Contador vyhral 6. etapu Tour de San Luis

0

SITA 27.01.2013   Martin Velits Peter Sagan Vysledky Alberto Contador Tour De San Luis Cestna Cyklistika

Španiel Alberto Contador sa stal víťazom sobotňajšej 6. etapy cyklistických pretekov Tour de San Luis, ktorá končila po 156,6 km na vrchole Mirador del Sol. Hviezda v službách Saxo-Tinkoff bojovala v závere o prvenstvo s dvojicou Daniel Díaz a Alex Diniz, s ktorými ušiel v závere cieľového stúpania.

 

Contadorovi vyšiel nástup 200 metrov pred cieľom, Díaz napokon ubránil 2. priečku a je naďalej lídrom pretekov. Pred záverečnou etapou má Argentínčan pred Američanom Tejayom van Garderenom náskok 33 sekúnd. Slováci v náročnom teréne zaostali za najlepšími. Peter Sagan prišiel do cieľa s mankom 11:10 min na Contadora na 104. mieste, Martin Velits stratil ešte ďalších 1:24 min.

"Sobotňajšia etapa bola ako takmer každá predchádzajúca, išlo sa vo veľkom teple, čo odoberalo sily. V prvom kopci sa pelotón rozdelil, ale bol som vpredu. Lenže potom sa to znova zišlo, keď to odtiahli najmä jazdci tímu Saxo-Tinkoff. V poslednom kopci som už vypustil a prišiel som napokon znova v grupette, aby som si ušetril sily. Zatiaľ som spokojný, prvé tohtoročné podujatie v Argentíne beriem ako prípravu a potrebujem sa predovšetkým rozjazdiť. Uvidíme, čo prinesie posledná etapa. Dôležité je, aby som nespadol," sprostredkoval slová Petra Sagana, ktorý práve v sobotu oslávil 23. narodeniny, mediálny manažér Jozef Korbel.

Výsledky - cyklistické preteky Tour de San Luis:

6. etapa (Quines - Merlo/Mirador del Sol, 156,6 km): 1. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tinkoff 3:47:34 h, 2. Daniel Díaz (Arg.) San Luis Somos Todos, 3. Alex Diniz (Braz.) Funvic Brasilinvest obaja +2 s, 4. Arnold Alcolea (Kuba), 5. Mauro Santambrogio (Tal.) Vini Fantini-Selle Italia obaja +14, 6. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +18, ... 104. Peter Sagan (SR) Cannondale +11:10 min, 147. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +12:34

Poradie po 6. etape: 1. Daniel Díaz (Arg.) San Luis Somos Todos 20:37:28 h, 2. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing +33 s, 3. Alex Diniz (Braz.) Funvic Brasilinvest +39, 4. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tinkoff +1:02 min, 5. Jürgen Van Den Broeck (Belg.) Lotto Belisol +1:47, 6. Mauro Santambrogio (Tal.) Vini Fantini-Selle Italia +2:29, ... 85. Peter Sagan (SR) Cannondale +39:58, 139. Martin Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +57:07

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár