Zdroj: Velits.net

P. Velits štvrtý v časovke v Kalifornii, forma mu stúpa

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil 4. priečku v časovke na 24 km na pretekoch Okolo Kalifornie. Člen tímu HTC-Highroad v jazde proti chronometru na 24 km v okolí Solvangu zaostal za víťazným Davidom Zabriskiem z USA o 48 sekúnd.

"Veľmi dlho som nejazdil časovku. Do kariet nám zahrali aj iné okolnosti a mohol som ísť naplno. Som veľmi spokojný, dnes všetko klaplo ako malo. Po dvoch mesiacoch sú to moje prvé etapové preteky. Chcel som sa tu naplno otestovať a časovka bola jedným bodom z programu. Vidím, že som na dobrej ceste a forma postupne prichádza," povedal Peter Velits po časovke pre server cycling-info.sk.
V časovke sa darilo aj Petrovi Saganovi, ktorý obsadil 14. pozíciu, Martin Velits skončil na 63. priečke. Víťazný Zabriskie zdolal krajana Leviho Leipheimera o 14 sekúnd, tímový kolega Velitsovcov Tejay van Garderen zaostal na 3. priečke o 40 sekúnd. V celkovom poradí pred sobotňajšou náročnou etapou udržal vedenie Američan Chris Horner, Leipheimer zastáva o 38 sekúnd. Petrovi Saganovi ako najlepšiemu Slovákovi patrí 12. pozícia, Peter Velits sa posunul na 33. priečku a Martin Velits je na 109. mieste.

Výsledky:

6. etapa (Solvang - Solvang, časovka na 24 km): 1. David Zabriskie (USA) Garmin-Cervelo 30:36 min, 2. Levi Leipheimer (USA) RadioShack +14 s, 3 Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad +40, 4. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +48, 5. Maarten Tjallingii (Hol.) Rabobank +49, 6. Christopher Horner (USA) RadioShack +51, ... 14. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +1:15, 64. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +3:11
Poradie po 6. etape: 1. Christopher Horner (USA) RadioShack 17:17:01 h, 2. Levi Leipheimer (USA) +38 s, 3. Rory Sutherland (Aus.) UnitedHealthcare +1:38 min, 4. Christian Vandevelde (USA) Garmin-Cervelo +1:39, 5. Thomas Danielson (USA) Garmin-Cervelo +1:44, 6. Tejay Van Garderen (USA) HTC-Highroad +1:54, ... 12. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +2:58, 33. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +8:11, 109. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +33:05

[Foto na úvode: Velits.net]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Dlhé roky veľká akcia pre cestných amatérov v hlavnom meste chýbala, preto ma potešila možnosť zajazdiť si v uliciach Bratislavy a okolí a to hneď v duchu Tour de France.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
keyboard_arrow_up