Jeden z najúspešnejších dánskych cyklistov histórie Rolf Sörensen po roku odmietania priznal v pondelok užívanie dopingu. V 90. rokoch 20. storočia mu k zvyšovaniu výkonnosti pomáhalo EPO a kortizóny. "EPO som pravidelne užíval v 90. rokoch. V niekoľkých prípadoch som zobral aj látku kortizón. Neexistuje na to žiadna výhovrka. Bral som doping, aby som sa vyrovnal súperom," uviedol dnes 47-ročný Sörensen v stanovisku.

Víťaz dvoch etáp na Tour de France 1994 a 1996 odmietol prezradiť mená ďalších jazdcov, ktorí mali v časoch jeho profesionálnej kariéry dopovať. "Nebudem tu obviňovať nikoho ďalšieho. Nie je to môj štýl. Pri dopingu som nebol sám, ale dnes to už vieme všetci," doplnil Sörensen, ktorý získal striebro na olympijských hrách 1996 v Atlante v pretekoch s hromadným štartom. Jeho profesionálna kariéra bola ohraničená rokmi 1986 až 2002. Počas nej vyhral preteky Liége - Bastogne - Liége 1993 i Okolo Flámska 1997.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2024, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Froomova deklarovaná nevina vyvolala pochybnosti, Tony Martin zúri

Ubezpečenia britského cyklistu Chrisa Frooma o jeho nevine vyvolali pochybnosti, prečo štvornásobnému víťazovi Tour de France ihneď nepozastavili činnosť po tom, ako neprešiel dopingovým testom.
Kortizón, EPO aj krvné transfúzie, kedysi realita v Rabobanku na TdF

Kortizón, EPO aj krvné transfúzie, kedysi realita v Rabobanku na TdF

Keď sa v roku 2013 holandský cyklista Michael Boogerd priznal k dopingu a začal detailne popisovať aplikáciu EPO, krvných transfúzií čí kortizónov v posledných desiatich rokoch svojej kariéry, jeho bývalý tímový kolega a zároveň krajan v Rabobanku Thomas Dekker (32) zostal ticho. Maximálne utrúsil: "Môžete sa spýtať čokoľvek, ale ja nič nepoviem." To už ale neplatí.
Van den Driesscheová možno dostane za motor v ráme bicykla doživotie

Van den Driesscheová možno dostane za motor v ráme bicykla doživotie

Podľa belgického denníka Het Nieuwsblad sa Medzinárodná cyklistická únia (UCI) chystá uložiť tvrdé sankcie cyklokrosárke Femke van den Driesscheovej, ktorej na konci januára na majstrovstvách sveta našli v ráme bicykla motorček. Devätnásťročná Belgičanka sa budúci týždeň vo švajčiarskom Aigle bude zodpovedať pred disciplinárnou komisiou UCI. Ak riadiaci orgán svetovej cyklistiky bude konať podľa odporúčaní komisie, bývalá majsterka Európy do 23 rokov môže údajne schytať doživotný zákaz a pokutu 50-tisíc eur.
keyboard_arrow_up