Ferrari obhajuje Armstronga a považuje sa za obeť

Bývalý lekár cyklistu Lancea Armstronga Michele Ferrari obhajuje nevinu diskvalifikovaného sedemnásobného víťaza Tour de France. Ferrari, ktorý podobne ako Američan dostal od Antidopingovej agentúry USA doživotný dištanc, tvrdí, že nikdy nevidel Armstronga dopovať a odmieta akýkoľvek vzťah s cyklistami, ktorí ho označili ako kľúčového muža v dopingovom škandále.

"U Lancea Armstronga som nikdy nevidel žiadne dopingové praktiky. Nikdy som od neho nepočul, že by hovoril o dopingu. Nikdy si odo mňa nepýtal informácie o dopingu. Moje vzťahy s jeho tímovými kolegami boli len veľmi krátke a skôr príležitostné. Šesť jazdcov ma obvinilo z dopingových praktík, ale práve s nimi som nemal žiaden pracovný vzťah, nerobil som im poradcu," povedal Ferrari v rozhovore pre televízny kanál Al Jazeera.

Taliansky lekár sa považuje za obeť sprisahania. Jeho žalobcovia vraj urobili z neho obetného baránka, aby nemuseli oni pykať za svoje chyby. Takto dostali minimálne sankcie. "Prípad vyšetrovala USADA a nenašla žiaden dôkaz voči mne. Nemajú nič, aj tak musím pykať. Môžem predpokladať, že mnohí z cyklistov, ktorí ma obviňujú, vychádzali zo svojej dopingovej praxe. Teraz sa chcú zachrániť a urobili dohodu s USADA," tvrdí 59-ročný lekár.

Armstrong prišiel tento rok po prevalení dopingového podvodu o sedem triumfov na Tour de France. On však vytrvalo odmieta akékoľvek vedomé či neúmyselné užívanie nedovolených prostriedkov. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) a USADA disponujú nevyvrátiteľnými dôkazmi, že Armstrong a jeho niekdajší zamestnávateľ, tím US Postal Service, boli zapletení do "najsofistikovanejšieho, najprofesionálnejšieho a najúspešnejšieho dopingového programu v histórii športu". Američanovi anulovali všetky výsledky od 1. augusta 1998 a doživotne ho dištancovali.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Historický seriál o najväčších osobnostiach cestnej cyklistiky - Greg LeMond

Dnes sa v rámci nášho historického seriálu prenesieme do 80-tych rokov 20. storočia. Predstavíme si amerického pretekára Grega LeMonda, ktorý dokonale demonštroval význam aerodynamiky v cyklistike.
Video: Auto pre bikera - Peugeot Rifter play_arrow

Video: Auto pre bikera - Peugeot Rifter

Aj keď sa snažíme jazdiť na bicykloch čo možno najviac, niekedy sa musíme spoľahnúť aj na prepravu autom a preto vám predstavíme jedno, ktoré by mohlo byť pre bikera zaujímavé.
Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Ubezpečenia britského cyklistu Chrisa Frooma o jeho nevine vyvolali pochybnosti, prečo štvornásobnému víťazovi Tour de France ihneď nepozastavili činnosť po tom, ako neprešiel dopingovým testom.
keyboard_arrow_up