Zdroj: Mathosh

Peter Velits získal v elite premiérový titul

Cyklista tímu Omega Pharma-QuickStep Peter Velits potvrdil v domácom prostredí v Púchove pozíciu jedného z favoritov a stal sa na spoločných majstrovstvách SR a ČR víťazom štvrtkovej časovky elitnej kategórie mužov. Velits si v elite vybojoval prvýkrát dres majstra Slovenska, na svojom konte má štyri zlaté medaily z M-SR v kategóriách juniorov a do 23 rokov. Máme 100 fotiek.

Trať dlhú 39 km na okruhu medzi Púchovom cez Nimnicu do Udiče a späť, ktorý cyklisti absolvovali dvakrát, zvládol za 47:36 min. O 13 sekúnd zdolal Čecha Jana Bártu, ktorý sa stal majstrom ČR. Tretí skončil ďalší domáci jazdec Martin Velits s odstupom 14 sekúnd. Bronz v slovenskom šampionáte si vybojoval Matej Jurčo, ktorého klasifikovali v celkovom hodnotení spoločných pretekov na 10. priečke. Obhajca slovenského titulu Pavol Polievka tentoraz v národnom šampionáte skončil siedmy.

Peter Velits si na Považí rozložil výborne sily. Po prvej polovici bol druhý s odstupom 3 sekúnd na Bartu. V druhej časti časovky mu namerali rovnako druhý najlepší čas, druhý okruh mal lepší o 3 sekundy jeho brat Martin. "Nebolo to úplne ideálne. Čakal som, že budem mať lepšie nohy. Som rád, že sa mi podarilo vyhrať najmä kvôli domácim fanúšikom a divákom pri trati. Keď štartujete vo vlastnom meste, potom máte o motiváciu navyše. Bolo tu veľa známych, v cieli množstvo ľudí. Ak by sa mne alebo Martinovi nepodarilo vyhrať, bola by to asi dnes hanba. Vôbec som nevnímal medzičas v polovici trate, netušil som, že na Bártu strácam 3 sekundy. Išiel som v podstate naslepo. V závere som si hovoril, že musím ísť, čo to dá. Do posledného úseku som dal úplne všetko," povedal v cieli Peter Velits.

V kategórii mužov do 23 rokov bol najrýchlejší Čech Jakub Novák, zo Slovákov skončil najvyššie Jakub Schwabik z Interu Bratislava. Rodák zo Spiša obhájil vlaňajšie prvenstvo zo slovenského šampionátu zo Šumperka, rovnako ako pred rokom aj tentoraz zdolal Filipa Tarageľa.

Vo štvrtok v Púchove neštartoval Peter Sagan, ktorý sa sústredí na nedeľňajšie preteky s hromadným štartom. V piatok je na spoločnom šampionáte voľný deň a cez víkend vyvrcholí podujatie pretekmi jednotlivcov.

Výsledky - spoločné majstrovstvá SR a ČR v cyklistike v Púchove:

Muži-elite: 1. (1. v M-SR) Peter Velits (Omega Pharma-QuickStep) 47:36 min, 2. Jan Bárta (ČR/NetApp) 47:49, 3. (2. v M-SR) Martin Velits (Omega Pharma-QuickStep) 47:50, 4. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-QuickStep) 48:15, 5. František Raboň (ČR/Omega Pharma-QuickStep) 48:22, 6. Milan Kadlec (ČR/Dukla Praha) 48:29, ... 10. (3. v M-SR) Matej Jurčo (Whirlpool-Author) 49:24, 12. (4. v M-SR) Róbert Nagy (Arbö Denzel cliff Viedeň) 49:32, 16. (5. v M-SR) Roman Broniš (Dukla Trenčín Trek) 50:15, 17. (6. v M-SR) Pavol Polievka (Trek KCK Oslany) 50:18, 22. (7. v M-SR) Maroš Kováč (Dukla Trenčín Trek) 51:01, 23. (8. v M-SR) Patrik Tybor (Dukla Trenčín Trek) 51:17

Muži do 23 rokov: 1. Jakub Novák (ČR/Trevigiani Dynamon Bottoli) 49:35 min, 2. Josef Hošek (ČR/Whirlpool-Author) 49:50, 3. Daniel Turek (ČR/Favorit Brno) 50:17, ... 5. (1. v M-SR) Johann Schwabik (AŠK Inter Bratislava) 50:55, 6. (2. v M-SR) Filip Tarageľ (Dukla Trenčín Trek) 51:14, 14. (3. v M-SR) Michael Kolář (ČR/Dukla Trenčín Trek) 52:51, 16. (4. v M-SR) Ján Gállik (KHC Kaktus Bike Bratislava) 53:08, 17. (5. v M-SR) Michal Habera 53:21, 18. (6. v M-SR) Stanislav Béreš (obaja Dukla Trenčín Trek) 53:24

[Foto na úvode: Mathosh]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
Video: Ako zaujímavo a efektne odfotiť bicykel? play_arrow

Video: Ako zaujímavo a efektne odfotiť bicykel?

Pre peknú fotku biku nemusíte byť profesionálny fotograf, pomôcť vám môže týchto pár odporúčaní.
Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Martin Haring – na výjazde so 14-násobným majstrom SR

Tento jazdec zrejme ako jediný u nás dokáže už dlhé roky kombinovať na vysokej úrovni cyklokros, cross country, maratóny, či cestnú cyklistiku. Srdcom je ale stále biker a hlavne "pohoďák" so zmyslom pre humor...
keyboard_arrow_up