Svetová univerziáda: Tybor 10., Kostelničák 31.

Slovenský cyklista Patrik Tybor obsadil 10. miesto v sobotňajších cestných pretekoch mužov na 156,8 km na Svetovej univerziáde v čínskom Šen-čene. Pelotón pretekov sa v ich priebehu potrhal a cyklisti prichádzali do cieľa osamotene alebo v malých skupinách. Druhý slovenský zástupca Martin Kostelničák finišoval na 31. priečke.

Na ceste dominovali Švajčiari, z víťazstva sa tešil Bernhard Oberholzer pred Patrikom Schellingom.

Výsledky - Svetová univerziáda v Šen-čene:

CYKLISTIKA

Preteky s hromadným štartom (156,8 km): 1. Bernhard Oberholzer 3:50:22 h, 2. Patrik Schelling (obaja Švaj.) rovnaký čas ako víťaz, 3. Genki Jamamoto (Jap.) +24 s, ... 10. Patrik Tybor +1:58 min, 31. Martin Kostelničák (obaja SR) +5:30
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.