Prešovský velodróm sprístupnia aj pre verejnosť

Dve desaťročia chátrajúci cyklistický velodróm v Prešove dostáva novú tvár. V sobotu 13. októbra o 10.00 h ho slávnostne verejnosti sprístupní prešovská radnica, ktorá so športovými klubmi a podnikateľským zázemím vytvorila z niekdajšieho uzavretého cyklistického stánku viacúčelové zariadenie pre aktívne trávenie voľného času. Slávnostný otvárací ceremoniál vyvrcholí koncertom country speváka Alana Mikušeka.

Prešovský velodróm je v súčasnosti jedinou stavbou tohto druhu na Slovensku. Po rekonštrukcii dostal novú podobu multifunkčného priestoru, kde okrem cyklistiky ho bude môcť využívať verejnosť na in-line korčuľovanie, hokejbal, skejtboardingu a ďalšie športy. "Tešíme sa, že staré dobré veci, ktoré v Prešove kedysi fungovali, dostávajú novú podobu," uviedol prešovský primátor Pavel Hagyari. Ako dodal, cyklistický areál bude sprístupnený športovcom, ale aj mladej generácii a rodinám s deťmi.

Majiteľom objektu je mesto Prešov, ktoré uzavrelo dohodu so spoločnosťou Opalex, s.r.o., tá sa bude starať oprevádzku celého areálu a priľahlé ubytovacie zariadenie. Konateľ spoločnosti Dušan Migaš uviedol, že do rekonštrukcie objektu doteraz investoval 33-tisíc eur. Zo starého hotela vzniká ubytovacie zariadenie určené predovšetkým pre športovcov, ale bude prístupné aj pre širokú verejnosť.

Mesto podporuje aj záujmy cyklistov. Chce vytvoriť z prešovského oválu centrum cyklistického športu na východnom Slovensku, prípadne aj na celom Slovensku. "Pevne veríme, že po rokovaniach s prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky Petrom Privarom, sa tu uskutoční aj Slovenský pohár vcyklistike a tento areál bude slúžiť taktiež na kultúrne podujatia," dodal primátor, ktorý rokoval s Privarom na tému podpory cyklistického športu a vzájomnej spolupráce ešte v apríli. Prezident cyklistického zväzu Privara vtedy pre agentúru SITA uviedol, že na pracovnom stretnutí s prešovským primátorom Hagyarim našli spoločnú reč a projekt revitalizácie by podporili a išli do neho aj s nadšencami doplnkových športov. "Rekonštrukciou by mal vzniknúť multifunkčný areál, na jeho financovaní by sa mali podieľať odvetvia zainteresovaných športov tak, aby nebol v budúcnosti stratový. Mimo toho sa bude hľadať investor na obnovenie a sprevádzkovanie budovy, ktorá bude slúžiť ako zázemie pre športovcov a malý hotel," povedal v apríli prezident cyklistického zväzu.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pinarello Dogma F - nový najlepší bicykel na svete

Pinarello Dogma F - nový najlepší bicykel na svete

Práve skončilo svetové embargo na nový top model značky Pinarello a vy sa môžete pozrieť na jeho vylepšenia medzi prvými na svete.
MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Elektronické radenie - výhody a ako na prerábku

Zvažujete, či mechanickú alebo elektronickú sadu? Máte obavy z “elektriky”, či ju budete vedieť nastaviť a používať? Čo obnáša prerobenie mechaniky na Di2, aké sú výhody bezdrôtovej sady?
keyboard_arrow_up