Nezávislá komisia UCI zbiera svedectvá o Armstrongovi

Nezávislá komisia vyšetrujúca z poverenia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) ďalšie okolnosti dopingového podvodu Lancea Armstronga hľadá osoby, ktoré by mohli svojou výpoveďou pomôcť pri ich objasňovaní. Prípadu sa ujala trojčlenná skupina na čele s bývalým sudcom britského odvolacieho súdu Philipom Ottonom.

Jej úlohou bude preveriť viaceré obvinenia zo spisu Antidopingovej agentúry USA (USADA), ktorá dosiahla doživotné zastavenie súťažnej činnosti pre Armstronga a anulovanie všetkých jeho výsledkov od 1. augusta 1998.

"Každý, kto disponuje relevantnými dôkazmi, by sa mal prihlásiť a spísať výpoveď. Komisia už písomne oslovila potenciálnych svedkov a bude kontaktovať ďalších. Napriek tomu všetkých vyzýva, aby sa sami prihlásili," uviedla komisia vo svojom vyhlásení. Svedecké výpovede bude zbierať do konca kalendárneho roka. Členovia majú potom naplánované zasadnutia s vypočúvaniami od 9. do 26. apríla 2013. Do 1. júna majú potom predložiť správu UCI. Cieľom je okrem iného preveriť obvinenia, že UCI v roku 2001 "ututlala" pozitívne dopingové nálezy Lancea Armstronga za úplatok 125 000 dolárov od Američana.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Video: Keď Peter Sagan vyhral 100. ročník Okolo Flámska – pohľad do zákulisia play_arrow

Video: Keď Peter Sagan vyhral 100. ročník Okolo Flámska – pohľad do zákulisia

Pozrite si výborne spracované video, ktoré kombinuje pohľad do zákulisia a krásne súboje priamo na trati jubilejného ročníka, v ktorom sa Peter Sagan radoval v drese svetového šampióna.
Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Dnes sa v rámci nášho historického seriálu prenesieme do 80-tych rokov 20. storočia. Predstavíme si amerického pretekára Grega LeMonda, ktorý dokonale demonštroval význam aerodynamiky v cyklistike.
keyboard_arrow_up