Zdroj: Facebook - Peter Sagan

V generálke pred majstrovstvami sveta v Kodani, ktoré sú na programe presne o týždeň v nedeľu 25. septembra v dánskej metropole, vyhral časom 4h09'43” slovenský cyklista Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) preteky GP Industria & Commercio Di Prato (178,6 km), keď v záverečnom špurte zanechal za sebou domáceho pretekára Luca Paoliniho (Katusha) a tretí prišiel Francúz Maxime Bouet (Ag2r).

Po dopinogvej kontrole a korunovácii Peter Sagan prezradil:

"Generálka mi vyšla na výbornú, ale nechcel som sa pred svetovým šampionátom veľmi zviditeľňovať. V tíme povedali, že sa pôjde na Elia Vivianiho, avšak v závere pretekov začalo pršať a Viviani asi dvadsať kilometrov pred cieľom spadol... Druhý variant bol, aby sme išli na Daniela Ossa. V posledných kilometrov sa išli mestom dva okruhy, vpredu bol Paolini z Kaťuše, ktorého sme stíhali spoločne s Nibalim a z Ossom. Roboli sme mu priestor pre záverečný špurt. Žiaľ, tristo metrov pred cieľom na mokrej vozovke aj Oss nešťastne spadol. Zostal som teda osamotený, tak som sa pustil do finišu s domácim Talianom Luca Paolinim a napokon som ho pred cieľovou páskou predbehol a zvíťazil!". Informoval manažér Jozef Korbel