Župná dvadsiatka už zajtra v Bratislave

Župná dvadsiatka už zajtra v Bratislave

PR článok

Všetkých milovníkov cyklistiky a bikerov - my vieme, že ich je naozaj veľa - opäť po roku pozývame do priateľského pelotónu Župnej dvadsiatky.

Nie, nepôjde o žiadne „peklo severu“ ani „bratislavský šíp“. Manifestačná cyklojazda nás z Tyršovho nábrežia petržalským cyklochodníkom a Kopčianskou ulicou v pokojnom tempe zavedie do rakúskych obcí Kitsee a Berg. Z Bergu sa cez štátnu hranicu vrátime do Petržalky a krátkou jazdou po hrádzi naspäť na Tyršovo nábrežie. Časť trasy povedie popri obrannej línii Bratislavy z konca tridsiatych rokov minulého storočia s možnosťou pozrieť si dva jedinečné vojenské bunkre, ktoré sú už prístupné verejnosti.

„Do Bratislavského majálesu chceme aj v tomto roku vniesť športový rozmer, keďže cyklistika a cykloturistika sú stále viac obľúbené a vyhľadávané aktivity,“ uviedol predseda BSK Pavol Frešo. V nedeľu je pripravená Župná dvadsiatka, ktorá povedie z Tyršovho nábrežia cez rakúske obce naspäť na Tyršovo nábrežie. „Časť trasy povedie pozdĺž petržalských bunkrov z konca 30-tych rokov minulého storočia. Záujemcovia si môžu pozrieť dva jedinečné vojenské bunkre, ktoré sú už prístupné verejnosti,“ doplnil.

Pre sviatočných cyklistov a pre rodiny s deťmi je pripravená kratšia, 11 km dlhá trasa. Pozvánku na príjemnú túru v sedle vlastného bicykla v rekreačnom pelotóne pre všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta pripravil Bratislavský samosprávny kraj.

Cyklojazda po Bratislavskej župe - základné údaje:

Registrácia: nedeľa 5.5.2013 od 13:00 h, Tyršovo nábrežie
Štart: nedeľa 5.5.2013, 14:00 h, Tyršovo nábrežie
Predpokladaný dojazd: 16:00 h, Tyršovo nábrežie
Dĺžka tratí: základný okruh 21 km, okruh pre rodiny s deťmi 11 km

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Dlhé roky veľká akcia pre cestných amatérov v hlavnom meste chýbala, preto ma potešila možnosť zajazdiť si v uliciach Bratislavy a okolí a to hneď v duchu Tour de France.
MTBIKER shop: ohľaduplnosť, maratóny a akcie

MTBIKER shop: ohľaduplnosť, maratóny a akcie

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
keyboard_arrow_up