Hamilton mal agresívny kontakt s Armstrongom

Hamilton mal agresívny kontakt s Armstrongom

Nevraživosť medzi dvoma bývalými kolegami z cyklistického tímu US Postal Tylerom Hamiltonom a Lanceom Armstrongom sa stupňuje. Sedemnásobný víťaz Tour de France Armstrong sa počas víkendu stretol v coloradskej reštaurácii s Hamiltonom, ktorý ho nedávno verejne obvinil z dopingu.

Podľa ESPN.com bol Hamilton zo schôdzky natoľko vyvedený z miery, že informoval svojich právnikov a tí oficiálne referovali federálnym úradom o "agresívnom kontakte" zo strany Armstronga. Hamilton bol v sobotu v Aspene na akcii organizovanej časopisom Outside a reportérovi periodika prezradil, že Armstrong sa do neho chcel pustiť. Druhý aktér incidentu hovorí o "trápnom" stretnutí, ktoré však vraj nevybočilo z normálnych koľají. K incidentu malo prísť pri toaletách, Armstrong mal svojmu bývalému kolegovi zablokovať priechod. "Povedal som mu, aby sme išli von a bavili sa niekde inde, kde nebude toľko ľudí. On nechcel, tvrdil, že ho to nezaujíma," popísal udalosť Hamilton. Armstrong konfrontáciu poprel. Po nej však majiteľka reštaurácie Jodi Larnerová, ktorá je kamarátkou slávneho cyklistu, prišla k Hamiltonovmu stolu, nechala ho dojesť a oznámila mu, že v jej zariadení nie je viac vítaným hosťom.
Americké federálne úrady stále vyšetrujú viaceré dopingové obvinenia spochybňujúce čestnosť Lancea Armstronga. Hamilton vyslovil svoje tvrdenia o užívaní zakázaných látok v tíme US Postal v májovej televíznej relácii "60 minút". Zároveň poskytol svoju výpoveď vyšetrovateľom. "Lance Armstrong je potenciálny obžalovaný v prípade, ktorý sa stále vyšetruje, Hamilton zase svedok. Keď príde ku kontaktu, najmä keď je agresívny, povinnosťou právnikov je informovať o ňom úrady. Neviem, čo s tým urobia," uviedol Hamiltonov právnik Chris Manderson.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Baťovianska galuska 2020 - keď si chceš dobre zajazdiť v balíku, ale máš obavy z pretekov

Reportáž: Baťovianska galuska 2020 - keď si chceš dobre zajazdiť v balíku, ale máš obavy z pretekov

Ak ste fanúšikom cestnej cyklistiky a láka vás jazda v pelotóne, no netrúfate si postaviť sa na štart pretekov, mali by ste skúsiť Baťoviansku galusku.
Reportáž: Sereďmaratón 2020 virtual race - preteky nepreteky

Reportáž: Sereďmaratón 2020 virtual race - preteky nepreteky

Tu je moja prvá skúsenosť s oficiálnou virtuálnou jazdou od prihlásenia na ňu, až po jej absolvovanie a následné nahrávanie dát z jazdy.
Reportáž: Otvorenie novej cyklotrasy v Trenčíne – super darček k MDD, nielen pre cyklistickú verejnosť

Reportáž: Otvorenie novej cyklotrasy v Trenčíne – super darček k MDD, nielen pre cyklistickú verejnosť

Cyklistika zažíva celosvetovo obrovský boom a v posledných mesiacoch, keď sme mali všetci trošku toho času navyše, sa to prejavilo ešte viac.
keyboard_arrow_up