Zdroj: mathosh

Časovku ženský družstiev vyhral tím Specialized

Nemecký tím Specialized sa stal víťazom premiérovej časovky ženských družstiev na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v holandskej provincii Limburg. Zoskupenie vedené majsterkou sveta 2008 v časovke Amber Nebenovou z USA dosiahlo na 34,2 km dlhej trati medzi Sittardom/Geelenom a Valkenburgom čas 46:31 min. Tím Specialized zdolal o 24 sekúnd austrálske družstvo Orica, v drese ktorého išli aj skvelé časovkárky Judith Arndtová z Nemecka a Linda Villumsenová z Nového Zélandu. Bronz si vybojoval v Holandsku registrovaný tím AA Drink.

Okrem 37-ročnej Nebenovej vytvorili zostavu Specialized aj jej krajanka Evelyn Stevensová, Holanďanka Ellen van Dijková a Nemky Charlotte Beckerová, Trixi Worracková a Ina-Yoko Teutenbergová. Šestica Specialized bola najrýchlejšia na všetkých medzičasoch.

Výsledky - MS v cestnej cyklistike v provincii Limburg:

Časovka ženských družstiev na 34 km: 1. Team Specialized - Lululemon (Nem., Trixi Worracková /Nem./, Ellen van Dijková /Hol./, Ina-Yoko Teutenbergová /Nem./, Evelyn Stevensová /USA), Amber Nebenová /USA/, Charlotte Beckerová /Nem./) 46:31, 2. Orica - AIS (Aus., Linda Melanie Villumsenová /N. Zél./, Alexis Rhodesová /Aus./, Melissa Hoskinsová /Aus./, Loes Gunnewijková /Hol./, Shara Gillowová /Aus./, Judith Arndtová /Nem./), +24 s, 3. AA Drink - Leontien.NL (Hol., Kirsten Wildová /Hol.), Emma Pooleyová /V. Brit./, Sharon Lawsová /V. Brit./, Jessie Daamsová /Belg./, Lucinda Brandová /Hol./, Chantal Blaaková /Hol./) +1:59 min, 4. Rabobank Women (Hol.) +2:20, 5. Rusvelo (Rus.) +2:30, 6. Be Pink (Tal.) +3:15

[Foto na úvode: mathosh]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cyklistika očami mladej pretekárky - čo všetko mi vzala a čo dala?

Cyklistika očami mladej pretekárky - čo všetko mi vzala a čo dala?

Aké je to byť mladou babou, ktorá balansuje preteky, tréning, sociálny život a školu? Pre začiatok by som vám rada opísala, ako som sa k pretekaniu dostala a ako mi to zmenilo život.
Nebezpečie hroziace cyklistovi v premávke - ako mu predchádzať

Nebezpečie hroziace cyklistovi v premávke - ako mu predchádzať

Aké nástrahy číhajú na cestného cyklistu medzi autami, s čím je dobré počítať a ako sa na ne pripraviť, aby sme sa vždy spokojní a zdraví vrátili domov?
Test: Alpina 5W1NG CM+  alebo farebné okuliare, ktoré rozžiaria deň

Test: Alpina 5W1NG CM+ alebo farebné okuliare, ktoré rozžiaria deň

Značka Alpina s okuliarmi, ktoré spracovaním, ale aj cenou, radí k tomu lepšiemu, čo nájdete v ponuke obchodov. Aká bola skutočnosť, kde sú tie miesta, ktoré odlišujú tieto okuliare od bežných modelov?
keyboard_arrow_up