V Dohňanoch od štvrtka ME v cross country

V Dohňanoch od štvrtka ME v cross country

01 komentár

SITA 01.08.2011   Majstrovstva Europy Dohnany Uci Pozvanka

Spolu 399 jazdcov z 26 krajín sa predstaví na tohtotýždňových majstrovstvách Európy v cross country horských cyklistov v Dohňanoch neďaleko Púchova. Na Slovensku sa zíde kompletné európska špička, chýbať nebudú ani obhajcovia zlatých medailí z minuloročného kontinentálneho šampionátu Čech Jaroslav Kulhavý a Švajčiarka Katrin Leumannová.

 

Hlavným lákadlom na blížiacich sa majstrovstvách Európy v cross country horských cyklistov (4.-7. augusta v Dohňanoch) budú pre divákov samotní pretekári, no organizátori pre priaznivcov tohto športu pripravili aj kultúrny program. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ pretekov Tomáš Legnavský. "Už dnes som videl na bicykli dvojnásobnú olympijskú víťazku z Atlanty 1996 a Sydney 2000 Paolu Pezzovú, ktoré je súčasťou trénerského tímu Talianska. Postupne sa dejisko šampionátu zaplní množstvom hviezd," povedal Tomáš Legnavský. V Dohňanoch pri Púchove sa predstaví spolu 399 jazdcov z 26 krajín. Na Slovensku sa zíde kompletné európska špička, chýbať nebudú ani obhajcovia zlatých medailí z minuloročného kontinentálneho šampionátu Čech Jaroslav Kulhavý a Švajčiarka Katrin Leumannová. Slovensko bude na ME reprezentovať spolu 27 pretekárov. V elitných kategóriách bude SR zastupovať osem mužov a dve ženy. Nechýbajú ani úradujúci majstri SR v kategóriách elite Michal Lami a Janka Števková. Do prvého reprezentačného tímu, ktorý bude mať hradené všetky výdavky, sa dostalo spolu 6 pretekárov. Ďalších 21 jazdcov si na domácich ME hradí výdavky z vlastného vrecka a v prípade umiestnenia v prvej tretine štartového poľa im budú náklady refundované. "Najväčšími nádejami na dobré umiestnenie sú juniori František Lami a Jozef Bebčák. Domáce prostredie by k dobrému výsledku mohlo pomôcť Janke Števkovej," povedal pre agentúru SITA reprezentačný tréner Martin Belás, ktorý prezradil, že v štafete vo farbách SR nastúpia Michal Lami, Janka Števková a juniori F. Lami s Bebčákom. "Okrem samotných pretekov sme pre divákov pripravili aj niekoľko sprievodných akcií, či už to budú koncerty alebo možnosť letu vo vrtuľníku," doplnil Legnavský a na margo možnej návštevy priaznivcov poznamenal: "Všetko bude záležať od počasia. Najviac ľudí očakávame v nedeľu na hlavných pretekoch mužov a žien. Ak príde viac ako tisíc fanúšikov, budeme veľmi radi." Program ME v cross country horských cyklistov (Dohňany, 4. - 7. augusta 2011): štvrtok 4. augusta: štafety (14.00) piatok 5. augusta: juniorky (14.00), juniori (17.00) sobota 6. augusta: ženy do 23 rokov (14.00) , muži do 23 rokov (17.00) nedeľa 7. augusta: ženy - elite (11.00), muži - elite (14.00) Nominácia slovenských jazdcov na ME v cross country horských cyklistov (Dohňany, 4. - 7. augusta 2011): Muži - elite: Michal Lami, Milan Barényi, Martin Kostelničák, Radovan Bíroš, Martin Škopek, Martin Haring, Lukáš Bátora, Peter Jež Ženy - elite: Janka Števková, Elena Ondášová Muži do 23 rokov: Tomáš Kubek, Ján Gallik, Michal Straka, Tomáš Suchár, Daniel Hula Ženy do 23 rokov: Michaela Maláriková, Natália Šimorová, Monika Kadlecová Juniori: František Lami, Jozef Bebčák, Tomáš Žucha, Tomáš Višňovský, Ondrej Glajza, Martin Šmýkal, Helmuth Posch, Tomáš Doubek Juniorky: Adriana Milotová Bulletin_Dohnany_2011_Web

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Majstrovstvá Európy v XC

04.08.2011 - 07.08.2011
MTB - XC
Dohňany (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže

Komentáre

Trance 02.08.2011 (13:41)

0


super! tesim sa na nedelu!

 
Pridaj komentár