Zdroj: facebook.com/UCITrialsWorldCup

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková sa stala celkovou víťazkou hodnotenia Svetového pohára v roku 2012. Celosezónne prvenstvo potvrdila druhým miestom na záverečných pretekoch päťdielneho seriálu, ktoré sa počas víkendu konali vo švajčiarskej Ženeve. Piata v celkovom hodnotení skončila Kristína Sýkorová, ktorá v Ženeve obsadila tretiu priečku. V kategórii Elite 20 sa osemčlenného finále nepodarilo prebojovať jedinému slovenskému jazdcovi - Ján Kočiš bol deviaty. V celkovom hodnotení SP skončil na 7. mieste

SP v cyklostriale - Ženeva (Švaj.):

Ženy: 1. Janine Jungfelsová (Aus.) 35 tr. bodov, 2. Tatiana Janíčková (SR) 52, 3. Kristína Sýkorová (SR) 52

Muži 20: 1. Abel Mustieles Garcia (Šp.) 10,... 9. Ján Kočiš (SR) - nepostúpil do finále

Muži 26: 1. Gilles Coustellier (Fr.) 1

Konečné poradie SP:

Ženy: 1. Tatiana Janíčková (SR) 545 bodov, 2. Andrea Wespová (Nem.) 515, 3. Ann-Christin Bettenhausenová (Nem.) 490,... 5. Kristína Sýkorová (SR) 410

Muži 20: 1. Abel Mustieles Garcia (Šp.) 580 bodov,... 7. Ján Kočiš (SR) 400, 21. Martin Behro (SR) 192

Muži 26: 1. Gilles Coustellier (Fr.) 625 bodov

[Foto na úvode: facebook.com/UCITrialsWorldCup]