Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Nemec Tony Martin potvrdil pozíciu favorita a vyhral úvodnú časovku na 11,3 km na cyklistických pretekoch Okolo Pekingu. Trať od Olympijského štadióna Vtáčie hniezdo k olympijskému plaveckému areálu Vodná kocka zvládol za 13:33 min, teda o 17 sekúnd rýchlejšie ako Brit David Millar. Tretí skončil ďalší britský cyklista Alex Dowsett. Z tria Slovákov si na trati časovky najlepšie počínal Peter Velits.

Cyklista HTC-Highroad zaostal za svojím tímovým kolegom Martinom o 58 sekúnd a obsadil 40. priečku. Peter Sagan bol ešte o dve sekundy pomalší a vo výsledkovej listine mu patrí 43. pozícia. Juraj Sagan začal na Okolo Pekingu 144. miestom.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Pekingu:

1. etapa (Vtáčie hniezdo - Vodná kocka, časovka na 11,3 km): 1. Tony Martin (Nem.) HTC-Highroad 13:33 min, 2. David Millar (V. Brit.) Garmin-Cervelo +17, 3. Alex Dowsett (V. Brit.) Sky +24, 4. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +26, 5. Steven Cummings (V. Brit.) Sky +35, 6. Lars Boom (Hol.) Rabobank +36, ... 40. Peter Velits (SR) HTC-Highroad +58 s, 43. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +1:00, 144. Juraj Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +2:13

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.