Zdroj: VisitFlanders.co.uk

Šéf MOV navštívil Slovákov, zaujal ho Sagan

0

SITA 23.07.2012   Cyklistika Olympijske Hry Velka Britania Peter Sagan Cestna Cyklistika

Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Jacques Rogge navštívil v pondelok priestory slovenskej výpravy v olympijskej dedine v Londýne. Pri návšteve stihol len vedenie a administráciu výpravy, keďže športovci mali iné povinnosti.

 

"Pri prehliadke dediny sa zastavil v našich priestoroch. Pozrel si našu dobre vybavenú ambulanciu a skonštatoval, že izby sú síce skromné, ale účelné. Rogge zaželal slovenskej výprave úspešné hry. V poslednom čase ho vraj veľmi zaujal cyklista Peter Sagan, ktorému bude držať palce aj v Londýne," informoval agentúru SITA tlačový atašé slovenskej výpravy Zdenko Kríž. Vedenie výpravy a prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár sa potom stretli v jedálni olympijskej dediny na neformálnom obede s Roggem i s prezidentom Medzinárodnej hokejovej federácie Reném Faselom.

Priamo v olympijskej dedine bývajú už týždeň vodní slalomár Jana Dukátová, Michal Martikán, Peter a Pavol Hochschornerovci, od pondelka aj športoví gymnasti Mária Homolová a Samuel Piasecký. "S výnimkou Hochschornerovcov všetci využili pondelkové možnosti na tréningy. Hochschornerovci dnes netrénovali, mali oddychový deň a boli sa pozrieť v centre Londýna," doplnil informácie Zdenko Kríž.

Tlačový atašé slovenskej výpravy komunikuje so zástupcami zahraničných televíznych spoločností, ktoré prejavili veľký záujem o rozhovory s Hochschornerovcami, Martikánom i Saganom. Ak sa úspešným Slovákom podarí získať na Hrách XXX. olympiády medailu, potom si chcú zarezervovať termíny na rozhovory s nimi.

Peter Sagan napokon nemusí byť jediným slovenským cyklistom na olympijských hrách 2012. V teórii úvah je totiž štart Petra Velitsa, ktorý by mohol pricestovať do britskej metropoly v prípade, že niektorá z krajín napokon nenaplní stanovenú kvótu jazdcov. Slovenský zväz cyklistiky už dostal od vedenia Medzinárodnej cyklistickej únie informáciu, že v prípade nenaplnenia stanoveného počtu cyklistov by mohli osloviť aj Velitsa. "Je to všetko zatiaľ len teória a táto možnosť nastane iba v prípade, že sa niečo stane. Rovnako je to aj v prípade slovenského stolného tenistu Wang Janga," doplnil Zdenko Kríž.


[Foto na úvode: VisitFlanders.co.uk]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár