Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Saganovci a P. Velits v Pekingu aj o miestenky na OH 2012

Slovenskí cyklisti Peter a Juraj Saganovci a Peter Velits sa od stredy do nedele pokúsia v čínskom Pekingu o vybojovanie ďalších miesteniek pre Slovensko na olympijské hry do Londýna 2012. Slovenskí cyklisti majú zatiaľ istotu jedného účastníka olympijských pretekov, stále však majú šancu vybojovať ďalšie tri miesta.

UCI prerozdeľuje svoju kvótu na základe svetového rebríčka WorldTour, v ktorom je Slovensko zatiaľ sedemnáste. Na 15. priečku, ktorá zabezpečuje štyri olympijské miestenky, mu chýba 11 bodov. V Pekingu sa bude v každej etape bojovať o 14 bodov a v celkovom poradí o 464 bodov, víťaz získa rovnú stovku.

Centrom pretekov Okolo Pekingu bude Olympijský štadión známy aj ako Vtáčie hniezdo. V stredu sa v jeho okolí smerom k bývalému plaveckému olympijskému centru uskutoční časovka na 11,3 km, vo štvrtok pri ňom odštartujú 2. etapu a v nedeľu bude v jeho blízkosti cieľ celých pretekov. Sobotňajšia 4. etapa sa bude končiť v areáli Šun-ji, v ktorom Michal Martikán, Elena Kaliská a Peter s Pavlom Hochschornerovci vybojovali pred troma rokmi olympijské triumfy. Po Okolo Pekingu sa budú dať body do rebríčka World Tour ešte získať na Okolo Lombardie 15. októbra.

"V Pekingu nás čaká na úvod časovka (11,3 km) a potom štyri etapy so záverom na Olympijskom štadióne. Ideme do neznámeho prostredia, ale mám teraz slušne natrénované, takže rád by som zakončil úspešnú tohtoročnú sezónu v dobrom svetle. Bol by som rád, keby sme získali aj ďalšie body pre Slovensko pre budúcoročnú olympiádu v Londýne, kde máme zatiaľ len jednu miestenku," uviedol pred odchodom do Číny pre svoj web saganpeter.com Peter Sagan.

Jazdcom v Pekingu neodporúčajú bravčové a hovädzie mäso
Vedenia cyklistických tímov odporúčajú cyklistom, aby počas nadchádzajúcich pretekov Okolo Pekingu nejedli hovädzie a bravčové mäso. Odporúčanie vychádza z obáv, aby mäso nebolo kontaminované a cyklisti následne nemali pozitívny test na klenbuterol. Túto látku, ktorá je v športe zakázaná, využívajú farmári v niektorých krajinách vrátane Číny. Pred rokom mal na klenbuterol pozitívny dopingový test Alberto Contador, ktorý sa bráni tvrdeniami, že látka sa do jeho tela dostala prostredníctvom kontaminovaného mäsa. O odporúčaní vedenia tímov nejesť bravčové a hovädzie mäso informuje server Cyclingnews.

"Poradil som cyklistom, aby nejedli bravčové a hovädzie mäso. V kuracom alebo v rybacom klenbuterol nenájdete," priznal pre cyclingnews manažér tímu Garmin-Cervelo Jonathan Vaughters.

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
keyboard_arrow_up