Zdroj: mathosh

Slovenský reprezentant v horskej cyklistike Marek Peško sa stal vicemajstrom Európy v disciplíne four cross. Dvadsaťštyriročný Pezinčan získal striebornú medailu v poľskom stredisku Szczawno-Zdroj. Vo "veľkom finále" bol na sily slovenského pretekára iba Švéd Felix Beckeman, za Slovákom skončila dvojica Čechov - Lukáš Měchura a Tomáš Slavík.

Druhý. Zo Slovákov zaujal ešte Juraj Klein, ktorý skončil na 20. mieste.

Medzi ženami si prvenstvo vyjazdila Britka Katy Curdová.

ME vo four crosse - výsledky:

Muži: 1. Felix Beckeman (Švéd.), 2. MAREK PEŠKO (SR), 3. Lukáš Měchura, 4. Tomáš Slavík (obaja ČR), ... 20. Juraj Klein (SR)

Ženy: 1. Katy Curdová (V. Brit.), 2. Anita Molciková (Rak.), 3. Lucia Ötjenová (Švaj.), 4. Romana Labounková (ČR)

[Foto na úvode: mathosh]

Sagan do svojej rozrastajúcej sa zbierky cenných triumfov pridal víťazstvo na majstrovstvách Európy

Sagan ovládol šprintérsku koncovku v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom vo francúzskom Plumelci. Na trati dlhej 236,3 km dosiahol slovenský rýchlik výsledný čas 5:34:23 h. Druhý skončil v rovnakom čase Francúz Julian Alaphilippe a na treťom mieste prišiel do cieľa Španiel Daniel Moreno.
Skvelý Jozef Metelka pokračuje v medailových výsledkoch a v časovke vybojoval zlato

Až dve medaily získalo Slovensko v stredajšej cyklistickej časovke na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro. V kategórii C4 sa o ne postarali Jozef Metelka a Patrik Kuril. Tridsaťročný Jozef Metelka si na 30 km vybojoval zlato a 36-ročný rodák z Partizánskeho Kuril získal bronz. Slováci majú v Riu už 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.
Jozef Metelka predviedol absolútne famózny výkon na velodróme v Riu de Janeiro a vybojoval zlato

Slovenský reprezentant v cyklistike Jozef Metelka sa stal suverénnym víťazom sobotňajších stíhacích pretekov mužov kategórie C4 na 4 kilometre na Hrách XV. paralympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Tridsaťročný rodák z Piešťan bezkonkurenčne vyhral kvalifikáciu v paralympijskom rekorde a vo večernom finále na miestnom Olympijskom velodróme zdolal Austrálčana Kyla Bridgwooda.