Zdroj: http://www.okoloslovenska.com/galleries/show/70

Rebellin vyhral 2. etapu Okolo Slovenska

Talian Davide Rebellin sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorá viedla z Liptovského Mikuláša k vodnému dielu Čierny Váh a merala 153,7 km. V cieľovom 12 km dlhom stúpaní triumfoval pred Sergejom Rudaskovom z Ruska a Čechom Janom Hirtom. Žlté tričko lídra pretekov si vo štvrtok v etape z Liptovského Hrádku do Veľkého Krtíša (184,6 km) oblečie Talian Enrico Rossi, ktorý si ho udržal.

Najlepšie zo Slovákov v stredajšej druhej etape skončil Marek Čanecký, ktorý finišoval so stratou 59 sekúnd na 11. priečke. Hneď za ním prišiel do cieľa Juraj Sagan. V celkovom poradí je zo Slovákov najlepší Maroš Kováč, ktorému patrí 7. priečka.

"Už od štartu sa útočilo. Keďže som lídrom tímu, kolegovia mi pomáhajú a nemusel som od začiatku ťahať. Odviedli dobrú prácu. Rozhodovalo cieľové stúpanie, v ktorom nastúpil Rebellin. Jeho atak bol skutočne skvelý a nikto naň nestačil,“ povedal po etape v cieli Marek Čanecký.

Na štart náročnej tatranskej etapy sa postavilo 115 cyklistov. V úvode hýrili aktivitou slovenskí cyklisti, prvú rýchlostnú prémiu v Liptovskom Hrádku (6,2 km) vyhral Maroš Kováč. Na horskej prémii vo Važci (30,1 km) bol najlepší Matej Jurčo. Následne odišiel z pelotónu Róbert Nagy spoločne s Holanďanom Bobom van den Hengelom a utvorili si dvojminútový náskok. V Starom Smokovci ich dostihol Nemec Tobias Erler a následne pokračoval samostatne prakticky až do Kráľovej Lehoty, keď sa pelotón opäť spojil. Rozhodovalo sa v cieľovom stúpaní. Ako prvý nastúpil Davide Rebellin, postupne sa k nemu pridali aj ďalší jazdci. Definitíva padla asi dva kilometre pred cieľom, keď Rebellinovi vyšiel ďalší atak a na Čiernom Váhu sa tešil z prvého etapového úspechu na Okolo Slovenska.

"Bol to náročný deň, ťažká etapa. Už ráno som si hovoril, že by sa mi mohlo podariť vyhrať. Mal som dobré nohy, veril som si. Posledných 5 km som sa snažil o útoky, napokon mi jeden vyšiel. Som veľmi spokojný,“ uviedol v cieli Rebellin.

V stredu sa nemenili ani držitelia ďalších dvoch tričiek. Lídrom súťaže aktivity je stále Maroš Kováč z Dukly Trenčín Trek, dres najlepšieho vrchára má vo vlastníctve Rus Alexander Prišpetnyj. Biele tričko najlepšieho jazdca do 23 rokov si vybojoval Jan Hirt.

Výsledky:

2. etapa (Liptovský Mikuláš - Čierny Váh, 153,7 km): 1. Davide Rebellin (Tal.) Meridiana Kamen 3:47:56, 2. Dmitrij Rudaskov (Rus.) Itera-Kaťuša, 3. Jan Hirt (ČR) Česko "23“ obaja +14 s, 4. Ricardo Zoidl (Rak.) RC Arbö Wels +26, 5. Stig Broeckx (Belg.) Lotto Belisol, 6. Alexander Schrangl (Rak.) Arbö Gebruder, 7. Daniel Foder (Dán.) Christina Watches, 8. Lukasz Bodnar (Poľ.) Bank BGZ všetci +50, 9. Stanislav Kozubek (ČR) Whirlpool-Author, 10. Willem Wouters (Belg.) Lotto Belisol, 11. Marek Čanecký (SR) Salcano Arnavutkoy, 12. Juraj Sagan (SR) reprezentácia SR, ... 16. Pavol Polievka (SR) reprezentácia SR všetci +59, 21. Patrik Tybor (SR) Dukla Trenčín Trek, 22. Roman Broniš (SR) Dukla Trenčín Trek obaja +1:23

Poradie po 2. etape: 1. Enrico Rossi (Tal.) Meridiana Kamen 7:36:30 h, 2. Alexander Prišpetnyj (Rus.) Itera-Kaťuša +43 s, 3. Davide Rebellin (Tal.) Meridiana Kamen +3:22 min, 4. Sergej Rudaskov (Rus.) Itera-Kaťuša +3:40, 5. Jan Hirt (ČR) Česko "23" +3:42, 6. Ricardo Zoidl (Rak.) RC Arbö Wels +3:58, 7. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín Trek +4:06, 8. Stig Broeckx (Belg.) Lotto Belisol, 9. Lukasz Bodnar (Poľ.) Bank BGZ, 10. Alexander Schrangl (Rak.) Arbö Gebruder všetci +4:22, ... 12. Juraj Sagan (SR) reprezentácia SR, 19. Marek Čanecký (SR) Salcano Arnavutkoy, 21. Pavol Polievka (SR) reprezentácia SR všetci +4:31

Súťaž aktivity: 1. Maroš Kováč (SR) 17 bodov, 2. Enrico Rossi (Tal.) 13, 3. Alexander Prišpetnyj (Rus.) 12

Súťaž vrchárov: 1. Alexander Prišpetnyj (Rus.) 10 bodov, 2. Maroš Kováč (SR) 9, 3. Róbert Nagy (SR) 5

Súťaž jazdcov do 23 rokov: 1. Jan Hirt (ČR) 7:40:12, 2. Stig Broeckx (Belg.) +40, 3. Lukasz Owsian (Poľ.) +49

[Foto na úvode: http://www.okoloslovenska.com/galleries/show/70]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Okolo Slovenska 2020 - VIP prístup do zákulisia play_arrow

Video: Okolo Slovenska 2020 - VIP prístup do zákulisia

K exkluzívnym záberom zo zákulisia vám pridáme aj zaujímavé informácie o najprestížnejších pretekoch na Slovensku.
Rozhovor: Juraj Sagan - klasiky sú vojna!

Rozhovor: Juraj Sagan - klasiky sú vojna!

Keď sa dvaja cyklisti zakecajú, preberú všetko od tréningov, pretekov a bicyklov a nesmie chýbať ani strava a Strava :).
Okolo Slovenska bez Sagana, v nomináciách aj Alaphilippe, Terpstra a Oss

Okolo Slovenska bez Sagana, v nomináciách aj Alaphilippe, Terpstra a Oss

Na septembrových cestných pretekoch Okolo Slovenska sa podľa posledných informácií nepredstaví trojnásobný majster sveta Peter Sagan.
keyboard_arrow_up