V pretekoch na strednej trati na majstrovstvách sveta v orientačnej cyklistike v okolí talianskych miest Vicenza a Veneto, ktoré sú aj súčasťou Svetového pohára, bola opäť najúspešnejšia spomedzi deviatich slovenských reprezentantov Hana Bajtošová. Tá po 9. priečke na dlhej trati obsadila 11. pozíciu.

Spomedzi trojice juniorov bol Matej Müller ešte tri kontroly pred cieľom na skvelej 7. pozícii, no dostal defekt a napokon s bicyklom dobehol až na 32. pozícii. V súťaži mužov sa najviac darilo Matúšovi Trnovcovi, ktorý došiel do cieľa na 33. priečke.

Tituly majstrov sveta si vybojovali medzi dospelými Fín Samuli Saarela a Rakúšanka Michaela Gigonová a v juniorských kategóriách Čech Kryštof Bogar a Ruska Svetlana Poverinová. Pre Saarelu a Poverkinovú to boli po víťazstvách na dlhej trati už druhé tituly majstrov sveta.

Výsledky - stredná trať - finále:

MUŽI

1. Samuli Saarela (Fín.) 55:56 min, 2. Ruslan Gritsan (Rus.) 58:42, 3. Tobias Breitschädel (Rak.) 59:37, ... 33. Matúš Trnovec 1:07:42 h, 53. Matej Pilka 1:12:23, 73. Michal Fraňo (všetci SR) 1:21:14

JUNIORI

1. Kryštof Bogar 54:56, 2. Vojtěch Ludvík (obaja ČR) 58:58, 3. Kare Kaskinen (Fín.) 59:00, ....32. Matej Müller 1:11:02, 39. Andrej Cully 1:15:21, 47. Tomáš Jánoška (všetci SR) 1:18:34

ŽENY

1. Michaela Gigonová (Rak.) 58:02, 2. Anna Kaminská (Poľ.) 58:17, 3. Rikke Kornvigová (Dán.) 59:04, ...11. Hana Bajtošová 1:03:30, 22. Stanislava Fajtová 1:06:18, 47. Daniela Trnovcová (všetky SR) 1:20:05

JUNIORKY

1. Svetlana Poverinová 48:46, 2. Tatiana Repinová (obe Rus.) 48:57, 3. Marie Březinová (ČR) 52:16
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.