĺňať a aj spolu s rezervačným formulárom ho nájdete (už klasicky) v našom kalendári.

MTBIKER na Domaši 2024

Bicyklovaním to nekončí

MTBIKER, to nie sú len články a videá. O chod celej značky sa stará obrovské množstvo ľudí, no niektorí z nich sú, predsa len, trochu viac „na očiach“. A práve Domaša je miestom, kde sa môžete prísť porozprávať či odfotiť s našimi tvárami – Imrom, Cepom, Veronikou, Viktorom a mnohými ďalšími. Priestor na to bude najmä v piatok podvečer, pričom sa môžete tešiť aj na premietanie videí nielen z našej produkcie. Zároveň budú prebiehať workshopy na tému servisu, tréningu či výživy.

MTBIKER na Domaši
Poriadny festival si zaslúži aj poriadneho headlinera, a tým nebude nik iný, než samotný HEX – jedna z najpopulárnejších slovenských kapiel. Pódium si prepožičajú v sobotu o 19:00. Po nich bude nasledovať revival rocková kapela Stará Škola a večer zaklincuje DJ. Takže vrelo odporúčame, aby ste si na výjazde nejakú tú energiu pošetrili aj na skákanie.

MTBIKER na DomašiMTBIKER festival na Domaši

Okrem už zmieneného nás čaká napríklad aj cyklotrial show Jančiho Kočiša. Festival na Domaši je jednoducho určený úplne všetkým – rodinám s deťmi, cestným aj horským cyklistom, klasickým aj elektrickým bikom, bežcom aj paddleboardistom. No predovšetkým fanúšikom dobrej nálady a úsmevu. Informácie o jednotlivých bodoch programu budú postupne pribúdať v osobitných sekciách kalendáru, takže ich odporúčame sledovať. Zároveň budeme radi, ak nám ich prostredníctvom potvrdíte svoju prípadnú účasť. My v MTBIKER sa už na celý predĺžený víkend tešíme a veríme, že aj vy sa budete tešiť s nami.
Zdroj fotografií: archív redakcie
report_problem Našiel si v texte chybu?

MTBIKER Asfaltová Domaša

calendar_today 5. 7. 2024
label Komunitná jazda
place RO Domaša - Dobrá (Slovensko)

redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Predstavenie: MTBIKER požičovňa – bicykel a príslušenstvo pre každého

Predstavenie: MTBIKER požičovňa – bicykel a príslušenstvo pre každého

Dlhoočakávaná novinka je tu – MTBIKER spúšťa požičovňu. Čo všetko u nás momentálne nájdete?
MTBIKER novinky – naše plány do sezóny 2024

MTBIKER novinky – naše plány do sezóny 2024

Nové značky, nové spolupráce, nová predajňa, komunitné jazdy, ale aj jeden veľký letný projekt na východe. Pozrite si prehľad toho, čo chystáme.
Rozhovor: Ján Frátrik – keď bicykle viac opravuješ, ako na nich jazdíš

Rozhovor: Ján Frátrik – keď bicykle viac opravuješ, ako na nich jazdíš

Rozbehol svoj vlastný servis a predajňu. Nakoniec sa ale rozhodol ísť inou cestou a skončil v našom tíme, konkrétne v žilinskej predajni.
keyboard_arrow_up