Zdroj: Ilustračné foto

Tím z B. Bystrice sa chce porovnávať s Duklou Trenčín

Novovznikajúci poloprofesionálny cyklistický tím v Banskej Bystrici má ambíciu porovnávať sa v budúcnosti s profesionálnym zoskupením Dukla Trenčín. Do novej sezóny vstupujú Banskobystričania s hlavným generálnym partnerom Merida, ktorý vlani ukončil spoluprácu práve s trenčianskou Duklou.

"Rozišli sme sa v dobrom. Trenčianska Dukla získala nového partnera, takže naše záujmy sa presunuli do Banskej Bystrice. Chceme tu utvoriť druhý silný cyklistický klub na Slovensku na porovnateľnej úrovni, ako je profesionálny trenčiansky," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii v meste pod Urpínom zástupca Meridy na Slovensku Jaroslav Štefánik.

Cyklistický klub v Banskej Bystrici má v súčasnosti v elitnom poloprofesionálnom seniorskom tíme deväť mužov a dve ženy. Po skvelých výsledkoch na Okolo Kamerunu si v tejto sezóne trúfa aj na ďalšie úspechy. "Chceme sa výraznejšie presadiť v novovytvorenom Slovenskom pohári, teda v ňom zvíťaziť. Zúčastniť sa chceme aj na pretekoch Okolo Slovenska. Máme ambície získať čo najviac medailí a titulov majstrov Slovenska. V pláne je aj účasť na niekoľkých medzinárodných podujatiach, konkrétne vo Francúzsku a dvoch v Rumunsku, na ktorých chceme získať body do medzinárodného rebríčka pre Slovensko," prezradil pre SITA tréner a manažér CK Banská Bystrica Martin Fraňo.

Banskobystričania si trúfajú najmä na domáce majstrovské tituly v cyklokrose, cross country a MTB maratóne. Elitný tím bude trénersky viesť jedenásťnásobný majster Slovenska Róbert Glajza, ktorý v tejto sezóne zároveň ukončí svoju profesionálnu kariéru aktívneho cyklistu.

Cyklistický klub v Banskej Bystrici sa púšťa aj do odvážneho projektu organizovania nových medzinárodných pretekov. Pôjde o prvý ročník cyklomaratónu s názvom Tour de Vulcano - Poľana, ktorý sa uskutoční už v tejto sezóne 1. júla. "Štart i cieľ jednoetapových pretekov bude v Banskej Bystrici. Očakávame aj účasť širokej cyklistickej verejnosti, nepôjde čisto o profesionálne podujatie. Trať bude mať dĺžku 140 kilometrov a pôjde okolo vyhasnutej sopky pohoria Poľana. Organizátori v meste Banská Bystrica majú skúsenosti z podujatí - napríklad z Pretekov mieru či Okolo Slovenska, ale aj majstrovstiev Československa. Verím, že zorganizujeme kvalitné podujatie s pevnou tradíciou," predostrel smelé plány jeden z hlavných organizátorov Ladislav Longauer.

[Foto na úvode: Ilustračné foto]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2023, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rozhovor: Čo chýbalo, aby som bol profíkom – Ľuboš Malovec

Rozhovor: Čo chýbalo, aby som bol profíkom – Ľuboš Malovec

Ako to funguje pri snahe získať profesionálnu zmluvu vo svetovej cestnej cyklistike, prezradí zo svojich skúseností Trnavčan Ľubo.
Reportáž: Tour de Volcano - tradične vysoký štandard

Reportáž: Tour de Volcano - tradične vysoký štandard

Prvú júlovú nedeľu bol na programe dňa cestný maratón Tour de Volcano, s tradičným štartom a cieľom v Banskej Bystrici.
Šprint v Banskej Bystrice pre Estónca Räima, Tybor na 17. mieste

Šprint v Banskej Bystrice pre Estónca Räima, Tybor na 17. mieste

Víťazom 1. etapy na 60.+1. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Levoče do Banskej Bystrice (211,8 km) sa vo štvrtok stal Estónec Mihkel Räim z izraelského tímu Cycling Academy.
keyboard_arrow_up