Aero budúcnosť od Giantu

Aero budúcnosť od Giantu

PR článok

Aerodynamické tvarovanie cestných rámov je zdá sa budúcnosťou a trendom do ďalších sezón. Obrí výrobca neostáva v ničom pozadu a dvoma novými modelmi určite zamieša karty v tejto kategórii

Giant ako jeden z technologických lídrov predstavil nový model Propel Advanced SL. Propel Advanced SL je výsledkom dlhoročnej spolupráce inžinierov, vývojárov a špičkových jazdcov akými sú napríklad Theo Bos alebo Mark Renshaw. Ide o najrozsiahlejší projekt v histórii značky. Nízka hmotnosť a tuhosť v porovnaní s legendárnym TCR Advanced Sl boli doplnené o aerodynamický dizajn ktorý je potrebný a poskytuje výhodu pri sólo jazde a šprintoch.Na testovanie vo veternom tuneli táto značka dokonca vyvinula novú dynamickú figurínu, ktorá na rozdiel od štandardných testov ponúka možnosť presnej simulácie šliapania a umožňuje tak detailne skúmať vplyv aerodynamiky na jazdca.
Zaujímavosťou a dôkazom náskoku pred ostatnými výrobcami je priame porovnanie vo veternom tuneli. Pri rýchlosti 40km/h na vzdialenosť 40km dosiahol Propel Advanced SL o 12 až 36 sekúnd lepšie časy v porovnaní s konkurenčnými modelmi.
S hmotnosťou 1675g vo veľkosti „M“ ide o najľahší rámový set vo svojej kategórii.Ďalšou novinkou je model Envie - výnimočný počin keďže ide o prvý dámsky model v tejto kategórii.
Na vývoji sa podieľala olympijská víťazka a svetová šampiónka Marianne Vosová z čoho vyplýva že nejde len o módny doplnok ale o závodný nástroj bez kompromisov pre skutočné pretekárky a triatlonistky.
Ručná výroba, aerodynamické tvarovanie trubiek, testovanie vo veternom tuneli a ďalšie technológie pomáhajú maximalizovať výkon jazdkyne. Geometria je prispôsobená špecifickým ženským potrebám. Výsledkom je rám s kratšou hornou rámovou trubkou a vyššou hlavovou trubkou ktorého vlastnosti a tuhosť dodávajú rýchlosť na rovinách no určite sa nestratí ani vo výjazdoch a zjazdoch.
Spoločným prvkom oboch modelov je nové umiestnenie bŕzd a integrované kombo riadítok s predstavcom.report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Karbónové novinky FFWD – dostupné TYRO, nové RYOT a gravel DRIFT PR článok

Karbónové novinky FFWD – dostupné TYRO, nové RYOT a gravel DRIFT

Značka Fast Forward, ktorú sami radi jazdíme, prišla s novými modelmi a názvami kolies. Ako sa hýbu cenové relácie, aké sú medzi nimi rozdiely a v čom sú lepšie?
Novinka: Giant Revolt - revízia obľúbeného štrkoletu

Novinka: Giant Revolt - revízia obľúbeného štrkoletu

Obľúbený gravel pod názvom Revolt bol predstavený prvýkrát v roku 2013. Odvtedy však v tomto segmente došlo k výrazným posunom a novinkový Revolt rozhodne neplánuje zaspať dobu.
Jeden rám, dva bicykle - cestné a gravel biky Superior X-ROAD PR článok

Jeden rám, dva bicykle - cestné a gravel biky Superior X-ROAD

Trhalo by ti srdce, vybehnúť s cestným bicyklom do terénu, bál by si sa, že poškodíš rám? Na druhú stranu, mať gravel by sa ti páčilo, ale nechceš alebo nemôžeš mať 2 bicykle?
keyboard_arrow_up