Švédsky cyklista Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff sa stal víťazom piatkovej 7. etapy pretekov Okolo Švajčiarska, ktorou bola časovka na 34,3 km v meste Gossau. Člen tímu Astana zdolal o dve sekundy švajčiarskeho špecialistu Fabiana Cancellaru, tretí skončil s 20-sekundovým mankom Belgičan Maxime Monfort. Lídrom pretekov zostal Portugalčan Rui Alberto Faria Da Costa.

Spomedzi slovenských cyklistov bol úspešnejší Peter Velits, ktorý bol v jazde proti chronometru deviaty a za víťazným Kessiakoffom zaostal o 43 sekúnd. Petrovi Saganovi sa nepodarilo zopakovať štvrtkové prvenstvo a skončil na 52. mieste, pričom jeho odstup bol 2:37 min. Dvadsaťdvaročný Žilinčan Sagan figuruje v celkovom poradí 57. priečke, Peter Velits je 75.

Sobotňajšia 8. etapa sa pôjde z Bischofzellu do Arosy a bude merať 148,2 km.

Výsledky - Okolo Švajčiarska:

7. etapa (Gossau - Gossau, časovka na 34,3 km): 1. Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Švéd.) Astana 46:36 min, 2. Fabian Cancellara (Švajč.) RadioShack +2 s, 3. Maxime Monfort (Belg.) RadioShack +20, 4. Jérémy Roy (Fr.) FDJ-Big Mat +25, 5. Robert Gesink (Hol.) Rabobank +27, 6. Tanel Kangert (Est.) Astana +34, ... 9. Peter Velits (SR) Omega Pharma - Quick Step +43, 52. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +2:37 min

Poradie po 7. etape: 1. Rui Alberto Faria Da Costa (Portug.) Movistar 26:10:55 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) Astana +50 s, 3. Robert Gesink (Hol.) Rabobank +55, 4. Alejandro Valverde Belmonte (Šp.) Movistar, 5. Fränk Schleck (Lux.) RadioShack obaja +1:04 min, 6. Thomas Danielson (USA) Garmin-Barracuda,... 57. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +14:12, 75. Peter Velits (SR) Omega Pharma - Quick Step +17:47.