Kováč v generálke na MS zdolal Kreuzigera

Slovenský cyklista Maroš Kováč sa stal víťazom nedeľňajších pretekov Bohemia Tour, ktoré boli súčasťou kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie. Na trati z Karlových Varov do Prahy (153,6 km) zdolal v záverečnom súboji jazdec tímu Dukla Trenčín - Trek českú hviezdu Romana Kreuzigera a vybojoval si ďalších 40 bodov do európskeho rebríčka UCI. Dvojica Kováč, Kreuziger jazdila od začiatku na čele pelotónu a v závere ušla súperom. Tridsaťpäťročný rodák z Košíc ukázal lepšie šprintérske kvality ako Kreuziger a triumfoval.

"Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať tieto prestížne preteky. Navyše, zdolať Kreuzigera, to sa nepodarí každému. Celý deň som sa cítil dobre a snažil sa jazdiť maximálne takticky. Myslím si, že Kreuziger bol trocha premotivovaný a až do poslednej chvíle neveril, že by som ho mohol zdolať," sprostredkoval v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky svoje dojmy Kováč.

Pre Kováča boli preteky generálkou na majstrovstvá sveta v holandskej provincii Limburg. V nominácii na elitné preteky s hromadným štartom (nedeľa 23. septembra) sú spolu s ním aj Matej Jurčo, Peter a Martin Velitsovci a Peter a Juraj Saganovci. Do Holandska cestuje Kováč vo štvrtok. "Nie je to môj prvý šampionát, takže viem, do čoho idem. Nemám však veľké oči, je to predsa len iná výkonnostná liga. Budem sa najmä snažiť pomôcť Petrovi Saganovi a Petrovi Velitsovi k čo najlepšiemu výsledku," uzavrel v tlačovej správe SZC už trojnásobný účastník MS.

Výsledky - Bohemia Tour (Karlove Vary - Praha, 153,6 km): 1. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín - Trek 3:37:51 h, 2. Roman Kreuziger (ČR) reprezentácia ČR rovnaký čas ako víťaz, 3. Tomáš Bucháček (ČR) Whirlpool - Author +25 s, ... 7. Patrik Tybor (SR) Dukla Trenčín - Trek +1:15 min.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nebezpečie hroziace cyklistovi v premávke - ako mu predchádzať

Nebezpečie hroziace cyklistovi v premávke - ako mu predchádzať

Aké nástrahy číhajú na cestného cyklistu medzi autami, s čím je dobré počítať a ako sa na ne pripraviť, aby sme sa vždy spokojní a zdraví vrátili domov?
Tuning vášho bicykla - zlepšenie vlastností aj investícia pre radosť PR článok

Tuning vášho bicykla - zlepšenie vlastností aj investícia pre radosť

Ak ste už pred sezónou skontrolovali všetky dôležité súčasti vášho bicykla a všetko funguje ako má, nastáva ideálny čas na menší tuning. Či už pre zlepšenie vlastností, alebo čisto pre radosť...
500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
keyboard_arrow_up