Zdroj: mathosh

Mužské cross country ovládli Švajčiari

Triumfom švajčiarskych reprezentantov sa skončili preteky mužov kategórie elite v cross country na majstrovstvách sveta v horskej cyklistike v rakúskom Saalfeldene. Dúhový dres svetového šampióna si vybojoval Nino Schurter, ktorý vyhral suverénne pred Lukasom Flückigerom o 2:17 min. Tretí skončil Mathias Flückiger.

Olympijský víťaz a obhajca zlata Jaroslav Kulhavý obsadil 13. miesto a nesplnil svoj cieľ stať sa v jednom roku najlepším pod piatimi kruhmi i na svetovom šampionáte. Z dvojice Slovákov skončil lepšie Michal Lami, ktorému patrila 31. pozícia s odstupom 8:40 min na víťaza. Martin Haring zaostal o 2 kolá.

Medzi ženami sa presadila Francúzka Julie Bressetová, ktorá potvrdila svoj olympijský triumf z Londýna. Slovenka Jana Števková obsadila 28. priečku.

Výsledky - MS v horskej cyklistike:

Cross country:

Muži-elite: 1. Nino Schurter 1:40:55 h, 2. Lukas Flückiger +29, 3. Mathias Flückiger (všetci Švajč.) +51, 4. Julien Absalon (Fr.) +1:04, 5. Fabian Giger (Švaj.) +1:16, 6. Marco Aurelio Fontana (Tal.) +1:45, ... 13. Jaroslav Kulhavý (ČR) +4:01, 31. Michal Lami +8:40, 50. Martin Haring (obaja SR) -2 kolá

Ženy-elite: 1. Julie Bressetová (Fr.) 1:32:25 h, 2. Gunn-Rita Dahleová-Flesjaaová (Nór.) +1:47, 3. Georgia Gouldová (USA) +3:12, 4. Esther Süssová (Švaj.) +3:22, 5. Irina Kalentievová (Rus.) +3:23, 6. Sabine Spitzová (Nem.) +3:45, ... 28. Jana Števková (SR) +9:24

Juniori: 1. Anton Cooper (N. Zél.) 1:06:53, 2. Victor Koretzky +2:17, 3. Titouan Carod (obe Fr.) +2:34

[Foto na úvode: mathosh]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Návrat legendy na trón, ďalšie technické problémy Cinka a množstvo zaujímavých príbehov. Poďte si s nami pripomenúť okamihy z MS v rámci cross country a rovnako dojmy nášho Martina Haringa.
Prekvapenie aj splnené očakávania - Majstrovstvá sveta v XC 2018

Prekvapenie aj splnené očakávania - Majstrovstvá sveta v XC 2018

Horské prostredie švajčiarskeho Lenzerheide prinieslo dramatické preteky v oboch kategóriách, a to u mužov i žien.
Majstrovstvá sveta v Mont-Sainte-Anne - opäť sa rodili legendy

Majstrovstvá sveta v Mont-Sainte-Anne - opäť sa rodili legendy

Pre niektorých je to vrchol sezóny, pre iných miesto, kde sa rodia legendy. Ani jedna z týchto charakteristík nie je nesprávna pri opise toho, čo nám ponúkli Majstrovstvá sveta v XCO a DH v kanadskom Mont-Sainte-Anne.
keyboard_arrow_up