Contador začal opäť s tréningom

Cyklista Alberto Contador začal opäť s tréningom ako to avizoval už po vypočutí verdiktu Športového arbitrážneho súdu v Lausanne o zastavení činnosti. Španiel bude môcť opäť súťažiť v auguste, dovtedy môže len trénovať. V piatok absolvoval prvú jednotku, o ktorej informoval fanúšikov na svojom konte na Twitteri.

"Návrat späť do práce. Bolo to tvrdé a náročné," uviedol Contador na Twitteri. Neskôr pridal aj fotografie. Na tréningu jazdil v bielej bunde bez tímovej či sponzorskej identifikácie. Doteraz bol členom tímu Saxo Bank-SunGard. Contador sa plánuje odvolať proti rozhodnutiu Športového arbitrážneho súdu (CAS) o dvojročnom treste za doping počas Tour de France 2010. Španiel, ktorý v pondelok 6. februára prišiel aj o titul z predmetných pretekov, sa cíti byť nevinný. Španielska kráľovská cyklistická federácia (RFEC) pôvodne navrhla dvojročný trest za pozitívny test na anabolický klenbuterol. Cyklista sa bránil, že zakázaná látka sa do jeho tela dostala cez kontaminované mäso. Odvolacia komisia RFEC neskôr trest zrušila, na čo zareagovali Medzinárodná cyklistická únia a Svetová antidopingová agentúra podnetom na CAS. Contadorovi momentálne hrozí aj odobratie titulov za prvenstvo na Giro d´Italia 2011 a ďalších menších pretekoch v roku 2011. Pre trest sa nemôže zúčastniť na Tour de France 2012 ani na cestárskych pretekoch olympijských hier v Londýne.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Veľa toho nenajazdí, ale napriek tomu má bicykle za pár tisíc. Čo všetko má Andrej vo svojej historickej zbierke a ako sa k tomu dostal?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up