Zdroj: Cyclingnews.com

V cieli pietnej 4. etapy Gira ako prvý tím Leopard-Trek

V cieli utorňajšej 216 km dlhej pietnej 4. etapy 94. ročníka cyklistických pretekov Giro d´Italia v Livorne ako prvý spoločne bol tím Leopard-Trek spoločne s Američanom Tylerom Farrarom, priateľom zosnulého Belgičana Woutera Weylandta.

V cieli utorňajšej 216 km dlhej pietnej 4. etapy 94. ročníka cyklistických pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Janova Quarto dei Mille do Livorna, ako prvý spoločne bol tím Leopard-Trek spoločne s Američanom Tylerom Farrarom (Garmin). Deviati jazdci symbolicky preťali pásku v jednej línii v objatí niekoľko desiatok metrov pred zdržanlivým zvyškom pelotónu. Išlo o pripomenutie pamiatky v pondelok tragicky zosnulého Woutera Weylandta. Farrar bol priateľom i tréningovým partnerom Weylandta v Gente a odstupuje z Gira.
"Som neznesiteľne zronený. Ako mnohí vedia, bol mojím kamarátom i tréningovým partnerom a vnímal som ho ako brata. Tento skon mi nenapraviteľne zmenil život, ale ešte horšie je, že to postihlo jeho rodinu a najmilovanejších. Dnes sme spoločne vzdali hold jeho životu a zároveň vyjadrili zármutok nad touto stratou," skonštatoval Farrar.
"Pre nás všetkých to bol dlhočizný deň plný emócií. Myslím si, že utorňajšia etapa bola krásnym gestom, ktoré Wouterovej rodine, priateľom i tímu vyjadrilo našu podporu v týchto ťažkých chvíľach," uviedol manažér formácie Saxo Bank-SunGard Bjarne Riis.
"Mal len 26 rokov a jeho smrť zanechá v dušiach nás všetkých hlbokú ranu," povedal Weylandtov tímový kolega Davide Vigano. Smútok vyjadril aj bývalý belgický cyklista Eddy Merckx. "Bol jedným z najlepších mladých Belgičanov. Nanešťastie, prišiel o život, čo len pripomenulo riziko číhajúce v tomto športe. Doma sme všetci smutní z jeho skonu i zármutku pozostalých."
Vedenie podujatia vopred oznámilo, že vzhľadom na špeciálny charakter tejto "neutralizovanej" etapy sa výsledky nebudú započítavať do celkového poradia.
Dvadsaťšesťročný Weylandt podľahol na mieste ťažkým zraneniam, ktoré utrpel pri páde počas klesania z horského prechodu Passo del Bocco. Jazdcovi sa podľa predstaviteľov pretekov zasekol pedál o zvodidlá nachádzajúce sa v blízkosti cesty. Prítomní lekári mu poskytli masáž srdca, ale 40-minútové oživovanie bolo márne. Pitva medzičasom preukázala, že Belgičan bol prakticky okamžite mŕtvy.
Weylandtov tím Leopard-Trek v utorok oznámil, že bude pokračovať v pretekoch. "Postavíme sa na štart z úcty k rodine Woutera Weylandta a tiež preto, aby sme sa pripojili k smútiacemu pelotónu," uviedol generálny manažér zoskupenia Brian Nygaard a neskôr pokračoval: "Niečomu takémuto sme nikdy predtým neboli vystavení. Všetci však túžime pokračovať v pretekoch, aby sme si tým Woutera uctili."

Tím Leopard-Trek odstúpil z pretekov Giro d´Italia
Tím Leopard-Trek oznámil, že jeho jazdci odstupujú z cyklistických pretekov Giro d´Italia. Ako je známe, členom tohto zoskupenia bol Belgičan Wouter Weylandt, ktorý tragicky zahynul pri páde v pondelňajšej 3. etape. Utorňajšia 4. súčasť podujatia mala pod vplyvom tejto udalosti vopred dohodnutý pietny charakter a výsledky nezarátali do celkového poradia.

[Foto na úvode: Cyclingnews.com]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Veľa toho nenajazdí, ale napriek tomu má bicykle za pár tisíc. Čo všetko má Andrej vo svojej historickej zbierke a ako sa k tomu dostal?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up