Zdroj: Facebook - Robert Gavenda

Cyklokros: Gavenda tretíkrát v rade majstrom SR

Bývalý juniorský majster Európy Róbert Gavenda sa stal tretíkrát v rade majstrom Slovenska v cyklokrose v kategórii mužov elite. Gavenda jazdil v nedeľu na okruhu v Prievidzi suverénne a jasne triumfoval v pretekoch, ktoré boli zároveň aj 13. kolom Slovenského pohára.

Druhé miesto si vybojoval Martin Haring z CK Banská Bystrica, ktorý sa zároveň stal celkovým víťazom Slovenského pohára. Bronz získal nestárnuci 38-ročný Václav Metlička. Dvadsaťtriročný Gavenda bude lídrom slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia 28. a 29. januára v belgickom Koksijde. Celkovo sa na slovenskom šampionáte takmer 100 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách.

Titul do 23 rokov si vybojoval Jaroslav Chalás z Dukly Trenčín, medzi ženami sa presadila olympionička v horskej cyklistike z Pekingu Jana Števková z Dohňan.

Výsledky - majstrovstvá Slovenska v cyklokrose v Prievidzi:

Muži-elite: 1. Róbert Gavenda (KDL Landbouwkrediet) 58:01 min, 2. Martin Haring (CK Banská Bystrica) 58:47, 3. Václav Metlička (MB Johnson) 59:15, 4. Milan Barényi (KCK Trek Oslany) 59:42, 5. Maroš Kováč (Dukla Trenčín Merida) 59:49

Muži do 23 rokov: 1. Jaroslav Chalás (Dukla Trenčín), 2. Tomáš Suchár (Trek KCK Oslany), 3. Marek Michalec (Olympic Trnava)

Ženy: 1. Jana Števková (CK Epic Dohňany) 35:11, 2. Terézia Medveďová (ŽP Šport Podbrezová) 35:41, 3. Zuzana Vojtašová (CK B. Bystrica) 37:55

Juniori: 1. Ondrej Glajza (Trek KCK Oslany) 41:46, 2. Šimon Vozár (ŽP Šport Podbrezová) 42:17, 3. Tomáš Žucha (CyS Žilina) 46:06

Kadeti: 1. Dávid Zverko (MŠK Žiar nad Hronom)

Žiaci: 1. Tomáš Kapajčík (ŽP Šport Podbrezová)

[Foto na úvode: Facebook - Robert Gavenda]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
Slovensko pozná svojho šampióna v XCO a Eliminátore

Slovensko pozná svojho šampióna v XCO a Eliminátore

V premenlivom letnom počasí posledných júlových dní sa na trati v Poráči predstavila elita slovenských jazdcov, aby zabojovali o dresy s trikolórou naprieč všetkými kategóriami.
Prekvapenie aj splnené očakávania - Majstrovstvá sveta v XC 2018

Prekvapenie aj splnené očakávania - Majstrovstvá sveta v XC 2018

Horské prostredie švajčiarskeho Lenzerheide prinieslo dramatické preteky v oboch kategóriách, a to u mužov i žien.
keyboard_arrow_up