Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Peter Sagan je rekordérom Okolo Kalifornie

Slovenský cyklista Peter Sagan je rekordérom cyklistických pretekov Okolo Kalifornie. V nedeľu dosiahol na tomto podujatí piaty triumf a celkovo sa na kalifornských cestách radoval osemkrát v kariére. Do tohto ročníka držal rekord so siedmimi prvenstvami Američan Levi Leipheimer. Sagan má za sebou vydarené vystúpenie v zámorí. Po piatich prvenstvách v ôsmich etapách získal zelený dres najaktívnejšieho účastníka.

Sagan dosiahol svoje už piate tohtoročné víťazstvo na predmetných pretekoch v USA v krátkej rovinatej etape v Los Angeles, ktorá sa končila pred Staples Centrom. V špurte pelotónu sa jazdec tímu Liquigas-Cannondale presadil pred skvelým koncovkárom Tomom Boonenom a Geraldom Ciolekom. "V poslednej etape ušla od začiatku skupinka, ktorú sme nepustili na viac ako 50 sekúnd, a v poslednom kole sa zišiel pelotón. Dnes ťahali etapu chlapci z Rabobanku. V záverečnom špurte to bolo dramatické, kolegovia z tímu mi znova pomohli, pri konci skvele Daniel Oss a v posledných metroch som si to rozdal so skvelým Belgičanom Boonenom, ktorého som pred páskou urobil. Samozrejme, že zavládla veľká radosť, veď také výsledky som skutočne nečakal. Ak by mi niekto povedal, že vyhrám päť etáp a raz budem druhý, neuverím tomu. V tíme Liquigas-Cannondale sú všetci radi, ešte nebol veľmi čas ani pohovoriť si, ale po poslednej etape sme konečne s chlapcami išli na pokojnú spoločnú večeru, ktorú sme si dokonale vychutnali," priblížil slová Petra Sagana zo zámoria manažér Jozef Korbel.

Celkovým víťazom pretekov Okolo Kalifornie sa stal Holanďan Robert Gesink z tímu Rabobank, ktorý si v nedeľu bez problémov udržal svoj žltý dres. V celkovom poradí napokon Sagan obsadil 42. priečku. Druhý slovenský zástupca na Okolo Kalifornie Peter Velits po nedeľňajšom 39. mieste skončil vo výsledkovej listine podujatia na 20. priečke.

Pre Sagana boli kalifornské preteky prípravou na Tour de France. Do zámoria by sa rád v budúcnosti vrátil. Najbližšie sa predstaví na pretekoch Okolo Švajčiarska (9. - 17. júna), ktoré budú generálkou pred francúzskym trojtýždňovým dobrodružstvom. "Preteky Okolo Kalifornie sa mi zapáčili a rád by som sem prišiel aj o rok. A či to bola dobrá príprava na Tour de France? To sa ukáže až v júli na francúzskych cestách. Teraz nás ešte čakajú v Amerike stretnutia so sponzorom Cannondale a nejaké fotenia pre nich. Koncom týždňa sa potom presúvame späť do Talianska, kde sa pripojíme k ďalšej našej skupine chlapcov aj s bratom Jurajom, ktorá sa pripravuje v známom horskom stredisku San Pellegrino," dodal Peter Sagan.

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
keyboard_arrow_up